На наших ступнях знаходяться м'язи згиначі і розгиначі. На тильній стороні розгиначі і, а на підошві згиначі, а так само є відводять згиначі це великий палець і мізинець. Такий вид масажу роблять тільки за умови що у пацієнта є хвороба суглобів, а у всіх інших випадках йдуть тільки погладжування. Також масаж відбувається при проведенні цієї процедури на пальцях рук клієнта. Масажні руху починають від кінчиків пальців і ведеться до тильної сторони гомілковостопного суглоба, і закінчується на гомілки клієнта. При цьому використовуються такі рухи як: погладжування, прямолінійне розтирання за допомогою подушечок ваших 4 пальців і спиралевидное підставу вашої долоні. А ось на підошовної поверхні всі ці рухи ведуться від пальців до п'яти клієнта, потім до гомілковостопного суглоба і також в зворотній напрямок. Чергують такі прийоми з одного боку, а то з іншого.
Колінний суглоб, його масаж.
Для визначення щілини в колінному суглобі потрібно промацувати ногу при прямій нозі спереду і при зігнутою. У такому положенні можливо промацати суглобову поверхню всього виростків стегна спереду, а так само і з боків надколенной чашечки. Масажні руху починають з погладжування за допомогою долоні по поверхні. Всі рухи починаються трохи нижче колінного суглоба (чашечки), і далі вздовж сухожиль доходимо до середини стегна. Задню поверхню масажують при положенні клієнта лежачи на животі.
Гомілковостопний суглоб.
У цій зоні впливають на суглобову сумку в таких ось місцях:
- на тильній стороні стопи і там де вона лежить поверхнево під разгибателями нашої стопи;
- під щиколотками клієнта;
- на задній поверхні, яка покрита ахілловим сухожиллям, проникаючи при цьому в глибину по обидва боки сухожилля.
впливати починають з погладжувань на тильній стороні самої стопи , Від пальців до колінного суглоба. Потім переходять до круговим розтирань вплив починають з під зовнішньою кісточкою, і поступово переходять на передню поверхню, а звідси продовжують рух до внутрішньої сторони щиколотці, і проходять під нею далі до сухожилля.
І знову вже після розтирання, повертаються до застосування погладжування по всьому суглоба. А так же можливе проведення масажу і вплив одночасно на передню і бічну поверхні суглоба такими прийомами як: погладжування, кругового розтирання і штрихування.
Масаж гомілки.
Починають цей масаж на гомілки з площинного і охоплювати переривчастого погладжування. А так же у напрямку від кінців пальців до виростків стегна. Потім проводяться напівкружними, спіралеподібні розтирання знизу вгору.
Потім приступають до масування великогомілкової м'язи, довгий розгинач пальців, а так само розгинач великого пальця клієнта. Всі рухи від зовнішньої кісточки вгору, і до зовнішнього виростка стегна клієнта. Беручи прийоми такі як: погладжування (можуть бути общеобхвативающіе), спиралевидное розтирання і розминання поперечне, можливий метод рубление.
Далі довгої малогомілкової м'язи, короткою малоберцовая м'язи проходять щипцеобразное погладжування і все ті ж прийоми, що і приймалися в масажі передньої групи м'язів клієнта.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною зручний масажний стіл для проведення різних видів масажу!