Перукарні кабінети можуть бути розраховані на чоловіків, жінок і дітей, а також ті, які обслуговують клієнтів всіх підлог і віків. Виходячи з приміщення, придбаного обладнання, апаратури, підготовленості майстрів перукарні діляться на заклади звичайного і підвищеного рівня.
Вкрай важливо правильно спланувати вільний простір в приміщенні і розмістити в ньому меблі, обладнання, адже це впливає на комфорт клієнтів і майстрів при виконанні роботи. Площа приміщення повинна відповідати СанПіН.
В кабінетах, які орієнтовані на надання послуг жіночій половині населення крім тієї частини приміщення, яка орієнтована на процедури по догляду за волоссям, також потрібні інші кімнати - для візажу, манікюру та педикюру. Робоче місце майстра манікюру може розташовуватися в основному приміщенні. У перукарнях розрахованих на чоловіків також можуть бути приміщення під манікюрний кабінет.
Змішані перукарні кабінети повинні включати в себе окремі зали, які призначені для представників різних статей. Також можна додатково організувати приміщення для візажу і нігтьових процедур. Кімната очікування може бути як загальної, так і розділеною.
Розміщувати перукарні зали абсолютно недоречно в підвальних приміщеннях, вони можуть використовуватися в якості підсобки. Якщо кабінет розташовується на першому поверсі багатоповерхових житлових будинків, то обов'язково повинен бути окремий вхід.
В даний час зустрічається два типи закладів: перукарні кабінети і салони-перукарні.
У салонах краси повинні працювати виключно майстри першого класу і перукарі-модельєри. При оснащенні закладу варто відповідально підходити до оформлення фасаду будівлі та внутрішнього оздоблення. Приміщення повинні бути оснащені комфортною і красивою меблями, вітрини повинні бути прикрашені зображення стрижок і укладок.
Робочі приміщення повинні бути оснащені всією необхідною апаратурою та інструментами.
Всі приміщення, які організовані в перукарнях, діляться на чотири групи:
1. Для надання послуг.
2. Для прийому відвідувачів.
3. Кімнати, розраховані на зберігання інструментів і обладнання.
4. Кімнати для співробітників.
Перша група охоплює робочі зали, кімнати для миття, фарбування, сушіння волосся, кабінети нігтьового сервісу і виконання візажу. Ця група займає 50-60% простору. Стіни в таких приміщення краще оформляти у світлих відтінках. Підлогове покриття повинне бути рівним і гладким. Оздоблення обов'язково повинна піддаватися митью.Помімо апаратури та інструментів, також повинні бути присутніми спеціальні контейнери з кришкою для використаної білизни.
В даний час практично всі кабінети мають окремі приміщення для виконання хімічної завивки, фарбування і миття. Стіни в них викладені кахельною плиткою. Також ці кімнати обладнані установками для стоку.
Сушка волосся проводитися в залі або в окремому приміщенні. Кількість приладів повинна дорівнювати числу робочих місць. Кімната для сушки повинна розташовуватися в крокової близькості від робочого залу, щоб майстер міг відстежувати процес сушіння. У таких приміщеннях температура повинна бути на кілька градусів нижче, ніж в загальному залі.
До другої групи належать кімнати для очікування, хол, роздягальню і каси. На приміщення відводитися близько 20% площі кабінету, причому більша частина відводиться під зали очікування.
До третьої групи належать приміщення для зберігання і інструментарію. Найчастіше вони розташовуються в підвальних поверхах.
До четвертої групи належать кімнати, які розраховані на прийом їжі, зберігання особистих речей майстрів і для відпочинку.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!