якісно виконана вентиляція в салоні краси, здатна створити комфортну атмосферу і приємні відчуття в салоні, своїм клієнтам. На щастя, з кожним разом зростає кількість власників салонів краси, які не забувають подбати про цю інженерної системі.
Будь-яке приміщення підприємства побутового обслуговування повинно бути обладнане системою вентиляції, кондиціонування згідно СНиП. Незнання цієї вимоги призводить до неприємного діалогу в мешканцями житлових будинків, в яких знаходиться ваша перукарня, а також з працівниками СЕС.
Норми СНиП 2,04,05-91, СНиП 2,08,02-89 регламентують систему вентиляції в перукарнях і відповідають гігієнічним нормам України, яких, по правді кажучи, і не існує - все про них говорять, але ніхто їх не бачив.
Основні вимоги до систем вентиляції перукарні або салону краси.
Розраховуючи кратність повітрообміну в салоні, слід враховувати тепловиділення від освітлення, від Сонячної радіації, від технологічного обладнання, а також кількості працівників салону і його клієнтів.
Також, не забудьте взяти до уваги виділення газообменних речовин, які утворюються при фарбуванні волосся, їх завивці, і інших операцій, які використовують в перукарнях. До їх числа слід віднести сірчистий газ, аміак, ацетон, тиогликолевая і оцтова кислоти.
Гігієнічним нормам України також повинні відповідати гранично допустимі концентрації шкідливих речовин в повітрі робочої зони.
З огляду на те, що на території України складно знайти гігієнічні норми, то рекомендуємо скористатися російськими нормами, які визначають, що концентрація парів хімічних речовин в період проведення завивки волосся їх фарбуванні і інших маніпуляцій з волоссям, в повітрі приміщення салону повинна існувати гранично допустима норма:
• аміак - 20 мг / м3,
• парафенілдіамін - 0,1 мг / м3,
• тріогліколіевая кислота - 0,1 мг / м3,
• сірководень - 10 мг / м,
• ацетон - 200 мг / м3.
У манікюрному кабінеті, педикюрном кабінеті, в кабінеті косметичних послуг, а також в коморах приміщеннях, приплив повітря допустимо не використовувати.
Якщо загальна площа приміщення становить до 150 м2, на якій розташовані 5 робочих місць, до того ж вона вбудована в житловий будинок, то в цьому випадку, дозволяється проектування без організованого припливу повітря:
З місцевими відсмоктувачами - з механічною витяжкою, а без місцевих відсмоктувачів - природною витяжкою.
У соляріях враховується витрата витяжної системи від апарату і компенсується її припливом повітря. Така витяжна система не повинні об'єднуватися з іншими видами витяжних систем і бути тільки індивідуальною.
Примітка:
Лампи солярію є ультрафіолетовими, при роботі яких в приміщенні утворюється озон. Озон, в свою чергу, шкідливий для здоров'я в високих концентраціях. Середньодобова ГДК в повітрі приміщення для озону прирівнюється до 0,03 мг / куб.м. Систему місцевих відсмоктувачів вибухонебезпечних або шкідливих речовин, згідно з пунктом 7.2.10 СНиП 41-01-2003, проектують окремо від системи загальнообмінної вентиляції.
Механічна витяжка вентиляції проектується в усіх підсобних приміщеннях, в яких зберігаються хімічні речовини, а також в тих приміщеннях, в яких наголошується виділення шкідливих речовин з неприємним запахом.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!