Система матеріальної мотивації відноситься до найбільш поширених методів стимуляції. Більшість людей працює заради отримання прибутку, в зв'язку з чим в системі мотивації матеріального стимулювання слід максимум уваги.
Разом з тим, система матеріального стимулювання повинна бути спрямована на те, щоб співробітник салону чітко розумів взаємозв'язок між своєю діяльністю і одержуваної прибутком. Однак, важливим залишається, щоб високе грошове вознагаржденіе співробітників не чинила негативного впливу на прибутковість і рентабельність підприємства індустрії краси.
• Зарплата. Оплату своєї праці співробітники будуть вважати справедливою в тому випадку, якщо її нарахування проводиться відповідно до зрозумілими і прозорими правилами. В ідеалі, якщо співробітник в будь-який час може особисто порахувати розмір своєї зарплати, наприклад, за місяць роботи.
Також необхідно пам'ятати, що кожен співробітник повинен отримувати заробітну плату, відповідну виконану роботу і його можливостям.
• Премії. Серед керівників салонів краси простежується тенденція зовсім забувати про цю форму матеріальної мотивації або ж навпаки, роздавати премії всім співробітникам, не враховуючи їх професійні досягнення кожного. Премія повинна відповідати результатам роботи майстра, оскільки і тільки в цьому випадку вона буде моівіровать до подальших трудових звершень.
• Право на матеріальну допомогу. Надання матеріальної допомоги стимулює працівників не менше отримання премії. Якщо співробітник точно знає, що при виникненні необхідності йому нададуть матеріальну допомогу на будь-які його потреби, то, звичайно ж, співробітник буде більш лояльний до Вашого салону краси.
• Підвищення за посадою. Статус співробітника також є частиною матеріальної системи мотивації, оскільки він безпосередньо пов'язаний з зарплатою. У разі, якщо Ви хочете утримати цікавить Вас співробітника, можна підвищити останнього на посаді. Можливо для цього виникне необхідність придумати нову посаду, призначену для конкретного співробітника, тим самим мотивувати його працювати саме в Вашем в салоні краси. Це може бути посада арт-директора, старшого адміністратора або керівника зміни, напрямки або й інше. Основне - це наділити співробітника певними повноваженнями і надати соотвествующих новій посаді прибавку до зарплати.
• Заохочення за вислугу років. Цей метод мотивації був дуже поширений в радянські часи. Метод грунтується на тому те, що співробітнику, який пропрацював у Вас в салоні певний час (як правило, не менше 2-х років) встановлюється певна ставка або надбавка до зарплати. Така система зацікавить співробітника і стане чудовою мотивацією для роботи саме у Вас в салоні краси.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!