Вік жінки більше помітно за станом шкіри рук і шиї. Якщо за шкірою обличчя догляд регулярний, то шия і зона декольте потребує уваги. Зазвичай про цю частину тіла згадують тоді, коли шкіра втрачає пружність і з'являються перші зморшки.
Щоб шкіра не видавала вік потрібно забезпечити їй регулярний і якісний догляд. Її потрібно очищати, тонізувати, зволожувати, живити, виконувати масаж, маски. Все це в комплексі дозволяє зробити шкіру привабливою.
Шкіра шиї набагато швидше втрачає еластичність через підвищеного навантаження на м'язи. Досить часто робота пов'язана з тривалим опущеними голови. На шиї шкіра більше схильна до сухості, більш ніжна і чутлива. При хвилюванні вона може покриватися червоними плямами. Саме тому так важливо забезпечити їй правильний догляд після 35 років.
Потрібно стежити за своєю поставою і контролювати положення плечей і голови. Грудна клітка повинна бути розправлена.
Через опущення голови м'язи шиї починають втрачати еластичність, з'являються зморшки, підборіддя ставати в'ялим.
Погіршення стану шкіри голови може бути пов'язано з шкідливими звичками: різкі рухи головою, сон на високій подушці, звичка ходити з опущеною головою.
Базові правила догляду
- Щодня потрібно очищати шиї і зону декольте. Очищена шкіра відпочиває і відновлюється під час сну, в неї набагато швидше і краще вбираються корисні речовини з крему і масок.
- Для збереження еластичності шкіри потрібно правильно підібрати засоби для догляду. Стан шкіри на обличчі і шиї може відрізнятися. Всі шановні виробники косметики пропонують спеціальні лінійки для догляду за шкірою шиї і декольте. Якщо шкіра обличчя суха, то можна застосовувати звичну косметику. При нормальній шкірі обличчя потрібно використовувати спеціальні креми.
- Для збереження пружності шкіри шиї є спеціальна гімнастика, яку варто виконувати курсом. Вона допоможе відновити еластичність і відкоригує овал обличчя. Бажано щоранку виконувати 2-3 руху.
- Щоб підсилити дію кремів і масок варто після очищення шкіри виконувати легкі щипки уздовж шиї по всій поверхні, не торкаючись області щитовидної залози. Під дією такого мікромасажу поліпшується циркуляція крові, а поживні речовини будуть вбиратися набагато швидше.
- Необхідно готувати маски для шиї зі свіжих овочів і фруктів, які містять активні речовини. Корисні такі фрукти: лимон, апельсин, грейпфрут, ківі, яблуко, банан, абрикос, полуниця.
- При появі другого підборіддя і втрати еластичності шкіри відновити овал обличчя допоможе проста процедура, яку слід виконувати вранці. Махровий рушник стоїть посередині намочити холодною водою. Розтягуючи рушник, варто виконати кілька поплескування під підборіддям.
Домашні лосьйони
Для поліпшення стану шкіри шиї можна приготувати один із запропонованих лосьйонів:
- Жовток одного яйця слід змішати з 100 г сметани, додати чверть столової ложки горілки і сік половини лимона або апельсина;
- Яєчний жовток потрібно змішати з соком одного апельсина або лимона, столовою ложкою горілки і півсклянки вершків;
- На тертці слід натерти свіжий огірок. Отримана кашка розбавляється 25-30 г горілки і настоюється 10 днів. Після цього склад проціджують, і зберігатися в холодильнику.
На шкірі шиї, точно також як і на шкірі, обличчі присутні лінії найменшого розтягування, за якими слід очищати шкіру і наносити живильні засоби. Правильно наносити крем на шкіру шиї потрібно так: голову варто злегка відкинути назад і нанести крем по черзі кожною рукою хрест-навхрест. Лівою рукою наноситься засіб на праву сторону, а правою - на ліву.
Рухи повинні виконуватися долонею чотирьох напівзігнутих пальців легкими поплескування від низу до верху. Рухи повторюються 3-5 разів. Погладжування 3-4 рази по кожній стороні шиї, починаючи від мочок вуха і спускаючись о-пліч зверху вниз.
Для зміцнення шийних м'язів при наявності зморшок і складок на шиї потрібно перед нанесенням крему виконати щипки на сухою шкірою протягом 2-3 хвилин.
Стан шкіри шиї поліпшується при накладанні теплих масляних компресів з рослинної олії. Ганчірочку слід змочити в теплому розчині масла, віджати, накласти компресним папером і прибинтувати до шиї на 15-20 хвилин.
Маски для шкіри
- Олійно-яєчна. Білок варто змішати з чайною ложкою рослинного масла і соком половини великого лимона. Засіб наноситься на 10-15 хвилин, після чого змивається теплою водою;
- Картопляна. Дві гарячих картоплини, жовток, чайна ложка оливкової олії, меду і гліцерину з'єднують разом. Суміш наноситься на широку марлю і нею зобов'язується шия. Поверх марлі лягає нейлон і забинтовується еластичним бинтом. Після маски шию рекомендується вимити теплою водою і обполоснути липовим настоєм;
- Цитрусова. Висушену цедру лимона слід подрібнити в кавомолці і додати до чайній ложці борошна, жовтка і сметані. Склад наноситься на шкіру шиї та обличчя на 20 хвилин.
Ще один варіант маски - змішати склянку кислого молока і м'якоть грейпфрута. Суміш наноситься на обличчя і шию охолодженої і через півгодини змивають прохолодною водою;
- Парафінова. Парафін слід розігріти на водяній бані і нанести пензликом на суху шкіру товстим шаром. Через 20 хвилин його знімають шпателем. Маски корисно виконувати 2-3 рази на тиждень, а курс включає 10-15 масок;
- Молочна з петрушкою. Потрібно взяти чотири столові ложки дрібно нарізаної петрушки і залити склянкою гарячого молока. В суміші змочується хустку і прикладається до шиї. Після маски шию не потрібно мити, вона повинна висохнути, а потім наноситься крем;
- Огіркова. Необхідно змішати 3-4 столових ложки натертого огірка з двома столовими ложками сметани. Склад наноситься на шию та обличчя на 20 хвилин;
- Мигдальний. Столову ложку очищених насіння солодкого мигдалю потрібно перемолоти в кавомолці і розтерти з невеликою кількістю теплої води або молока. Склад наноситься на 15-20 хвилин.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!