Ароматерапія і целюліт
На розподіл жиру в тілі впливає стать, вік і расова приналежність. Зазвичай, жінки мають пропорційно вищий відсоток жирової тканини тіла, ніж чоловіки, що виражається в більш товстому шарі підшкірно-жирової клітковини. У жінок типовим є відкладення жиру в області зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон, сідниці, нижня частина тулуба.
З віком в області живота збільшується кількість жирових відкладень. Це трапляється за рахунок підшкірного, так і за рахунок межкишечного жиру. А ось кількість підшкірного еіра на нижніх кінцівках з віком зменшується, але збільшується обсяг міжм'язового і внутрішньом'язового жиру.
Чому з'являється целюліт?
Гормональні порушення;
Незбалансоване харчування;
В'ялі і слабкі м'язи;
Вікові зміни;
стреси;
Уповільнений кровообіг;
Малорухливий спосіб життя;
Спадковість.
Тим, хто не зміг уберегти своє тіло від ураження целюлітом, варто запастися терпінням, адже лікування відніме не один день, це тривалий процес.
Як можна собі допомогти?
1. Варто переглянути свій раціон харчування. Необхідно виключити продукти з високим вмістом жирів, споживати більше фруктів, овочів, бобових і зернових. Вони дозволяють відновити натрієво-калієвий баланс, очищають міжклітинний простір від застійних явищ. Якщо є целюліт, значить, організм потребує калії, який присутній в бананах, апельсинах, кавунах, печеному картоплі. Даний мікроелемент чудово очищає лімфу. Додатково до всього, в день коштує випивати до восьми склянок чистої питної води.
2. Регулярні заняття спортом. Це сприяє поліпшенню кровообігу і циркуляції лімфи. Спеціальні вправи зміцнюють слабкі м'язи преса, стегон і сідниць. Парадокс полягає в тому, що все це знають, але не всі роблять. Тим, хто не хоче виконувати вправи можна піти в басейн, адже вода благотворно впливає на ділянки уражені целюлітом.
3. Баня. Російська лазня є своєрідним масажем, який впливає на тіло за допомогою віників і високих температур. Це позитивно позначається на стані шкіри.
4. Масаж. Хороші результати дає масаж з використанням антицелюлітних кремів і з подальшим обгортанням. Виводяться токсини через лімфатичні протоки. Процедура корисна, але протипоказана при варикозному розширенні вен, тромбозах і підвищеному артеріальному тиску.
5. Тим, хто не може звернутися до професійного масажиста, можна запропонувати проводити масаж самостійно за допомогою щітки або мочалки. Це сприяє поліпшенню мікроциркуляції крові і лімфи. Гарний роликовий масаж, який підвищує пружність м'язів і підвищує гнучкість сполучної тканини.
Ефірні масла, які покращують і коректують фігуру
Це ароматичні масла Гура, грейпфрута, лимона, герані, бергамота, мускату, кориці.
Ефект від застосування масел:
- стимулювання спалювання жиру;
- зміцнення колагенових волокон в тканині;
- запобігання утворенню жирових клітин;
- посилення шкірного кровообігу, зміцнення і зволоження шкіри;
- антисептичні властивості;
- попередження появи капілярної сітки, підвищення тонусу вен;
- тонизирование, освіження, зняття втоми;
- запобігання старіння шкіри, збагачення шкіри вітаміном Е.
Дані масла підходять для всіх видів ароматерапії. У боротьбі з целюлітом допоможуть лікувальні ванни, ароматична вода, ароматичні компреси, ароматичний масаж і розтирання.
Склад ароматичних масел для ароматерапії
Потрібно взяти чайну ложку основи, в якості якої більше підходить мигдальне масло, 10 крапель ефіру грейпфрута, 8 крапель герані, 10 крапель бергамоту, 3 краплі коріци¸5 крапель мускату, 5 крапель чайного дерева.
Методики ароматерапії для боротьби з целюлітом
1. Антицелюлітний масаж з використанням ефірних масел.
Антицелюлітний масаж є найбільш поширеною методикою, під час якої відбувається втирання розбавлених базовими маслами ефірних масел. Рухи повинні бути круговими і направлятися вгору. Може бути задіяний масажер або жорстка рукавиця. Масаж не тільки активізує кровообіг, але також позитивно позначається на обміні речовин, сприяючи швидкому перетворенню шкіри.
Для масажу можна використовувати ароматичні масла розмарину, ялівцю, бергамоту, герані, неролі, кипариса, лісового горіха, цитронелли, лиметта.
Базова суміш для масажу: по дві краплі масел лимона, апельсина, гвоздики на столову ложку основи.
2. Антицелюлітні лосьйони і креми.
Застосування антицелюлітних лосьйонів і кремів вдається поліпшити стан шкіри, зупинити розвиток целюліту. Це локальний метод, який дієвий тільки в комплексі процедур, які включають фізичні вправи. Такий крем або склад можна приготувати самостійно.
Найефективніші суміші для антицелюлітних кремів:
- суміш масел герані, розмарину, лаванди і шавлії, які беруться по одній краплі, а також три краплі ялівцю;
- суміш масел розмарину, лісового горіха, лаванди і лимона, узятих в рівних частках і поєднуваних з мигдальним маслом;
- масло неролі, розмарину, лісового горіха, герані, взяті в рівних пропорціях і розчинені в меді або спирті;
- вісім крапель лавандового і лимонного масел, змішаних з 15 краплями розмарину і 10 краплями чебрецю.
3. Ароматичні ванни.
Аромаванни спрямовані на лікування целюліту, але варто звернути увагу, що вони не повинні бути гарячими. Нормальною температурою вважається 40 градусів. Ванна виконується до 20 хвилин. При цьому масла необхідно розводити не в базовому маслі або меді, а в кефірі або йогурті.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!