Задирки представляють собою неприємні і дискомфортні задирки біля нігтів, які досить часто з'являються у представників обох статей. Такі шкірні надриви можуть доставити дискомфорт кому завгодно. З ними можна успішно боротися, але все ж краще попередити їх появу. Тому важливо здійснювати профілактику, яка допоможе виключити ймовірність появи задирок. Також варто дізнатися причини їх появи.
Що таке задирки?
Задирок з наукової точки зору являє розрив або пошкодження шкіри нігтьового валика, в результаті механічної дії з твердими поверхнями. Задирки чіпляються за одяг і здатні збільшуватися в розмірах. Подібні дефекти можуть виникати на пальцях рук і ніг.
Причини появи задирок на пальці
Чому з'являються задирки? Це трапляється внаслідок пересушування шкіри навколо нігтьової пластини. В результаті вона розтріскується і її частик починають задиратися. Згодом задирки можуть перетворюватися в рани. Це трапляється при інфікуванні або недостатньому імунітет. Але, як правило, задирки піддаються лікуванню.
Найпоширеніші причини появи задирок:
- Виконання домашньої роботи без рукавичок;
- Постійний контакт з водою;
- Неякісний манікюр;
- Шкірні захворювання;
- Загальні захворювання організму;
- Відсутність догляду за руками;
- Брак вітамінів;
- Пошкодження нігтів;
- Звичка гризти нігті.
При виконанні домашньої роботи з'являються задирки через те, що присутня контакт з побутовою хімією, водою і брудом. Ці три чинники мають прямий вплив на шкіру. Вона стає сухою, шорсткою, починає пошкоджуватися. Щоб попередити все це коштує виконувати домашню роботу в рукавичках. Не потрібно забувати наносити на руки крем і зволожуючий лосьйон. Також варто вибрати щадну побутову хімію, яка не володіє сильним впливом на організм.
Руки після миття обов'язково потрібно витирати насухо. Це попередить випаровування вологи і пересихання. В іншому випадку шкіра буде швидко сохнути, і на ній будуть утворюватися задирки.
Після виконання манікюру можуть виникати задирки. Чому так трапляється? Якщо майстер не професіонал, то він може поранити палець. Уражена шкіра дає початок тріщинах і починає задиратися, на ній з'являються задирки. Згодом вони можуть стати ранами. Щоб попередити появу задирок після манікюру варто звертатися до перевірених майстрам, які акуратно виконують свою роботу.
Задирки на пальцях рук навколо виникати через хвороби. Якщо є якийсь недуга, то відбувається порушення роботи всього організму. Найчастіше це ендокринна система у жінок. Починаються проблеми з гормонами, що загрожує сухістю шкіри. Існують певні хвороби, які призводять до сухості і шорсткості шкіри. Деякі з них є спадковими.
Пошкодження шкіри відзначаються у людей, які мають звичку гризти нігті. Чому вони з'являються? Не можна гризти нігті і задирки, адже це пошкодження шкіри, що призводить до появи більшої кількості задирок. Також це загрожує інфікуванням задирок. Навіть самі незначні пошкодження можуть запалюватися, гноїтися і наривати.
При незбалансованому харчуванні може виникати дефіцит вітамінів. Це позначається на стані шкіри. Особливо страждає шкіра від нестачі вітаміну А, Е, В і аскорбінової кислоти. Якщо не виходить дотримуватися правильне харчування, то можна приймати полівітамінні комплекси. Вони не так добре засвоюються, але допомагають заповнити дефіцит вітамінів.
Ще однією причиною появи задирок є відсутність догляду за руками. Шкіра грубіє, сохне і пошкоджується. Потрібен час від часу виконувати зволожуючі ванночки для рук і використовувати крем.
профілактика
Важливе значення у вирішенні проблеми є профілактика задирок.
До методів профілактики відноситься робота з миючими, миючими засобами в рукавичках, регулярно доглядати за пальцями, проводити гігієну, приймати вітаміни. При зміні сезону потрібно використовувати жирні, насичені вітамінами живильні креми.
Перед тим, як надіти гумові рукавички варто обробити руки гліцерином або силіконом, адже в рукавичках присутній тальк, який сушить шкіру. Після роботи в рукавичках руки обов'язково вимиваються з милом, і наноситься крем.
При поверхневих травмах потрібно обробити поверхневий шар шкіри з пошкодженням перекисом водню або іншими антисептиками.
Народні засоби при задирках
Методик позбавлення від задирок на палець досить багато. Далі будуть запропоновані найефективніші.
- Щоб усунути задирок в домашніх умовах потрібно розпарити кутикулу. Готується ванночка з теплою водою, ефірними маслами. Після 5-10 хвилинної ванночки варто переходити до видалення задирки. Перед обрізанням потрібно обробити задирок антисептиком, обрізати ножицями, обрізати;
- Ванна з розігрітого на водяній бані рослинного масла. Масло може застосовуватися кілька разів. Пальці рук тримають в складі 5-10 хвилин;
- Содова ванночка. У теплій воді слід розчинити харчову соду. Руки тримають 10 хвилин, після цього видаляють задирок;
- Ванночка з морською сіллю. Необхідно розчинити сіль у воді, потримати в ній руки протягом 20 хвилин. Процедуру слід виконувати 2-3 рази на тиждень з метою профілактики.
Косметичні засоби проти задирок
- Якщо задирок багато, то дрібні і обрізати без пошкодження шкіри досить складно. На ніч потрібно нанести зволожуючий або живильний крем, обернути плівкою або надіти рукавички. На ранок видалити задирки буде набагато простіше;
- Парафінова ванночка. Потрібно розтопити парафін, нанести на руки ноги зволожуючий крем 5-8 разів намочити в парафіні з перервами в півхвилини. Потрібно дочекатися висихання і зняти парафін через 25-30 хвилин.
Лікарські засоби проти задирок
Насамперед потрібно повністю змінити раціон харчування. Правильне збалансоване харчування з вітамінами допомагають уникнути задирок.
- Задирок потрібно обробити антисептиком, нанести тетрациклінової мазь і накласти пов'язку. Процедуру слід повторювати двічі на день;
- В аптеці можна придбати гомеопатичні мазі, бальзами, які розраховані на боротьбу з задирок.
Для профілактики і лікування потрібно приймати ретинол або вітамін А, який можна придбати в аптеці. Приймається переорально, після цього слід проконсультуватися з лікарем. Вітамін А зміцнює, відновлює шкіру, стимулює вироблення колагену, забезпечує пружність і еластичність шкіри.
Правила догляду за пальцями рук:
- Для миття рук потрібно використовувати зволожуючий або дитяче мило, адже вони вважаються гіпоалергенними і не призводять до сухості шкіри;
- Після застосування миючих засобів варто ретельно помити руки з милом і нанести живильний крем;
- Необхідно регулярно доглядати за кутикулою околоногтевого валика;
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!