Жінки в першу чергу дбають про здоров'я волосся і нігтів, але, незважаючи на всі зусиль і старання з нігтями досить часто виникають проблеми. Руки весь час в дії, вони постійно беруть на себе удар - при контакті з миючими засобами, хлорованою водою, сухим повітрям та іншими факторами.
З ламкістю нігтів стикаються більшість жінок, але далеко не все не намагаються зрозуміти причини того, що відбувається. Багато хто вибирає боротьбу з наслідками, покриваючи нігті спеціальними зміцнюючими засобами, втираючи в них креми. Ці методи можна використовувати, але тільки після встановлення причини проблеми. Тому доречно дізнатися причини, що впливають на зростання і здоров'я нігтів.
Особливості будови нігтів
Щоб нігті росли, в організмі повинен вироблятися креатин - органічна карбонова кислота. Він чудово вбирає вологу, нігті стають більш товстими. Для фортеці нігті потребують вітамінів і мінералах.
Нігті мають пористу структуру, тому вони вбирають все, з чим входять в контакт. Часта зміна лаку, орієнтація тільки на колір при покупці і швидкість висихання, використання рідини для зняття лаку з ацетоном, нігті тривалий час не зможуть залишатися здоровими і привабливими.
причини
Ламкість нігтів трапляється через вплив зовнішніх і внутрішніх факторів. Ламкість нігтів може статися в результаті особливостей професійної діяльності: постійний контакт з розчинниками, кислотами, лугами та іншими агресивними речовинами. Ламкість може виникати в результаті контакту з миючими та миючими засобами, а також тривалого перебування рук у воді.
Нігті слабшають в результат впливу фізичних факторів, таких як низька температура повітря в холодну пору року і сухе повітря в приміщенні. Хронічне переохолодження призводить до пересушування і крихкості нігтів. Досить часта причина підвищеної ламкості - це неправильний догляд, обумовлений неправильним підрізанням і звичкою гризти нігті. Часте нарощування нігтів, використання неякісних лаків призводить до того, що шкідливі компоненти проникають глибоко в нігті, порушуючи її структуру і роблячи їх більш уразливими. Ніготь може розтріскуватися через механічного зовнішнього впливу.
Нігті стають крихкими на тлі ендогенних факторів - нестача вітамінів і мікроелементів. Особливо нігті страждають при нестачі таких вітамінів: А, Е, D, кальцію, селену, цинку, кремнію і заліза. Посилена ламкість нігтів виникає в період вагітності і лактації, адже в цей період жіночий організм зазнає серйозних змін. Потрібно зробити все, щоб раціон харчування жінки був максимально збалансованим. Ламкість нігтів нерідко викликана різними патологіями внутрішніх органів і систем. Підвищена ламкість нігтів може бути викликана гормональним дисбалансом. Причиною крихкості можуть бути деякі захворювання: цукровий діабет, тиреотоксикоз, анемія, захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні стреси.
Порушення білкового обміну, який впливає на формування здорової нігтів пластини, збої в роботі ендокринної системи. Стан нігтів змінюється при порушенні кровообігу, серцево-судинних захворюваннях, перевтомі, невралгії, гіподинамії, дотриманні суворих дієт, шкідливі звички і вживанні деяких лікарських препаратів.
Харчування проти ламкості нігтів
Щоб повернути нігтям здоров'я і міцність можна використовувати найрізноманітніші способи, але повноцінне харчування є найважливішим чинником. Варто забезпечити нігті необхідними мікроелементами, вітамінами, білками. Особливо чутливо нігті реагують на недолік вітаміну А, С, Е, В, заліза, кальцію.
Вітаміни А і Е добре приймати в парі. Є спеціальні вітаміни «Аевіт». Вітамін А запобігає грибкові інфекції і сухість нігтів. Він присутній в продуктах тваринного і рослинного походження: кисломолочні продукти, яйця, свиняча печінка, жирні сорти риби, морква, томати, болгарський перець, шипшина.
Вітамін Е захищає клітини, попереджає запалення і інші хворобливі стани. Він міститься практично у всіх рослинних оліях, злаках, горіхах.
Вітамін С є антиоксидантом. Присутній вітамін в шипшині, ківі, цитрусових, обліписі, смородині, гострому перці, брюссельській капусті.
симптоми
Ламкість нігтів проявляється в обламуванні вільного краю нігтя або всієї пластини. Порушення зачіпають верхній шар нігтя. У деяких випадках підвищена ламкість нігтів може супроводжуватися витончення і уповільненням зростання нігтів. Тому жінки з крихкістю нігтів не можуть відростити довгі нігті. Ламкість нігтів іноді супроводжується деформацією нігтів, зміною форми і кольору.
Розщеплення нігтів поздовжньо викликано розвитком оніхоклазіі, яка супроводжується болючим заломом нігтів. Вертикальні тріщини йдуть від вільного краю нігтьової пластини і поширюються в різних напрямках. Таке явище відзначається в результаті неякісного виконання манікюру і гри на музичних інструментах.
профілактичні заходи
Будь-яке стан і захворювання набагато простіше попередити, ніж лікувати. Дотримання профілактичних заходів істотно знизить ризик зіткнення з цією неприємністю. Далі будуть запропоновані ефективні, але прості рекомендації:
- Потрібно не допускати зараження грибковими інфекціями. Тому необхідно ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, не ходити босоніж в місцях громадського користування, мати свій рушник і шльопанці. Також корисно виконувати ванночки з содою;
- Тріщини на нігтях посередині нігтя з'являються через шкарпетки тісному незручному взутті. Тому варто вибирати взуття за розміром, виконану з натуральних і якісних матеріалів;
- Якщо нігті постійно тріскаються, то, швидше за все причина полягає в захворюваннях. Тому варто вчасно проходити комплексне медичне обстеження, лікується;
- Використання зміцнюючого крему для рук і кутикули;
- Дбайливе ставлення до рук. При контакті з миючими засобами варто надягати гумові рукавички, давати нігтям відпочинок від лаку. Для видалення покриття варто використовувати рідину для зняття лаку без ацетону. Не варто захоплюватися нарощуванням нігтів;
- Використання якісних скляних пилок;
- Прийом вітамінів;
- Правильне і здорове харчування. У раціоні має бути баланс жирів, білків, вуглеводів.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!