З давніх часів масаж вважається відмінним лікувальним засобом. Його застосовували навіть первісні люди. Швидше за все хворі місця погладжувати, розтирали і розминали просто інтуїтивно. Такі руху застосовували і початковому етапі народної медицини. Причому, науково доведено, що населення, яке живе на островах Тихого океану, застосовували масаж, як лікування багатьох хвороб. Саме масаж завжди був частиною лікування. Його прийоми можна знайти як в індіанців, так і у китайців.
Китайці почали використовувати масажні прийоми ще в третьому тисячолітті до нашої ери. Його застосовували для боротьби з ревматичної болем, вивихами, спазму м'язів, зняття втоми, напруженості і т.д. Китайці додумалися розтирати руками не просто якусь ділянку, а все тіло. Вони ніжно пригнічували м'язи і робили особливі посмикування, при яких було чути тріск.
У Стародавній Індії в медичних трактатах «Аюрведи» самим докладним чином описується технології і прийоми проведення масажу при тих чи інших захворюваннях, які застосовували індійці.
Тут також розминалося спочатку все тіло, починаючи від верхніх кінцівок, закінчуючи стопами ніг. Саме майстри Індії об'єднали парові лазні з масажем. Адже саме там, коли на розжарені камені або залізні плити налити води, то вона випаровується і потрапляє на шкіру тих, хто знаходяться в приміщенні. При достатньому зволоженні тіла пацієнта розтягували на підлозі. І двоє слуг, кожен зі свого боку, починали стискати м'язи, використовуючи для цього різну силу натиску. Спочатку масажували таким чином кінцівки, потім живіт і груди. Потім його перевертали і продовжували масаж задній частині тіла.
Саме лікувальний масаж можна назвати одним з найефективніших засобів при лікуванні ряду захворювань і травм. Його можна комбінувати в залежності від характеру захворювання або змін в організмі. Як і будь-який інший, лікувальний масаж має свої методи, прийоми, показання та протипоказання. Такий масаж може бути загальним, а може і локальним.
Однією з різновидом лікувального масажу є реабілітаційний масаж. Його застосовують коли потрібно функціональні лікування або відновлення після важких фізичних навантажень і тренувань спортсменів (особливо після тривалих перерв між тренуваннями), після хірургічних втручань (видалення менісків, операція на ахіллове сухожилля і т.д.). Такий масаж не робиться сам по собі, а комплексі з ЛФК, механотерапією і іншими процедурами. Реабілітаційний масаж може бути загальним, такий проводитися 2-3 рази в тиждень або локальним - щодня, і обов'язково виконується на зручному масажному столі.
Такий масаж треба почати робити чим раніше, тим краще. Це допомагає нормалізувати кровообіг і лімфоток, зняти больовий синдром, розсмоктати набряк, гематоми, регенаріціі і репарації тканин, нормалізувати окислювально - відновні процеси організму.
Що стосується наступного різновиду масажу - баночного, то він грунтується на рефлекторному методі. Він схожий на моторно - вісцеральні рефлекси. Дія його полягає в роздратуванні шкірних рецепторів вакуумом, що створився в банках. Перед застосуванням обов'язково змащуємо проблемні місця розігрітим масажем.
при бронхітах і пневмонії кращий засіб - це перкусійні масаж. Він хороший для поліпшення кровотоку і лімфообігу, легеневої вентиляції. Такий масаж можна робити як лежачи на масажному столі, так і сидячи. На відповідну ділянку грудної клітини кладуть ліву (праву) кисть долонею вниз, в зверху ритмічно наносимо удари кулаком. Те ж саме симетрично проробляємо по відношенню до наступних ділянках. Такий масаж створює екстрапульмональной умови, які покращують дихання. Таке роздратування сприяє диханню і відходженню мокротиння (бронхіального секрету), створює умови для активного вдиху.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною зручний масажний стіл для проведення різних видів масажу!