Більшу частину Догляду процедур представниці прекрасної статі отримують в салонах краси, коли звертаються за виконанням манікюру. Але далеко не завжди існує можливість відвідати салон краси. Тому більшість Догляду процедур можна виконувати в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою майстрів. Це дозволяє заощадити кошти і час.
Нігті є кератинові прошарку, в яких присутня волога і жир. Баланс між компонентами регулює стан здоров'я і краси нігтів. При нестачі вологи нігті ламаються, кришаться. Коли вологи дуже багато, то починається розшарування нігтів.
З огляду на все вищесказане потрібно дотримуватися помірного контакту нігтів з вологою. Тому при виконанні ванночок для рук потрібно дотримуватися золотої середини. Виконувати всю домашню роботу слід в гумових рукавичках.
Нігтьова пластина має потребу в харчуванні. Для цього можна застосовувати ефірні і базові масла, регулярно втираючи їх в ніготь. При надмірній сухості слід використовувати масла з ефектом зволоження.
Корисні для нігтів вітаміни А і Е. Найкраще використовувати вітаміни у вигляді напівпрозорих капсул. Для насичення нігтів вітамінами потрібно проткнути кульку і втерти вміст в ніготь. Процедуру досить виконувати 1-2 рази на тиждень.
Щоб захистити нігті від надмірного впливу ультрафіолету можна застосовувати прозорий лак. У його складі не повинно бути формальдегіду і толуолу.
Також для здоров'я нігтів потрібно регулярно виконувати лікувальні ванни. Можна додавати лимон, морську сіль, оливкова олія, йод, мед. Ванночки виконуються протягом 5-10 хвилин. Через кілька тижнів їх виконання нігті стають міцнішими і сильніше.
Щоб наситити нігтьові пластини вітаміном С потрібно використовувати лимон. Потрібно відрізати невеликий шматочок лимона і потримати в ньому нігті протягом 5 хвилин.
Для підпилювання нігтів варто використовувати скляні пилочки. Вони не призводять до пошкодження нігтьової пластини і не викликають її розшарування. Ступінь абразивності пилочки може бути різною. Її вибір залежить від товщини і міцності нігтів. Правильне підпилювання сприятиме відновленню нігтів і збереженню здоров'я. Під час підпилювання не потрібно водити пилкою в різні боки, а лише в одному напрямку.
Щоб нігті не жовтіли від лаку необхідно щодня використовувати базу під манікюр. Так вдасться захистити нігті від впливу пігментів, які присутні в кольорових лаках.
Обрізати нігті потрібно не ножицями, а кусачками після водних процедур, коли нігті стануть м'якими.
Рекомендується відмовитися від коштів містять ацетон, оскільки він призводить до пошкодження поверхні нігтя.
Істотний вплив на нігті надають зовнішні чинники - спека, мороз, вітер, тому варто подбати про те, щоб захистити нігті від впливу високих і низьких температур.
Щоб нігті перестали розшаровуватися потрібно кожен день наносити на них йод. Але це потрібно робити людям зі здоровою щитовидною залозою, адже в іншому випадку це може принести шкоду. Процедуру краще робити на ніч, адже йод надає нігтям відтінок, а за ніч він вбереться, і не будуть помітні сліди жовтизни.
Важливим пунктом для здоров'я нігтів стане корекція раціону харчування. Корисні риба, яловича і свиняча печінки, куряче м'ясо, яйця, ягоди, фрукти та овочі. Вживання всіх цих продуктів дозволяє заповнити запаси вітамінів і мікроелементів в організмі.
Рецепти домашніх засобів для нігтів
- Крем для нігтів з олією авокадо. Потрібно взяти половину столової ложки настою з квіток чорної бузини, столову ложку масла авокадо, половину столової ложки мигдалевого масла, така ж кількість масла пшеничних зародків, чверть столової ложки гліцерину, 1-2 краплі ефірного масла лаванди. Настій з квітів бузини потрібно підігріти в каструлі до 60 градусів. Масла злегка підігріваються, додається ланолін, після чого вливається ефірне масло і масло пшеничних зародків. Все ретельно змішується. Крем наноситься на нігті і залишається на 3 години, а потім залишки видаляються ватною паличкою
- Крем для нігтів з солодким апельсином. Буде потрібно дві столові ложки кокосового масла, половина ложки камфорного спирту, 2-3 краплі ефірного масла солодкого апельсина, 2-3 краплі іланг-ілангу. На водяній бані слід розчинити масло кокоса, додати до нього спирт, масла і все ретельно перемішати до утворення однорідної маси;
- Суміш для нігтів з чорною смородиною. Буде потрібно половина склянки ягід чорної смородини, столова ложка гліцерину. Ягоди смородини вимивають, з них віджимають сік, додають гліцерин і перемішують. Отриманий склад наноситься на нігті і залишається на півгодини. Залишки видаляються ватним диском;
- Суміш для нігтів зі сметаною. Для її приготування береться половина склянки свіжої густої сметани, один жовток, столова ложка горілки, сік половини лимона. Сметану можна змішати з яєчним жовтком, додати горілку і сік лимона. Все ретельно перемішується до отримання однорідної маси. Склад наноситься на нігті і залишається на 10-15 хвилин;
- Суміш для нігтів з олією мигдалю. Потрібно взяти чайну ложку мигдалевого масла, половину чайної ложки меду, одне яйце, половину лимона. З лимона вичавлюється сік, змішується з мигдальним маслом, медом і жовтком. Суміш ретельно перемішується, наноситься на нігті, і надягають бавовняні рукавички на 3-4 години;
- Желатинова ванночка для нігтів. Буде потрібно столова ложка желатину і дві склянки води. Желатин слід замочити в холодній воді на 40 хвилин, після чого при постійному помішуванні нагрівають на слабкому вогні до розчинення і остуджують до кімнатної температури. Кінчики пальців занурюють у ванну, щоб вони були повністю занурені в склад. Тривалість ванночки 10-15 хвилин.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!