ru ua
0 0
Бонуси: 0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь
Каталог
0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь

Все що необхідно знати про податкову перевірку в салонах краси

Все что необходимо знать о налоговой проверке в салонах красоты Найбільш негативним моментом в діяльності салонів краси є різні перевірки державних органів, до яких найчастіше підприємства просто бувають не готові. Нинішні тенденції розвитку ринку припускають збереження існуючої кількості перевірок, для тих, хто сподівався, що їх кількість зменшиться це буде неприємна новина. Для того, щоб перевірки не стали для вас несподіванкою, і ви знали що вони з себе представляють і припускають, слід ознайомиться з основними моментами, які слід знати про перевірки. Варто зазначити, що власники салонів краси повинні регулярно стежити за всіма змінами в законодавстві, включаючи поправки в уже існуючих законах, адже часто це характерно для даної галузі діяльності.

Основними нормативними актами, що регламентують процедуру проведення перевірок, є Закон України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», а також Новий Податковий Кодекс України 2015 року.

Для початку слід розібратися, які саме державні органи можу здійснювати перевірки в салонах краси:
1. Податкова інспекція.
2. Державна санітарно-епідеміологічна служба України.
3. Служба пожежної безпеки.
4. Інспекція з охорони праці та безпеки на виробництві.
5. Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів.
6. Контрольно-ревізійне управління.

Варто відзначити, що Служба безпеки України, Служба внутрішніх справ, податкової поліції, прокуратура не мають правових повноважень брати участь у процедурі податкової перевірки згідно з Новим Податковим Кодексом України за 2015 рік.

Згідно з Новим Податковим Кодексом України, в статті 78, пункт 3, сказано, що посадові особи податкової міліції не можуть брати участь у перевірках органів Державної Податкової служби (ДПС), за винятком випадків, коли проведення перевірки пов'язане з веденням оперативно-розшукових справ або у випадках ведення кримінальних розслідувань щодо платників податків. Такі види перевірок здійснюються в порядку визначеним законом України «Про оперативно-пошукової діяльності», Кримінальним процесуальним кодексом України, а також іншими законами.

Дозвіл на здійснення перевірки
Перевірка салонів краси усіма перерахованими вище службами може проводитися лише за поданням документів, які дають право на здійснення перевірки. Відомчі закони, акти і нормативи регулюють алгоритми проведення перевірки, в тому числі і дії співробітників, перевіряючих органів.

Податкова Служба може здійснювати документально виїзну перевірку. Така перевірка буває плановою, позаплановою і фактичної.

Слід звернути увагу, що ви як власник салону маєте повне право відмовити представнику податкової служби в здійсненні планової перевірки, в разі, якщо власник не мав до аварії повідомлення про майбутню перевірку. Таке повідомлення може бути отруєно платнику податків рекомендованим листом або під розписку, не пізніше, ніж за десять календарних днів до проведення перевірки. Все це зафіксовано в 77 статті Податкового Кодексу України.

Перед початком перевірки інспектори, які будуть здійснювати перевірку зобов'язані надати на вимогу своє посадове посвідчення.

У посвідченні повинна бути вказана наступна інформація:
- номер і дата видачі документа;
- найменування органу, який видав цей документ;
- місце видачі документа;
- посаду особи, яка пред'являє документ;
- термін дії посвідчення;
- фотографія особистості, яка пред'являє документ;
- печатку установи, яка видала цей документ.

Друк повинна розташовуватися, так, щоб частина друку розташовувалася на фотографії.

Якщо у вашому проханні надати документи, було відмовлено, ви маєте повне право відмовитися від перевірки, адже ви не впевнені в правовому статусі особи, яка збирається проводити перевірку. Крім посвідчення у перевіряючого повинен бути документ про рішення проведення перевірки. Цей документ повинен бути виконаний на бланку організації здійснює перевірку. Також в документі повинен бути зазначений номер, а також обов'язково має бути печатка організації, яка здійснює перевірку.

Дуже часто трапляється так, що в документації на проведення перевірки вказані одні особи, а приходять зовсім інші. Тому, коли до вас прийдуть здійснювати перевірку, обов'язково порівняйте імена, зазначені в напрямку і в посвідченні. У разі, якщо імена не співпадають, то ви маєте законні підстави відмовитися від проведення перевірки.

Якщо у вас виникли сумніви, що до вас прийшли працівники податкової служби, ви можете передзвонити в податкову службу, щоб уточнити особистість і повноваження співробітника, який прибув здійснювати перевірку. Також ви можете поцікавитися, чи відповідає реєстраційний номер в напрямку з номером в реєстраційному журналі служби.

У разі, якщо особи, які прибули на перевірку не вказані в напрямку, ви маєте право попросити їх залишити приміщення.

Посадові особи, які проводять перевірку зобов'язані видати платнику податків копію направлення на перевірку, щоб була можливість оскаржити результати перевірки або порушення, які виникли в ході перевірки.

У разі, коли перевіряючі не пред'являють вам як платнику податків направлення на проведення перевірки, або ж напрямок заповнене не вірно, з порушенням вимог, то ви можете відмовити посадовим особам у проведенні перевірки.

Крім перерахованих вище випадків відмови від проведення податкової перевірки каки-небудь інших підстав для відмови від проведення перевірки не існує.

Співробітники податкової служби зобов'язані скласти спеціальний акт, якщо власник салону відмовляється від проведення перевірки.

Якщо направлення на проведення перевірки оформлено відповідно до законних вимог, тоді платник податків або його довірена особа повинна поставити підпис в напрямку, із зазначенням посади, повного імені, прізвища, по батькові, дати і часу вивчення документа.

Якщо ж платник податків відмовляється вказувати свій підпис в напрямку, працівники податкової служби повинні скласти відповідний акт. У відповідності з Податковим Кодексом України це акт вважається підставою початку перевірки.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!

Передзамовлення
Передзамовлення успішно відправлен!
Ім'я *
Телефон *
Зворотний дзвінок
Запит успішно відправлений!
Ім'я *
Телефон *
Спитати у Instagram Спитати у Telegram Спитати у Viber