Тендітні і витончення нігті свідчать про брак вітамінів, мікроелементів і патологіях в організмі. Понад двадцять захворювань виявляють себе у вигляді погіршення стану нігтьових пластин. Тому, перш за все, варто встановити причину, інакше не допоможуть ніякі косметологічні процедури.
Чому нігті вередують?
Якщо різко погіршився стан нігтів, турбує проблема ламкості, розшарування нігтів, то, перш за все, варто виключити або з'ясувати, чи не пов'язано це стан з захворюванням. Нігті можуть розшаровуватися, ламатися при проблемах з травними органами, анемії, гіповітаміноз, нестачі вітаміну Д, йоду, кальцію, алергії. У таких випадках потрібне комплексне обстеження. Але стан нігтів також залежить від зовнішніх чинників:
- Неправильний догляд за нігтями;
- Часте застосування агресивних лаків;
- Використання побутової хімії без рукавичок;
- Постійне переохолодження, при якому іссушівается шкіра і нігті;
- Опіки і дрібні травми;
- Куріння.
Фактори, шкідливі для здоров'я
Якщо проблема ламкості нігтів пов'язана зі станом здоров'я, то ні креми, ні ванночки не опиняться ефективними. Виконати гель-манікюр або акрилове нарощування є тільки тимчасовим заходом. Подібні процедури шкідливі для нігтів, без установки точної причини ламкості нігтів ситуація ще більше посилитися, якщо вона викликана нестачею вітамінів і недокрів'ям. Якщо зі здоров'ям все гаразд, то слід звернути увагу на свої звички.
Велика кількість викурених сигарет позначається на стані нігтьових пластин, не кажучи про стан інших органів і систем.
Перед нанесенням кольорових лаків варто покривати нігтьові пластини захисним засобом. Швидко сохнуть лаки відрізняються агресивним впливом на нігті, ніж звичайні. Засохлі лаки для нігтів варто відправляти на смітник, а не намагатися розбавляти за допомогою засобу для зняття лаку або ацетону. Періодично потрібно давати відпочинок своїм нігтям від лаків, балувати їх ваннами, масками та кремами.
Не варто забувати використовувати рукавички при роботі з побутовою хімією, адже так вдасться захистити нігті і шкіру рук. Варто оберігати шкіру від впливу холоду, надягати рукавички. Перед виходом на вулицю слід наносити захисний крем для рук і нігтів.
Способи зміцнення нігтів в домашніх умов
Після видалення лаку і миття рук корисно наносити на нігті крем для рук, олії (оливкова, жожоба, касторове і кокосове). Можна самостійно виконати вітамінний коктейль для нігтів, змішавши масла з капсулою вітаміну Е і завдавши складу на шкіру рук. Щоб домогтися кращого результату варто надіти спеціальні рукавички і почекати 10-15 хвилин або нанести суміш на ніч.
Для поліпшення стану нігтів корисні ванночки з молока. Для цих цілей краще брати незбиране, а не знежирене. Також гарні ванночки з морською сіллю. З їх допомогою вдається поліпшити стан нігтів після використання агресивних лаків або акрилового покриття. Корисні сирні, вівсяні маски. Якщо нігті зіпсовані або гель-лак некоректно знятий, то варто відвідати косметолога. Не обійтися без використання спеціальних зміцнювальних засобів по відновленню нігтьових пластин. Також не потрібно забувати про різноманітному харчуванні і необхідність вживання вітамінних комплексів і добавок.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!