У наш час все більше зростає значення науки ергономіки. Якщо раніше ергономіка вивчала виключно взаємодія людини і техніки, то зараз ця область науки стала включати в себе поняття комфорту, безпеки, легкості у використанні, доцільності застосування. Інакше кажучи, ергономіка включає в себе всі ті чинники і поняття, які роблять життя людини зручною. Яке значення має поняття «ергономічно» в нейл-індустрії? Давайте спробуємо розібратися з цим питанням.
Ергономіка в дизайні нігтів і манікюр
З точки зору безпеки для здоров'я найбільш вдалим і функціональним вважається спортивний манікюр. Ні у кого не викликає сумнів той факт, що дівчата, які ведуть активний спосіб життя, включаючи заняття спорту нігті повинні мати короткі нігті. Не має сенсу відрощувати довгі нігті, якщо ви активно займаєтеся спортом. Це пояснюється незручностями, які можуть бути пов'язані з довжиною нігтів - нігті можуть ламатися, тріскатися, доставляючи тим самим масу неприємностей.
Занадто довгі штучні нігті створюють перешкоди в роботі за комп'ютером. І не тільки з комп'ютером, але і з будь-якою іншою офісною технікою.
Тривимірний дизайн нігтів актуальний на святах і урочистостях, але ніяк не для щоденного дизайну нігтів.
Натуральні нігті набагато безпечніше, ніж штучні. Натуральні нігті менше за розміром і набагато легше штучних. Розглянемо більш детально, який дизайн нігтів варто вибирати в залежності від професії.
Дизайн нігтів і ваша професія
1. Бізнес-леді
Це пані, які займають керівні посади. Такі жінки в силу своєї зайнятості мало працюють руками. Тому чисто теоретично такі жінки можуть собі дозволити будь-який дизайн нігтів - від класичного і практичного французького манікюру до довгих акрилових нігтів. Єдиною перешкодою є узгодження дизайну нігтів з корпоративною політикою фірми, в якій працює жінка.
2. Вчителі та офісні працівники
Жінкам, які належать до цих професій, не варто вибирати довгі нігті. Не варто забувати, що робота вчителів і офісних працівників пов'язана з папером. Вчителі ще на додачу до всього працюють з крейдою. А як все знають, крейда пересушують шкіру. Тому майстер манікюру повинен поцікавитися професією клієнтки, і в разі якщо вона належить до однієї з цих професій, запропонувати їй парафінотерапія. Така процедура дозволяє пом'якшити шкіру рук, робить її еластичною. Дані професії припускають поєднання інтенсивного догляду за руками і манікюру з помірною довжиною нігтів.
3. Музиканти
Жінки, які займаються музикою професійно, віддають перевагу коротким нігтям. Наприклад, жінки-піаністки обрізають вільний край нігтя максимально коротко. Додатково до всього суворі етичні правила в колах шанувальників класичної музики не дозволяють використовувати яскраві лаки. Єдиним дизайном, який можна запропонувати жінкам цієї професії - це французький манікюр. Винятком серед музикантів є гітаристи. Вони спеціально відрощують довгі нігті, щоб використовувати їх в якості медіатора.
Примітно те, що гітаристи відрощують нігті виключно на одній руці - тієї, якої вони грають на інструменті.
4. Дизайнер, редактор, верстальник і т.п.
До цієї категорії професій належать всі, чия трудова діяльність пов'язана з комп'ютером. Довгі нігті, як правило, заважають при такому виді діяльності. В результаті тривалого спілкування з клавіатурою, штучні нігті швидко сточуються і навіть ламаються. Саме тому найбільш оптимальним варіантом манікюру для представниць таких професій є нігті короткої або середньої довжини. Щодо кольору лаку або дизайну нігтів, то тут все залежить від корпоративної культури підприємства, на якому працює клієнтка.
5. Медичні працівники
З міркувань гігієни і безпеки, як своєї, так і пацієнтів, працівниці цієї професії позбавлені права на довгі нігті. Постійний контакт з препаратами та необхідність підтримувати чистоту, і стерильність диктують вимоги до зовнішнього вигляду доктора. Якщо у вас будуть довгі нігті, то хвороботворні бактерії будуть залишатися під вільним краєм нігтя. Строкатий і кричущий манікюр на руках лікаря викликає естетичне неприйняття у пацієнтів. Тому найбільш оптимальним варіантом для робітниць медичної сфери є манікюр з коротко обрізаними нігтями і неяскравим дизайном. Також слід брати до уваги той факт, що медики в силу особливостей своєї роботи змушені часто мити руки.
6. Службовці банку.
Для працівників цієї сфери підійде манікюр з вільним краєм середньої довжини. Банківським працівникам допускається мати нарощені нігті. Краще віддавати перевагу дизайну в пастельних тонах. Френч є найприйнятнішим видом манікюру. Яскраві, що викликають кольору і хитромудрий дизайн неприпустимо для представниць цих професій. Співробітники повинні дотримуватися ділового стилю не тільки в одязі, але і в аксесуарах.
7. Секретарі, офіс-менеджери, адміністратори
Представниці цих професій є обличчям компанії, на яку вони працюють. Тому ручки і ногтікі цих жінок повинні бути доглянутими. Тут вітається нарощування нігтів. Але існує одне «але» - дизайн нігтів не повинен бути надто хитромудрим і яскравим. Він не повинен привертати зайву увагу співробітників, клієнтів і відвідувачів.
8. Актриси, співачки, танцівниці
До цієї категорії відносяться всі жінки, роботу яких можна віднести до творчих професій. Співачки, актриси завжди у всіх на виду і на слуху. Це люди, які постійно миготять на телебаченні і в пресі. Тому їх зовнішність постійно оцінюють. Тому ця категорія жінок прагнути виглядати бездоганно, це стосується і манікюру. Співачки прекрасно розуміють, що зі сцени їх нігтики повинні виглядати індивідуально і яскраво. Саме тому дівчата творчих професій постійно цікавляться останніми технологіями, люблять яскраві кольори і охоче експериментують. Ця професія дозволяє проявити фантазію майстра і клієнтки в повній мірі.
чоловіки
Останнім часом чоловіки все частіше переступають пороги студій нігтьового сервісу. Бізнесмени віддають перевагу класиці - коротким відполірованим нігтям. Таким клієнтам також можна запропонувати різні покриття, розповівши докладно про їх переваги.
Коли ви дбаєте про здоров'я клієнта, не забувайте, що препарати, які зміцнюють нігті, застосовують протягом строго обмеженого періоду часу. Як правило, цей час обмежується курсом лікування, який залежить від препарату, який використовується.
Використовувати ці кошти протягом тривалого часу вкрай небажані, оскільки в них часто міститься велика кількість формальдегіду. Також є засоби, з мінімальним вмістом формальдегіду. Тому такі кошти можна використовувати практично постійно.
Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що кожен клієнт майстра нігтьового сервісу є індивідуальністю, тому підходити до дизайну слід теж індивідуально, виходячи з переваг і комфорту клієнта. Коли клієнт відчує турботу про себе, він без сумніву буде приходити до вас знову і знову.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" представлений широкий вибір обладнання для манікюру та педикюру за доступними цінами і відмінної якості!