Пояснювати значення інтер'єру салону краси зараз недоречно, оскільки всі знають наскільки вимогливими стали клієнти і які високі вимоги вони висувають до закладів сфери краси.
З естетичної точки зору стильний дизайн салону краси дозволяє сформувати позитивне перше враження і впливає на довіру до закладу. Який клієнт захоче звернутися до закладу краси, де відсутня художній смак?
З функціональної точки зору розумна організація простору відіграє важливу роль для співробітників і кліентовтрудніков. Клієнти можуть не оцінити окремі елементи на зразок кольору, зонування, освітлення, але точно запам'ятають атмосферу і відчуття.
Для працівників салону краси має значення наскільки продуманий інтер'єр. Йдеться про функціональність, зручність розташування і комфорт. Тут так само як і з клієнтами - майстри залишають незручний салон краси частіше, ніж ті, де їх все влаштовує в плані комфорту.
Далі будуть розглянуті основні моменти, що впливають на якість інтер'єру і допоможуть спланувати салон краси.
Загальні правила
Дизайн інтер'єру салону краси залежить від загальної концепції та спрямованості послуг.
Оформлення СПА-салону преміум-класу відрізняється від інтер'єру закладу економ-класу.
На що впливає концепція?
- Вимоги до місця розташування закладу;
- Вимоги до площі приміщення;
- Загальний інтер'єр;
- Кількість і площа робочих зон.
Цільова аудиторія закладу
Другим важливим фактором, який визначає оформлення, це клієнти, з якими буде вестися робота. Мова в першу чергу йде про їх стать і вік.
Колір, зонування простір відрізняється в залежності від залів. Це можуть бути чоловічі, жіночі, дитячі і універсальні. Не обов'язково виконувати жіночий зал повністю в рожевих відтінках, але все ж варто враховувати колірні поєднання.
Жіночі кольори: білий, бежевий, рожевий, бузковий, червоний.
Чоловічі кольори: синій, чорний, сірий, поєднання чорно-білого.
Дитячі кольору: блакитний, жовтий, рожевий, помаранчевий і їх поєднання.
Рівень достатку клієнтів
Що стосується достатку клієнтів, то саме він впливає на вибір послуг і їх вартість. Все це в кінцевому підсумку відбивається на оформленні салону краси.
Люди, які звикли до дорогих інтер'єрів, не сприймуть дизайн для економ-класу і порахують це невідповідність їх потребам.
І навпаки, клієнти звикли шукати співвідношення ціна / якість можуть подумати, що салон, оформлений в стилі люкс, буде для них дорогий.
Класичні люксові кольору - це поєднання білого, чорного, сірого, зеленого, бордового з золотом, контрастних і мінімалістичний.
Можуть використовуватися різні матеріали: метал, дерево, пластик, тканину.
цінова категорія
Вибір дизайну салону краси залежить від цінової категорії. У цьому питанні будуть актуальні ті ж правила, що стосується рівня достатку.
Важливо відшукати оптимальне співвідношення між ціною, аудиторією і інтер'єром.
Для салону краси дизайн повинен бути функціональним. Для оформлення інтер'єру застосовуються практичні і зносостійкі матеріали.
Бізнес-клас характеризується вираженою естетикою. Тут застосовуються цікаві рішення в оформленні.
Преміум і люкс-класу зосереджені на статусі, дорожнечі і якості. Для таких салонів застосовують сучасні та класичні рішення.
доступна площа
Краще виходити з концепції салону краси і орендувати або придбати приміщення, яке відповідає потребам. Але буває і навпаки: вибір концепції під приміщення.
Дизайн невеликого приміщення непростий, незважаючи на видимість цього. Невеликий простір потребує уважного підходу до зонування.
Повинен бути куточок відпочинку, виробничі приміщення та санітарні зони. Варто також врахувати особливості розташування і аудиторії. Наприклад, якщо салон краси розташований в житловому комплексі, де проживають в основному молоді сім'ї з дітьми, то слід подумати про організацію куточка з іграшками, кубиками і розмальовками. Якщо завірення розташоване в прохідному місці, а багато клієнтів - це спонтанні відвідувачі, то слід задумати про розширення зони очікування.
При наявності просторого приміщення можна організувати простору зону очікування з ресепшені, комору, окремі кабінети для різних видів послуг і дитячий куточок.
елементи дизайну
Дизайн салону краси складається з окремих зон. Їх грамотне поєднання дозволить створити цілісну обстановку і створити бажану атмосферу.
фасад
Ця особа салону краси, яке впливає на перше враження і успіх закладу. Вдалий фасад може працювати не гірше реклами.
Елементи фасаду:
- Вивіска. Це не тільки конструкція з назвою салону, а візуальне відображення іміджу закладу. Шрифти, кольори, розмір вивіски, підсвічування - все це має велике значення. Вивіска повинна бути чистою і справною;
- Хол. Ця зона покликана привернути увагу клієнтів, і пробуджує бажання тут перебувати;
- Вітрина. Використовується з метою залучення уваги - для демонстрації інтер'єру салону, роботи майстрів і товарів;
- Декор. Йдеться про додаткові елементах, які доповнюють фасад і розставляють акценти. Може використовуватися сезонний декор;
- Освітлення фасаду. Це відіграє важливу роль, оскільки більшу частину року світловий день короткий і заклад не повинен втрачатися в темряві.
