Основою лінійного масажу є терапія руху енергії по меридіанах. Дія обумовлена активізацією і стимуляцією біологічно активних точок, які допомагають лікуванню недуг. Масажиста, який проводить таку процедуру, потрібно розібратися в меридіанах і біологічних точках. Важливо зуміти грамотно визначити знак хвороби - інь або ян. За рахунок цього забезпечується ефективність і цілющу дію масажу.
Масаж виконується кінчиками або подушечками пальцями, в деяких випадках - ребром долоні.
Показання виконання масажу
Список станів і захворювань, при яких призначається лінійний масаж спини, які не великий. Але багато людей, які прагнуть до осягнення східної філософії, звертаються до такого способу лікування і профілактики.
Основні показання:
- хворобливі відчуття в спині, шийному і поперековому відділі;
- неврит і поліневрит;
- недуги, що виникають у годуючих матерів;
- невроз;
- швидка стомлюваність;
- церебральний параліч;
- болі і судоми в суглобах;
- запаморочення.
Протипоказання
Лінійний масаж не рекомендується проводити при захворюваннях крові та кровотворних органів, наявності новоутворень, гарячкових станах і гострих інфекційних захворюваннях. Також процедуру забороняється виконувати, якщо був перенесений інфаркт і є гострі запальні проблеми з опорно-руховим апаратом. При перенапруженні, виснаженні, тромбозах не варто вдаватися до лінійного масажу.
різновиди масажу
Виділяють три методи впливу за допомогою лінійного масажу: седативний, тонізуючий і нейтральний. За назвою методу виражається дія на системи організму. Вибір методики визначається масажистом виходячи з клінічної картини.
Седативний масаж виконується протягом 5-7 хвилин, а в окремих випадках його тривалість доходить до 15 хвилин. Виконуються глибокі і сильні натискання. Частота коливань 150-190 протягом хвилини. Рухи спрямовані проти меридіан. Відчуття на межі хворобливих з яскраво вираженим припливом тепла.
Нейтральний метод ще називається гармонізують. В його основі лежить стабілізація рівноваги енергії. Виконується із середньою силою близько 90-100 коливань. Рухи чергуються. Спочатку виконуються уздовж меридіан, а потім у зворотному напрямку. Прийом займають 3-10 хвилин.
Тонізуючий масаж виконується м'якими і слабкими рухами з частотою не більше 60 коливань в хвилину. Тривалість становить до 6 хвилин.
Варто відзначити, що лінійний масаж є досить своєрідною лікувальної формою. Щоб домогтися по-справжньому гарного ефекту, потрібно бути в руках професіонала. Дізнатися кваліфікацію майстра допоможуть рекомендації, особисті відчуття і відгуки.
Основні масажні прийоми лінійного масажу:
Погладжування. Прийом виконується одним або декількома пальцями, а в деяких випадках всією долонею. Поздовжні ковзаючі рухи виконуються ебонітовою паличкою.
Вібраційне пощипування. Прийом виконуються 2-3 кистями рук, при цьому охоплена область щипком піднімається, піддаючись різним коливальним рухами. Такий прийом передбачає глибоке вплив на шкіру і м'язи.
Натискання. Прийом виконується з певною силою і кінчиками пальців, всією долонею або ребром.
Розтирання. М'язи захоплюються щипком великим і вказівним пальцями. Захоплена м'яз спочатку обмежується, а потім - опускається.
Лінійне погладжування з натисканням і вібрацією в активних зонах. Прийом виконується по ходу меридіана ебонітовою паличкою. У деяких випадках руху не лінійні, а по типу «змійки».
Руки логопеда під час процедури повинні бути чистими, теплими з коротко підстриженим нігтями. Бажано зняти всі прикраси. Масаж доречно виконувати не раніше, ніж через 2 години після останнього прийому їжі.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!