Молоко для догляду за шкірою застосовувалося досить давно, причому не тільки царицями, а й простими селянками. Цей натуральний продукт був затребуваний не тільки в якості напою, але також засоби по догляду за шкірою обличчя і тіла.
В супермаркетах пропонується широкий вибір молочних продуктів, тому кожна дівчина може відчути себе трішки царицею. У продажу є не тільки добавки з коров'ячого, але також ослиного, козячого, рослинного молока.
Косметологічні корпорації постійно розробляють нові продукти, які дозволяють продовжити молодість і красу. Іноді ці кошти лякають або своєю вартістю, або неприємними відгуками. Тому на виручку приходить звичайне молоко, яке можна купити на ринку і в магазині. Бажано купувати домашнє молоко, адже воно вважається більш корисним.
Хімічний склад молока
Хімічний склад молока дивовижний. За рахунок багатокомпонентного складу продукту забезпечується певна консистенція продукту. Молоко - це рідина, яка виробляється самками ссавців, щоб вигодувати потомство.
Молочна емульсія не тільки насичує організм зсередини, а також добре всмоктується верхніми шарами шкіри. Проникаючи в шкіру молоко, насичує шкіру лінелевой, олеїнової, миристиновой, ліноленової і пельметіновой жирними кислотами.
Крім жирних кислот в складі молока присутні цілі системи білків, які діляться на дві групи: сироваткові білки і казеїни.
У молоці присутня достатня кількість корисних елементів:
- Вітаміни А, В, С, К, D;
- Макроелементи: кремній, сірка, фосфор, кальцій, магній, натрій;
- Мікроелементи: селен, фтор, хром, кремній, кобальт, мідь, залізо, цинк, йод, марганець.
Речовини, що знаходяться в молоці чудово засвоюються організмом зсередини і зовні
Корисні властивості
Користь молока для шкіри обличчя і тіла обумовлена присутністю в складі потрібних для організму речовин, які при регулярному застосуванні мають позитивну дію на шкіру.
- Ретинол або вітамін А. Він корисний для шкіри, адже проникаючи в неї, активує еластин і колаген. В результаті шкіра стає пружною і еластичною;
- Тіамін (В1). Косметологи рекомендують використовувати і не використовувати його тим, хто потребує ефективних засобах проти раннього старіння. З його допомогою вдається боротися з шкірними захворюваннями, які пов'язані з порушенням нервової системи;
- Рибофлавін (В2). Насичує клітини шкіри киснем, стимулюючи тим самим обмін речовин;
- Кобаламін (В12). Бере участь в процесах відновлення, оновлює клітини епітелію, що добре позначається на кольорі і рельєфі шкіри;
- Холькаціферол (D). Призводить до уповільнення старіння, підтримує клітини шкіри в тонусі;
- Аскорбінова кислота (С). Стимулює колаген, зміцнює кровоносні судини, сприяє загоєнню запалень, мікротріщин і прищів.
У поєднанні з зазначеними вітамінами молоко відновлює шкіру, живить, захищає і зволожує.
шкода
Шкідливі властивості молока і молочних продуктів можуть бути пов'язані з його споживання всередину, під час зовнішніх маніпуляцій це зазначається вкрай рідко. Основними протипоказаннями використання молока є алергія на молочний продукт, білок або лактозу.
Більшість досліджень і прикладів шкоди молока пов'язано з прийомом всередину, а при зовнішньому використанні в косметичних цілях невідомо поганого результату.
Решта види молока для шкіри
Крім поширеного коров'ячого молока є також інші різновиди, які підійдуть для шкіри. Виходячи зі складу та цінності найбільше цінується козяче молоко, яке має лікувальні властивості і великою жирністю. У магазині можна часто знайти шампуні для волосся або маски на основі козячого молока.
Серед інших корисних продуктів слід виділити лосине молоко, але воно досить рідкісне, оскільки в даний час практично немає лосиних ферм. Але таке молоко використовується в лікувальному харчуванні.
Кобилля молоко відрізняється збалансованої амінокислотної сукупністю. Якщо емульсія широко застосовується для приготування лікувальних і дієтичних продуктів, то можна стверджувати, що цей продукт дуже добре впливає на шкіру.
Осляче молоко корисно для шкіри за рахунок великої кількості керамідів, білків і фосфоліпідів. Молоко ослиці стимулює природну вироблення колагену, який бореться зі зморшками і підтримує еластичність шкіри. Осляче молоко додається в мило, креми, маски, мазі.
Крім молочних продуктів тваринного походження, також є рослинна молоко. Його різновидом є кокосове, мигдальне, соєве, кунжутне молоко.
