Види масажу класифікують у відповідності з різними системами виконання. Відповідно з тиском, наданим руками масажиста на тіло масажованого можна масаж умовно поділити на глибокий - дуже сильний, і поверхневий - середньої і слабкої сили.
Залежно від тривалості сеансу, що впливає і на гальмування і на збудження процесів, масажі можна класифікувати на короткі і тривалі. До речі, якщо масаж робити повільно, глибоко і довго, то буде гальмування, а, якщо швидко, коротко і поверхнево, то відбувається тінізації організму, тобто збудження.
Якщо дивитися на масаж, з точки зору мети його, то розрізняють косметичний, спортивний, лікувальний і оздоровчий, або гігієнічний.
Ручний, апаратний або комбінований залежить від способу. Ну, а форма масажу може бути загальною, часткової, самомасаж або виконуваній масажистом.
Але, все - таки системи масажів, прийнято розділяти на російську, шведську, фінську і східну. Якщо масаж робити вдома, то, в принципі, це не має значення. Хоча, для загального відмінності основних моментів, не завадило б знати ази цих систем. Тим більше, що саме російська, шведська і фінська вважаються найпоширенішими, які постійно вдосконалюються, вбирають тільки краще. Найвдаліші прийоми з однієї системи перекочовують в іншу.
Отже, російський масаж. Ця система з'явилася набагато раніше лікування масажем в Швеції. Вона має досить раціональні прийоми, які постійно уточнюються і розширюють як показання до застосування, так і протипоказання. Праця «Лікування масажем в хірургії», автори якого (І. В. Заблудовський, а П. Ф. Лесгафт і В. В. Гориневский) ще в кінці 19 століття запропонували поєднання масажу з лікувальною гімнастикою.
Що стосується шведської системи масажу, то її підставою теж вважається 19 століття, а засновник - П. Лінг, який зумів зробити мікс масажних елементів древніх греків, римлян і китайців. У Стокгольмі, в 1813 році був заснований державою інститут масажу та лікувальної гімнастики. Випускники інституту роз'їжджалися по всьому мірру і на підставі шведського масажу, який полягає в рухах, доторканні, розтиранні пацієнта на масажному столі, створювали свої школи. Шведський масаж спрямований, в основному, на «рихтування» суглобів. 70% часу масажу - розтирання, і тільки 30% - руху. Завдяки цій системи масажу поліпшується крово- і лімфообіг, розтирання ущільнень і розтягування нервово-судинних м'язів і пучків.
У фінську систему маса входить, в порівнянні, невелика кількість методів і прийомів, основним з яких є розминка за допомогою подушечки великого пальця. Через обмежену можливість варіювати різними прийомами, ця система малоефективна. Тут потрібні сильні і витривалі пальці. Ця система застосовується в тій же послідовності, що і шведська, і останнім часом почала використовувати схожі методи, такі як розтирання, а з російської - розминання. Проте широко застосовується в скандинавських країнах.
Східна система масажу взагалі не має нічого спільного з класичним розумінням масажу .Його мета - звільнити м'язи від венозної крові і наділити їх гнучкістю. Виконання такого масажу можливо як руками, так і ногами. Ноги йдуть в арсенал, коли масажувати треба сильного спортсмена, а руки не в змозі цього зробити.
Якщо порівнювати всі вищезазначені масажі, то можна зробити висновок, що російська, фінська і шведська системи мають багато спільного через те, що вони постійно один у дружки переймають якісь прийоми. Погоджуючись на певну систему масажу, треба пам'ятати, що шведський - це: для нижніх кінцівок стопа-гомілка-стегно; для верхніх - кисть-передпліччя-плече, тоді як в класичному масажі зовсім інша послідовність, він не має відсмоктує ефекту і широко використовує гімнастику, прийоми якої взяв в російській системі.
Фінська дуже обмежена і ефективна виключно для плоских м'язів.
Вирішувати, в будь-якому випадку, Вам. Але своя сорочка, все таки, ближче до тіла.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною зручний масажний стіл для проведення різних видів масажу!