Деградованих жирова тканина, патологічні її зміни називається целюлітом. Причиною такої зміни може стати малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, гормональні чинники або спадковість, різні патології - починаючи від нервових і закінчуючи просто функціональними.
При наявності таких порушень товщають колагенові волокна жирової тканини, які починають втрачати свою еластичність і пружність, утворюючи при цьому целюлітні капсули, які починають укрупняться і зливатися в суцільний твердий шар. Зовні воно виглядає як втрата здорового кольору шкіри, сухість . Якщо здавити такі шкірні складки, то можна відчути поколювання або навіть біль, тому що ці волокна відіграють роль голочок. В результаті ми стаємо обретателя «апельсинової корочки».
Нормальному процесу заважає проходження нервових імпульсів, процесу циркуляції лімфи і крові, перешкоджає очищенню від шлаків. Все це призводить до ослаблення імунітету і до різних захворювань.
З великими труднощами нам доводиться видаляти целюлітну тканину за допомогою фізичних вправ і дієт, тому як при голодуванні така тканина може зменшитися в шість разів повільніше, ніж здорова жирова тканина. При цьому при наборі ваги, вона збільшується в шість разів швидше.
Антицелюлітний масаж завжди проводиться тільки по проблематичним місцях - сідницях, попереку, животі та стегнах. Напрямок рухів має збігатися з лініями класичного масажу - у напрямку лімфотоку.
Загальна тривалість процедури повинна тривати близько 1 години, включаючи при цьому на поперек - 20 хвилин, живіт - 10 хвилин, обидва стегна - по 10 хвилин, сідниці - 10 хвилин.
слід індивідуально підбирати кількість сеансів масажу, в залежності від обсягу тіла пацієнта. Тільки одна умова має бути загальним - перші 10 сеансів повинні бути щоденними.
після виконаних десяти сеансів починає формуватися динаміка контурирования, і слід вирішити питання з пацієнтом про подальшої тактики - чи будуть це щоденні сеанси, урізані по частоті або інші варіанти курсу