Професія перукаря з'явилася в давнину і вже тоді була затребуваною. У різні періоди вона могла бути ознакою знатного роду, належить до певної професії або релігії. Згодом змінювалося перукарське мистецтво. У Стародавньому Єгипті носили кілька перук, в середньовіччі чоловіки мали короткі стрижки, а жінки ховали волосся під накидкою.
Якщо раніше імена перукарів були не надто відомі, то зараз стилісти впізнавані нарівні зі знаменитими акторами і виконавцями. Вони створюють модні тенденції в сфері перукарського мистецтва.
Що являє собою професія перукаря?
Перукар-стиліст - це фахівець, який займається стрижкою і укладанням волосся. Вимоги залежать від концепції салону краси. Найбільш затребуваними є майстри з високим рівнем умінь і творчих здібностей, які можуть створювати щось нове, а не працюють за шаблоном.
різновиди
Залежно від сфери діяльності перукарів можна розділити на такі категорії:
- Чоловік майстер. Спеціаліст, який виконує чоловічі стрижки зачіски. Такі майстри знають всі про будову волосся, і кожен день надають їм потрібну форму, підкреслюють овал обличчя і мужність. Сучасні стрижки не передбачають обрізання волосся, фарбування, укладання;
- Жіночий майстер. Перукар, який спеціалізується на жіночих зачісках. Спектр обов'язків включає виконання стрижок, фарбування, плетіння кіс, укладання, завивки, ламінування;
- Колорист. Майстер створює зачіски за допомогою фарбування волосся. Спеціаліст з легкістю підбере найбільш відповідний колір, виконає стандартне фарбування;
- Спеціаліст з плетіння. Перукар займається плетінням кіс. Це дреди, афрокосички, звичайні коси. Існує чимало технік;
- Перукар-універсал. Таких майстрів більшість. Такий перукар розбирається в чоловічих, жіночих стрижках, знає сучасні тенденції, виконує зачіски, фарбування волосся.
Стандартний список обов'язків перукаря включає виконання стрижок, укладок, створення зачісок та фарбування волосся. Він також консультує клієнтів з питань домашнього догляду за волоссям, допомагають підійти відповідні кошти і продавати їх в салоні.
Робота фахівця може бути пов'язана із застосуванням різних технік стрижки, фарбування і створення зачісок. Він обов'язково повинен бути в курсі останніх новинок і тенденцій в цій сфері. Перукар навчає клієнта доглядати за волоссям після фарбування або після створення зачісок.
У професійного перукаря повинен бути широкий арсенал інструментів. До них відноситься машинка для стрижки волосся, бритва, ножиці, бігуді, електроприлади, декоративні прикраси.
Кому підходить професія?
Ця професія підходить для творчих і посидючих людей. Далеко не кожному під силу простояти годину, зістригаючи волосся і фарбуючи їх. Комунікабельність допоможе в напрацюванні клієнтської бази. Стресостійкість - це хороший спосіб вийти зі стресової ситуації.
затребуваність
Професія перукаря затребувана у великих і малих містах. Постійно відкриваються нові салони, послуги перукарів затребувані, створюються нові послуги. Потрібні свіжі і креативні майстри.
Чи легко влаштуватися на роботу?
Влаштуватися на роботу досить просто. Потрібно мати досвід і портфоліо. Невеликі салони краси беруть на роботу майстрів без досвіду роботи, що на руку випускникам навчальних закладів. Це хороший спосіб напрацювати досвід, який знадобиться для подальшої кар'єри.
Кар'єрний ріст
Кар'єра і розвиток пов'язана з цілями, які перед собою ставить майстер. Починати можна з простого салону краси. Після напрацювання досвіду можна перейти до більш престижний. Корисно проходити курси, брати участь в конкурсах.
перспективи
Хороші майстри можуть заробляти досить багато коштів. Цілеспрямовані майстра завжди досягають успіху. Існують дві перспективи зростання:
- Відкриття власної школи і викладання;
- Відкриття власного салону краси.
Для досягнення таких висот потрібно постійно підвищувати рівень знань і навичок.
Переваги та недоліки професії
плюси:
- Не обов'язково здобувати вищу освіту, досить пройти курси перукарського мистецтва;
- Можна опанувати професію в будь-якому віці;
- Висока заробітна плата і чайові;
- Можливість офіційного працевлаштування і роботи на себе;
- Можливість суміщення з професією;
- Перспектива роботи з відомими людьми.
недоліки:
- Вимогливі і шкідливі клієнти;
- Потрібно напрацювати досвід, щоб добре заробляти;
- Потрібно постійно навчатися і бути в курсі останніх тенденцій, новинок;
- Дохід залежить від кількості клієнтів;
- Далеко не всі клієнти дотримуються правил гігієни;
- Висока конкуренція;
- Високий ризик розвитку професійних захворювань. Майстер змушений стоячи проводити 10 годин, що призводить до захворювань хребта, варикозу і постійних набряків.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!