Що таке мозолі?
Мозолі є кільцеподібним потовщенням шкіри у відповідь на постійний тиск. Вони можуть розвиватися між пальцями ніг, на пальцях ніг чи підошвах ніг. Вони можуть з'явитись навіть на суглобах пальців у людей, які багато пишуть ручкою. Для натоптишів характерний клиноподібний клин посередині, кінчик якого спрямований у бік суглоба і може викликати сильний біль при натисканні. Із зовнішнім кільцем рогівки та скляною роговою пробкою, що нагадує зіницю посередині, вони нагадують пташине око; звідси і термін кукурудза або, рідше, сорока чи вороняче око.
Як утворюються мозолі?
Мозолі розвиваються як захисна реакція шкіри там, де вона зазнає особливого стресу: на чутливих ділянках, де шкіра зазнає тиску, наприклад, між кістками з одного боку і міцним взуттям з іншого, з мозолів можуть розвиватися мозолі та натоптиші. Потовщення шкіри має бути буфером для поглинання надмірного навантаження. Тому вони зазвичай з'являються на тильній стороні пальців ніг, але вони також можуть утворюватися між двома пальцями, які труться одне про одного, або на підошві ніг. Проблема з цим: якщо тиск триває, область стає дедалі ороговілішою, а роговий конус зростає в глибину. Нарешті, у глибших шарах шкіри може дратувати нервові зв'язки і викликати гострі болі.
Найбільш поширеними причинами мозолів, крім неправильного становища стопи або пальців, є просто непридатне взуття. Потім мозолі зазвичай утворюються на пальцях ніг. Тим не менш, молоткоподібні пальці ніг або блукаючий палець (зміщення великого пальця стопи) є також можливими тригерами. Якщо є неправильне положення стопи, таке як клишоногость або плоскостопість, навантаження від тиску нерівномірно велика - мозолі зазвичай розвиваються на підошвах або подушечках стоп. Недостатній догляд за ногами також сприяє утворенню натоптишів, тобто: зайві мозолі не видаляються достатньою мірою і не протидіють їх утворенню.
Що допомагає від мозолів?
Усуньте причину, тобто. тісне взуття, видаліть зайві мозолі та розвантажте уражену ділянку, наприклад, за допомогою ортопедичних устілок або спеціальних шматочків силікону або поролону. Найчастіше це призводить до поліпшення. Однак будьте обережні при видаленні мозолів: пом'якшіть шкіру м'якою ванною для ніг і ретельно відшліфуйте мозолі. Замість того, щоб видаляти дуже багато, краще повторити процес наступного дня. У жодному разі не ризикуйте отримати травму, інакше є ризик зараження! Це особливо актуально для діабетиків – їм слід довірити це завдання кваліфікованому ортопеду.
Правильний догляд за мозолями
Вам доведеться повторювати процедуру видалення мозолів протягом кількох тижнів. Щоразу після наносите лосьйон на шкіру ніг: з одного боку, ви запобігаєте пересиханню шкіри в результаті ванн, а з іншого боку, на еластичній, гладкій шкірі не так швидко утворюються нові мозолі. Спеціальні продукти від Allpresan також можуть допомогти уповільнити утворення нових мозолів і водночас зробити суху шкіру знову м'якою та еластичною.