Будь-який клієнт, заходячи в салон краси, в першу чергу буде думати і тих процедурах, які збирається зробити, а не про небезпечні захворювання, які може випадково підхопити. На жаль це так. Але будь-який майстер салону краси або перукарні працює безпосередньо з шкірою, волоссям або нігтями своїх клієнтів. А це може бути середовище, в якому знаходяться різні мікроби і бактерії.
В салоні краси все повинно бути виключно чистим. Це стосується і загального вигляду салону, і кожного конкретного робочого місця або кабінету майстра, і робочих інструментів. Звичайно, хотілося б вірити, що у всіх салонах дотримуються правил дезінфекції та стерилізації приладів, але навіть при побіжному огляді салону можна побачити, слідують тут правилам чищення чи ні.
Якщо ви думаєте, що в салоні краси неможливо нічим заразитися , Смію вас переконати - цілком можна. При роботі на інструменті може залишитися крапелька крові, а з нею можуть бути передані віруси гепатитів В і С, які здатні викликати серйозні захворювання печінки, вірус ВІЛ, різні бактеріальні інфекції - стрептококові та стафілококові інфекції шкіри. Крім цих інфекцій, так само можлива передача інфекцій з волосками, нігтями або частинками шкіри. Це можуть бути шкірні захворювання, грибки, кишкові інфекції або навіть туберкульоз.
Розглянемо роботу кожного фахівця окремо.
Кабінет або робоче місце майстра манікюру і педикюру повинно бути охайним і чистим як зовні, так і всередині. На робочому столі не повинно бути ніяких непотрібних речей, крихт, залишків нігтів або шматочків шкіри від попереднього клієнта. Якщо майстер пі вас квапливо стирає пил або шматочки нігтів з робочої поверхні - не варто сподіватися навіть на найменшу дезінфекцію інструментів. А навіщо вам додатковий ризик?
Перше, що майстер повинен зробити при новому клієнті - це обробити робочий стіл деззасобів. Вам повинні дістати чисті рушники і серветки. Так само вам повинні запропонувати помити руки, причому майстер повинен помити і свої при вас і обробити руки антисептиком.
У вас навряд чи вийде проконтролювати весь процес обробки інструментів, але все ж деякі етапи повинні бути зроблені при вас. Існують свої спеціальні засоби для обробки різних інструментів. Так, скляні та пластикові пилочки, насадки для обробки кутикули і нігтів можна обробляти при високій температурі. Для таких інструментів існують спеціальні розчини, в яких їх і замочують і після цього промивають звичайної проточною водою. Такі предмети повинні зберігатися не на столі або в ящику столу, а в спеціальній ємності для стерильних інструментів. У ній інструменти піддаються впливу ультрафіолетових променів типу С, що оберігає їх від різних мікробів. Але, вам слід знати, що така ємність не є стерилізатором, і якщо це єдина обробка інструментів, то цілком ймовірно, що багато мікроби так і залишаться на них.
металеві інструменти , Такі як ножиці, щипчики і лопатки при проведенні процедур, можуть травмувати шкіру, тому вони повинні особливо ретельно дезінфікувати. Для цього використовують високотемпературну обробку. Майстри можуть використовувати кварцові стерилізатори або сухожарові компактні шафи, температура в яких може бути 180-240 градусів. Перед приміщенням інструментів в такі прилади їх слід промити в проточній воді і замочити в спеціальному розчині. після високотемпературної обробки їх також слід помістити в ультрафіолетовий шафа, де повинні зберігатися всі стерильні інструменти, якими майстер не працює в даний час. Безпосередньо перед використанням майстер повинен продезінфікувати інструменти спеціальним розчином, відповідним саме для інструментів, а не для шкіри ...
Продовження в статті «Чистота в салоні красоти2»
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!