ru ua
0 0
Бонуси: 0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь
Каталог
0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь

Що таке мозолі і як з ними боротися?

Что такое мозоли и как с ними бороться Поява мокрих мозолів шкіра страждає, але освіту сухих мозолів говорить про те, що шкіра навчилася захищатися.

Мозолі бувають двох типів: шкіряна та кісткова.

Шкірна мозоль є результатом тривалого тертя або тиску на шкіру.

Кісткова мозоль являє собою структуру, яка утворюється в процесі відновлення кісткової тканини після порушення цілісності шкіри при загоєнні перелому. Це сполучна тканина, яка утворюється в місці перелому.

Різновиди мозолів:

  • Водна (м'яка або мокра) мозоль;
  • Суха мозоль;
  • натоптиші;
  • Стрижнева мозоль.

водяна мозоль

Це міхур, наповнений рідиною і покритий верхнім шаром шкіри. Рідина може мати прозорий, жовтуватий колір. Такі мозолі викликають біль і заважають. Мокрі мозолі не становлять небезпеки, але при відсутності належного догляду може відбутися інфікування організму.

Водяні мозолі досить болючі, заважають в процесі ходьби, що створює дискомфорт. При подальшому травмуванні м'якого мозоля, він перетворюється в сухий з ороговевшим товстим шаром.

суха мозоль

Виникає в результаті тривалого тертя і тиску на шкіру. Це ні скільки вид, а стадія мозолі, яка йде слідом за м'якою. У деяких випадках суха мозоль з'являється без стадії м'якої мозолі. Це трапляється коли на певну ділянку тіла здійснюється помірне, але постійне тиск з тертям. У такому випадку шкіра на ділянці повільно огрубевает.

Тверда мозоль являє собою ороговілий піднесений ділянку омертвілої шкіри сірого або жовтого відтінку. У деяких випадках суха мозоль виконує захисну функцію. Йдеться про тих ситуаціях, коли людина займається спортом або працює вантажником. Суха мозоль не викликає болю, але в запущених випадках навколо неї можуть утворюватися тріщини.

натоптиші

Це вид сухої мозолі, яка відрізняється великою ороговевшим ділянкою без чітких меж. Розташовується на підошвах ніг. Суха мозоль утворюється на руках і ногах.

стрижневі мозоль

Такі мозолі часто з'являються в міжпальцевих проміжках і рідко на стопах. Особливість полягає в тому, що по центру мозоля, розташовується отвір, в якому є поглиблення на кілька міліметрів. Саме стрижень створює складності в видаленні цього виду мозоля. Його не рекомендується видаляти самостійно в домашніх умовах.

Якщо не приділити достатню увагу стрижня, то з часом він буде доставляти біль.

Сухі мозолі виникають на долонях, біля основи пальців на руках, ногах.

Причини появи мозолів

Непрямі причини появи мозолів, які виникають в результаті тривалого тертя і тиску на шкіру можуть виникати в таких випадках:

  • Труднощі під час ходьби на каблуках і в незручному взутті;
  • Наявність неприкритих швів на взуття, які натирають;
  • Носка шкарпеток не за розміром;
  • Великі навантаження на ноги, перенесення важких коробок;
  • Схильність до надмірного зроговіння;
  • Псоріаз, плоскостопість, цукровий діабет, нестача вітамінів;
  • Особливості фізичних навантажень (робочі, спорт, сільські роботи).

лікування мозолів

При самостійному позбавленні від мозолів потрібно переконатися в тому, що це саме мозоль, а не бородавка, яка на відміну від мозоля, складається з живої тканини, тому будь-яке шкідливу дію є небажаним.

Лікування водяних мозолів:

  • Припинення механічного впливу на ушкоджену ділянку шкіри. Для цього варто прибрати або знизити провокуючий фактор;
  • Обробити пошкоджену шкіру антисептиком для знезараження;
  • Заклеїти пошкоджену шкіру бактерицидним пластиром.

Якщо міхур проколоти і випустити рідину, то мозоль почне гоїтися набагато швидше, але лікарі не радять самостійно розкривати, адже присутнім ризик інфікування.

Тим, хто вирішив зробити міхур для попередження інфікування потрібно дотримуватися таких правил:

  • Руки і пошкоджену ділянку шкіри потрібно ретельно вимити з милом;
  • Для проколювання краще використовувати голку від стерильного одноразового шприца;
  • Проколювати необхідно відшарування шкіру, щоб не зачепити м'які тканини;
  • Після процедури слід протерти уражену ділянку за допомогою антисептика і заклеїти бактерицидним пластиром.

У разі ускладнень мозолі на руках і ногах запалюються, здуваються, починає виділятися гній, який говорить про інфікування. Мозоль повинен віддалятися в умовах медичного закладу.

Лікування сухих мозолів:

  • Стопу слід розпарити в гарячій воді для розм'якшення твердих ділянок шкіри. Добре допоможе настій з ромашки і квітів календули, які виконують антисептичні властивості. У воду можна додати масло чайного дерева;
  • Розпарений мозоль потрібно потерти пемзою, щоб видалити ороговілі частинки;
  • На уражену ділянку слід нанести зволожуючий крем або загоює засіб, приготоване по домашньому рецепту. Також на мозоль слід нанести касторове або оливкова олія;
  • Щоб зберегти тепло, попередити контакт із зовнішнім середовищем слід надіти шкарпетки і зайняти положення лежачи.

