Найчастіше відзначається бурсит ліктьовий і колінної сумки. Причинами, які стимулюють розвиток даної хвороби можна вважати травму, забій, дрібні рани і садна, вторинне інфікування синовіальної сумки мікробами. Найчастіше відзначається це захворювання у чоловіків-спортсменів віком до 35 років, яке локалізується в лікті або коліні. Також можуть бути вражені стегна, зап'ястя і щиколотки. Деякі вважають його професійним захворюванням, але також воно може відзначатися у людей з надмірною вагою, а також тих, хто вибирає не дуже зручне взуття.
Хронічні бурсити супроводжуються гострими больовими відчуттями в момент згинання суглоба, його пальпації. Також в області суглоба може спостерігатися пухлина.
Хорошим засобом боротьби з цією недугою є використання масажу, головним завданням якого стає зняття больових відчуттів. Він має протизапальну і розсмоктуючу дію, скорочує період відновлення і сприяє розсмоктуванню випоту.
Масаж при бурситі колінного суглоба
Зверніть увагу, що такий масаж може проводити виключно фахівець, адже дилетант може просто заподіяти шкоду і погіршити стан. Масаж проводитися в положенні лежачи на животі. Спочатку масажуються м'язи задньої поверхні стегна, після чого переходять до передньої, використовуючи погладжування і вичавлювання ребром долоні. Далі слід розминка у напрямку від колінного суглоба вгору з потряхиванием.
Виконують три-чотири вичавлювання і 1-2 погладжування, після чого повторюють подвійне кільцеве розминка і погладжування. Весь комплекс повторюється не менше трьох-чотирьох разів.
Масаж також може виконуватися в положенні лежачи на спині, розташувавши ногу на стегні масажиста.
За рахунок цього створюється природний відтік крові, лімфи і вдається розслабити м'язи стегна. На завершення виконуються активні рухи в колінному суглобі, які закінчуються вижиманням і погладжуванням стегна.
Масаж при бурситі ліктьового суглоба
Послідовність дій буде наступною: спочатку м'язи Надплечія, далі дельтовидні м'язи, задня задня поверхня плеча, ліктьовий суглоб і тільки потім м'язи передпліччя.
На трапецієподібних м'язах виконуються погладжування в два-три підходи, виживання, розминання подушечками пальців, подвійне кільцеве і потім знову погладжування.
Масаж внутрішньої частини плеча зручніше виконувати, якщо хворий лежить на животі, витягнувши руки вздовж тулуба.
Після виконання погладжувань всіх м'язів плечей потрібно зробити вичавлювання, розминка з потряхиванием і погладжуванням. Після цього переходять до передпліччя. Тут виконуються погладжування, вичавлювання і розминання.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!