Причини ламкості і розшарування нігтів
Ламкість, розшарування нігтів найчастіше відзначаються в зимовий період і на початку весни. Як боротися з даними явищами? Перше - це потрібно зрозуміти, що подібні деформації і не відбуваються спонтанно. Ламкість і розшарування нігтів є результатом впливу певних внутрішніх і зовнішніх факторів.
Для вирішення проблеми потрібно визначити причини, підлікуватися, змінити спосіб життя.
Основні причини проблем з нігтями
Причини ламкості нігтів можна узагальнити в чотири основні категорії - медичні, екологічні, побутові. Також не виключено вплив декількох факторів одночасно.
Медичні причини - це результат певних проблем зі здоров'ям про наявність яких їхній власник може навіть не здогадуватися. Нерідко нігті відразу реагують на зміни в організмі. До них належать:
- Ендокринні захворювання;
- Гормональні порушення;
- Деякі шкірні захворювання;
- Хвороби нирок і органів травлення;
- Грибкові захворювання;
- Брак вітамінів і мікроелементів.
До екологічним причин відноситься забрудненість води і повітря, банальна зміна клімату.
Побутові причини:
- Шкідливий вплив побутової хімії;
- Нездорове і неправильне харчування;
- Жорсткі дієти;
- Використання неякісних засобів для нігтів;
- Невдало підібрана пилка;
- Зловживання нарощуванням і шелаком.
Серед інших причин варто відзначити стреси, перевтома, зловживання шкідливими звичками.
Всі зазначені причини призводять до порушення живлення нігтів і зміни її структури.
Зміцнюють маски для нігтів
сольова
На півгодини нігті потрібно занурити в концентрований сольовий розчин. Для його приготування на склянку теплої води береться три столові ложки солі. Можна додати краплю йоду, який бореться з розшаруванням.
Після закінчення процедури на нігті обов'язково потрібно нанести крем і надіти рукавички.
Цитрусова
На водяній бані слід підігріти оливкову олію і додати в нього сік лимона. Отриманою сумішшю потрібно покрити нігті. Для кращого вбирання маски потрібно надіти рукавички. Процедуру рекомендується виконувати перед сном.
сирна
По чайній ложці потрібно змішати сир і рослинне масло, а також дві столові ложки листя м'яти. Всі компоненти змішуються до отримання однорідної маси і наносять на нігті.
ягідна
Це хороший спосіб наситити нігті вітамінами для поліпшення їх стану. Для приготування маски краще використовувати кислі сорти ягід - брусниця, журавлина і смородина.
лимонна
Потрібно розрізати лимон навпіл, увіткнути в нього пальці на 15 хвилин. Після цього руки ополіскуються, і на них наноситься масло. Така маска показана до виконання двічі на тиждень. Вона буде особливо ефективна щодо ламких і сухих нігтів.
масляна
Чайна ложка мигдалевого масла і така ж кількість оливкової змішується з м'якоттю одного помідора, до них додається ефірне масло. Суміш наносять на 5-10 хвилин на пальці, після чого змивається. Завершується процедура нанесенням живильного крему.
вітамінна
В аптеці потрібно придбати масляні розчини вітаміни А і Е, розчавити капсулу в мигдальне, реп'яхову або обліпихову олію. Їх слід втирати двічі на тиждень вечорами. Масло буде зволожувати нігті і кутикулу, посилювати їх зростання. Вже через тиждень можна буде добитися помітного ефекту.
Винничук
трав'яна
Відвар можна приготувати з кореня лопуха, ромашки і звіробою. Потрібно в рівних пропорціях трави залити 200 мл окропу, дати настоятися 2-3 години, після чого занурити в ванночку пальці і потримати півгодини.
оцтова
Береться рівну кількість масло і оцту, компоненти змішуються і в них занурюються пальці рук на кілька хвилин. Процедуру рекомендується виконувати протягом 2-3 тижнів.
масляна
Для її приготування в тепле масло додається лимонний сік, йод і масляний розчин вітаміну А. Компоненти беруться в пропорції 10: 3: 5. Руки потрібно потримати в ванні 10 хвилин.
картопляна
Щоб розм'якшити нігті допоможе ванночка з відвару картоплі. Руки тримають у ванні 15 хвилин.
желатинова
Чудодійну властивість має желатинова ванночка. У ній потрібно тримати пальці близько 25 хвилин.
Рекомендації по догляду за нігтями:
- При використанні побутової хімії не забувати про необхідність застосування гумових рукавичок;
- Відмовитися від застосування неякісних лаків;
- Використовувати для видалення покриття рідина без ацетону;
- Наносити під кольорове покриття базу;
- Обмежити нарощування нігтів;
- Чи не використовувати металеві пилочки для нігтів;
- Змінити раціон харчування, додавши в нього фрукти, овочі;
- Чи не дотримуватися жорстких дієт;
- Щотижня виконувати гігієнічний манікюр.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!