Використання в косметології
Молоко в домашній косметології дозволяє поліпшити стан шкіри і здоров'я, без шкоди і витрат. Буде добре, якщо косметичні засоби будуть виготовлені з натурального свіжого молока.
Використовувати молочні суміші можна для шкіри будь-якого типу і в будь-якому віці. Залежно від структури молочного продукту: сироватка, кефір, сметана, йогурт, сир, молочні протеїни, вершки і сухе молоко, рідина може надавати різну дію на шкіру:
- підтяжка;
- пом'якшення;
- Усунення зморшок;
- очищення;
- Живлення;
- зволоження;
- Боротьба з сухістю і лущенням;
- Освітлення пігментації;
- Вплив на вугровий висип.
Якщо регулярно використовувати молочні суміші, то результат буде помітний через кілька тижнів.
маски
Маски з молоком активно застосовуються для всіх типів шкіри. Маска на основі молока може використовуватися для ніжної шкіри навколо очей, досить тільки підібрати відповідний рецепт.
- Молочно-желатинова маска. Така маска чудово живить клітини шкіри, зволожує, роблять структуру більш гладкою. Крім молока і желатину для приготування маски потрібно сік петрушки і чайна ложка вершкового масла. Для приготування такої маски молоко змішується з желатином і осталяют до набрякання. Розчин ставитися на водяну баню і розводять желатинові кубики. Після того, як буде отримана однорідна структура необхідно додати масло і збити міксером, потім вливається сік петрушки і змішати. Склад слід нанести щільним шаром і почекати 20 хвилин, після чого змити водою;
- Медова маска з молоком. Такий склад покликаний усунути почервоніння, особливо при різких температурних перепадах. Потрібно взяти чайну ложку меду, столову ложку молока, пів чайної ложки солі і столову ложку крохмалю. Щоб приготувати масу слід в нагріте молоко додати всі інші компоненти, змішати, нанести в теплому вигляді на шкіру. Потрібно витримати склад протягом 20 хвилин, після чого промити обличчя ромашковим відваром;
- Вівсяна маска. Цей склад ідеальний для жирної шкіри. Буде потрібно три столових ложки молока, пів чайної ложки солі, дві десертні ложки вершків і така ж кількість дрібних вівсяних пластівців. Всі компоненти перемішуються, накладаються на марлю для рівномірного розподілу по обличчю. Маску слід потримати 20 хвилин, після чого змити;
- Маска з лимонним соком. Такий склад зволожує і вибілює шкіру. Для приготування потрібно взяти 20 мл соку, дві столові ложки оливкової олії і дві столові ложки молока. Слід змішати молоко і масло, тільки після цього додавати сік. Компоненти потрібно потримати на обличчі порядку 15 хвилин, а потім видалити залишки серветкою;
- Молочна маска проти чорних крапок. Це дуже популярний рецепт, який допомагає позбутися від забруднень і звужує пори. Для приготування маски потрібно взяти дві таблетки ого вугілля, 20 г желатину і 20 мл молока, які змішуються, підігріваються на водяній бані до повного розчинення желатину. Склад слід наносити в два шари пензликом, рухатися потрібно досить швидко, оскільки суміш швидко засихає. Як тільки желатинова плівка застигне, вона легко знімається, витягаючи всі забруднення.
Складів з молоком досить багато, в домашніх умовах можна без праці приготувати будь-який рецепт і додати в суміш 1-2 ложки молока.
Всі косметичні процедури повинні виконуватися на очищеної шкірі. Після двомісячних регулярних процедур шкіра стане виглядати набагато краще.
умивання
Умивання з молоком є давньою традицією, що збереглася з часів Стародавньої Русі. Особливо ефективний цей спосіб для чутливої шкіри. Молоко, розведене з теплою водою, наноситься на обличчя ватним диском або руками. Якщо шкіра запалена, то замість води слід використовувати липовий або ромашковий відвар.
Протирати обличчя можна і кислим молоком. Ефективно очистити шкіру вдасться після двох послідовних обробок шкіри. Завершення особа споліскується водою і наноситься живильний крем.
відбілювання
Відбілювання шкіри здійснюється за допомогою перемелених вівсяних пластівців і молока, якими акуратно виконується масування особи, уникаючи області очей. За допомогою своєрідного пілінгу вдається позбутися від ороговілих частинок шкіри.
Для відбілювання шкіри молоко змішується з глиною, перетертими ягодами полуниці, подрібненим огірком, содою та іншими компонентами.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати косметологічні апарати з різними функціями за доступною ціною!