хол
Ця частина інтер'єру повинна бути ретельно продумана, точно також як і всі інші елементи. Недостатньо просто розмістити диванчики в зоні очікування, потрібно правильно все розставити, щоб створити загальну композицію.
- Стійка ресепшена. Це робоче місце адміністратора і зона розрахунку. Клієнту має бути зручно розташувати тут свою сумку, ознайомитися з асортиментом послуг, прайсом і уточнити всю необхідну інформацію;
- Зона очікування. Це місце, де клієнти чекають своєї черги на прийом. Зазвичай тут розташовуються диванчики, столик з пресою, крісла;
- Рітейл-зона. Це вітрини, полки, стелажі з продукцією для продажу. Вони повинні бути оснащені підсвічуванням і розташовуватися так, щоб клієнт мав до них прямий доступ;
- Зона зберігання. Це вішалки, шафи, які повинні розташовуватися в доступному для огляду місці.
Робоча зона
Комфорт майстрів - це запорука гарного результату для салону краси. Це необхідно пам'ятати при розробці дизайну даної робочої зони.
Робочий зал в салоні є відкритий простір або кілька кабінетів, які поділяються спеціалізацією. Для масажу, епіляції, нарощування вій, обгортання відводяться окремі зони далеко від сторонніх. А такі послуги як манікюр, педикюр, візаж і перукарські послуги можуть розташовуватися в загальному залі.
освітлення
Цей параметр істотно впливає на атмосферу в закладі і сприйняття клієнтами. Існує різниця між приглушеним світлом в масажному кабінеті і яскравим в перукарському залі.
рекомендації:
- Дзеркала з фронтальним освітленням приховують недоліки обличчя і тіла, а вертикальний світло їх підкреслює;
- Для перукарських послуг потрібні додаткові джерела світла, які майстер може самостійно регулювати;
- Останнім часом користуються популярністю стаціонарні і переносні лампи кільцевого світла. Вони фронтально висвітлюють обличчя і максимально точно передають відтінки макіяжу.
Підлогове покриття
При виборі підлогового покриття для дизайну слід враховувати наступні фактори:
- Простота в догляді. Потрібно регулярно виконувати суху і вологе прибирання. У деяких зонах це доведеться робити кілька разів на день. Пол повинен бути гладким, без стиків і шорсткостей;
- Хороше зчеплення з взуттям. Взуття у клієнтів може бути найрізноманітнішою, точно також як і погода. Тому підлогове покриття повинне бути безпечним;
- Привабливий зовнішній вигляд.
матеріали:
- Універсальним вважається наливна підлога. Він не такий красивий як плитка, паркет або ламінат, але з практичної точки зору він лідер;
- Плитка. Стики досить швидко забруднюються, особливо в громадських місцях, тому краще віддавати перевагу безшовним покриттям. Тим, хто все одно вибрав плитку варто звернути увагу на те, що вона не повинна бути слизькою;
- Паркет або ламінат. Вони потребують особливого ставлення під час вологого прибирання, але все ж відрізняються довговічністю і будуть добре виглядати в будь-якому інтер'єрі;
- Ковролін. Покриття збирає бруд, пил, вбирає всі запахи.
Стеля
Залежно від загального стилю інтер'єру стеля може бути дуже різним. Це класичні варіанти з білою стелею, оформлення в стилі лофт і т.п.
Найпопулярніші рішення для салонів краси:
- Фарбування або побілка. Найпростіший, перевірений і універсальний варіант оформлення стелі. Фарбування і побілка досить проста, тому такий варіант вибирають салони краси економ-класу;
- Плитка. Це яскравий варіант, який привертає увагу, але також виконує декоративні цілі. Для стелі часто використовується дзеркальна або глянсова плитка, яка дозволяє збільшити об'єм приміщення;
- Підвісна стеля. Це класичний варіант. Він відрізняється практичністю і привабливим зовнішнім виглядом. До того ж така стеля є хорошим варіантом для того, щоб замаскувати комунікації;
- Натяжна стеля. Відрізняється невисокою вартістю, невибагливістю у догляді, простотою в установці.
стіни
Варіантів тут в порівнянні з підлоговими і стельовими покриттями небагато. Основне, що визначає вибір матеріалу - це стиль і наявний бюджет.
Найпопулярніші варіанти:
- Фарбування. Це універсальний, недорогий варіант оформлення. До нього вдаються найчастіше салони краси економ-класу. Але красива і якісна фарба буде добре виглядати в будь-якому інтер'єрі;
- Шпалери. Матеріал досить ніжний і швидко приходить в непридатність, якщо до нього торкатися руками, близько ставити меблі. Тому в шпалери використовуються в салонах краси високого класу, де важливо створити затишну атмосферу;
- Декоративна штукатурка. Вона дозволяє створити будь-які кольорові і фактурні сполучення. Такий матеріал виглядає стильно і служить тривалий час;
- Стінові панелі. Відрізняються невисокою вартістю, різноманітністю дизайну, легкістю в установці і невибагливістю у догляді.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!