Лікування стрижневих мозолів

Це найскладніший вид мозолів, від яких досить складно позбутися, тому це потрібно робити під наглядом лікаря.

Для лікування стрижневих мозолів використовується:

  • Висвердлювання стрижневих мозолів. Це надійний метод, який передбачає використання спеціального апарату. Його насадкою видаляють ділянки шкіри до появи поглиблення, в який закладаються протизапальні препарати;
  • Кріотерапія. Мозоль припікають рідким азотом;
  • Лазеротерапія. Мозоль припікають лазером.

Такі способи дозволяють безпечно і ефективно позбутися від освіти, запускають процеси відновлення шкіри і швидке загоєння.

При самостійному видаленні стрижневий мозолі потрібно виконувати дії, які нагадують лікування сухих мозолів з деякими нюансами:

  1. Ногу з стрижневим мозолем необхідно розпарити.
  2. Верхній шар видаляється пемзою.
  3. Ділянка обробляється зволожуючим або загоює кремом.
  4. У широкому пластирі слід вирізати дірочку за розміром стрижня, як зволожуючий або загоює засіб вбереться в шкіру, потрібно наклеїти пластир так, щоб вирізана дірочка розташовувалася навпроти стрижня.
  5. На ділянку зі стрижнем варто капнути оцтову кислоту, яка за кілька сеансів випалює стрижень мозолі.

Така методика ефективна щодо неглибокого стрижня. Мозоль, точно також як і будь-яке захворювання, набагато легше піддається лікуванню на початковій стадії. У разі раннього виявлення мозоля перед сном необхідно наносити пом'якшувальний крем.

Народні засоби для лікування мозолів

Мозолі - це стан, який піддається лікуванню за допомогою народної медицини.

хвойний компрес

Потрібно розпарити мозоль, докласти свіжу хвойну живицю і закріпити все лейкопластиром. Так слід залишити компрес на ніч і повторювати щовечора до зникнення мозолі.

Компрес з алое

Ефективний відносно глибоких застарілих мозолів. Потрібен трирічний лист алое. Спочатку виконується розпарюють ванночка, після цього до мозолі прикладається розрізаний лист алое і все обмотується поліетиленом. Компрес забинтовується і залишається на ніч. Процедура повторюється до усунення мозолі.

Компрес з інжиром

Необхідно виконати теплу ножну ванночку і добре розпарити мозоль, ноги насухо витираються, і прикладається розрізана ягода інжиру внутрішньою стороною. Вона кріпиться за допомогою бинта і надягають шкарпетки. Компрес залишають на ніч

Компрес з чорносливу

Потрібно 100 г стиглого чорносливу і 250 мл молока. Чорнослив потрібно вимити, покласти в гаряче молоко і зварити до м'якості. Необхідно дістати кісточки і м'якоть докласти до мозолів. Коли плоди охолонуть, їх слід змінити на гарячі. Після цього мозолі потрібно потерти пемзою і промити теплою водою. При необхідності процедура повторюється на наступний день.

Компрес із зеленої цибулі

Свіжа цибуля потрібно помити і висушити. Він дрібно нарізають і товчеться до стану кашки. До мозолі слід докласти компресним папером, поліетилен і обмотати бинтом. Залишається компрес на ніч. На ранок змивається водою, ноги потрібно потерти пемзою і сполоснути теплою водою.

мильна пов'язка

Для її виконання потрібно господарське мило і свіжий лист бузку. На тертці необхідно натерти шматок мила, змішати його з теплою водою і нанести на аркуш бузку. Прикладається компрес до мозолі, закріплюється бинтом і надівається носок.

Пов'язка з деревного клею

Необхідно зібрати свіжий деревний клей з яблуні, вишні або абрикоса. Прикладається компрес до распаренной мозолі, примотується бинтом. Пов'язка змінюється кожен день до усунення мозолі.

Пов'язка з дубової кори

Необхідно приготувати дубовий відвар в пропорції 1: 5. У теплому відварі необхідно змочити марлеву серветку, прикласти до стопи і покрити вовняною тканиною. Процедуру потрібно проробляти щовечора перед сном.

профілактика

Щоб уникнути неприємних відчуттів пов'язаних з мозолями, а також зберегти зусилля і час на лікування потрібно:

  • Вибрати комфортне взуття з натуральних матеріалів. Вона не повинна стискати ногу і мати правильну підошву;
  • Вибирати по розміру потрібно не тільки взуття, але також шкарпетки. Якщо вони будуть комкаться і збиратися, то нога буде здавлюватися в певних ділянках ноги;
  • Влітку варто взувати взуття з хорошою вентиляцією;
  • Шкарпетки повинні бути натуральних матеріалів;
  • На ділянки можливого тертя можна наносити вазелін;
  • Любителям гойдатися в залі стоїть попередньо припудривать руки тальком;
  • Обов'язково слід надягати рукавички, якщо руки будуть піддаватися підвищеного тертя;
  • Не варто захоплюватися каблуками;
  • Необхідно тримати під контролем вагу;
  • Далі є моркви і вершків.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!

Передзамовлення
Передзамовлення успішно відправлен!
Ім'я *
Телефон *
Зворотний дзвінок
Запит успішно відправлений!
Ім'я *
Телефон *
Спитати у Instagram Спитати у Telegram Спитати у Viber