Магічна дія масажу знімає стрес і напруження, розслаблює, відновлює сили, допомагає проти головного болю і покращує загальне самопочуття. Такий масаж можна проводити і самостійно, знаючи деякі правила і особливості.
З давніх-давен з головним болем справлялися за допомогою самомасажу, впливаючи на антистресові точки. Починати сеанс потрібно з масування точок, одна з яких знаходиться посередині чола, а інша розташовується на переніссі. Після завершення роботи з активними точками, переходите до масування скроні. Рухи повинні виконуватися в строгій спрямованості - від куточків очей до вуха, вірніше, верхній його частині. У разі якщо головний біль викликаний напруженою діяльністю, можна знайти больові місця на обличчі і злегка помасажувати їх. Великий ефективністю володіє масування всієї поверхні чола, потилиці і точок з правого боку від тімені.
Головний біль часто йде рука об руку з втомою очей, що призводить до зниження зору, різі та болю. Допоможуть полегшити біль і зняти втому досить прості дії. Перш за все, покладіть на зону очей змочений в холодній воді рушник, через деякий час приберіть його і зробіть масаж, використовую прийом натискання на точки розташовані по краях брів. Натискання виконують вказівним і великим пальцями. Потім подібний вплив, але вже за допомогою середнього і вказівного пальців, виконують на точки розташовані під очима і біля зовнішніх куточків. Під час натискання на точки в зоні брів і під очима слід обертати подушечками пальців протягом 30 секунд мінімум.
При сильному стомленні допоможе стимуляція активних точок на шиї, яка поверне тонус і працездатність. Для цього потрібно розмістити вказівні пальці на бічних сторонах шиї і натиснути з силою близько 3-4 разів. Потім розташуйте чотири пальці на лівій частині шиї так, щоб мізинець знаходився поруч з лінією росту волосся, і натискайте обома руками то з одного боку, то з іншого. Кожне натиснення не повинно бути довше 3 секунд, тому що судини і нерви в області шиї розташовуються близько до шкіри.
Буває так, що при сильному стомленні важко навіть голову повернути, але це можна виправити декількома масажними прийомами. Визначте найбільш напружені м'язи на шиї і інтенсивно стисніть їх долонею або пальцями. Якщо в цей момент біль стане чіткіше і сильніше, потерпіть кілька секунд і це відчуття пройде. Потім за допомогою надавлюють рухів опрацювати турбує вас область, поки не відчуєте приємне тепло. Рух не повинні виконуватися на одному місці, рухайте пальці у різному напрямку, постійно змінюючи його. Для більшої ефективності можна скористатися спеціальними розігріваючимимазями або кремами. Якщо протягом такого масажу больові відчуття не проходять, замініть натиснення погладжують знизу вгору і розітріть пальцями потиличну область.
якщо втома долає, а вам потрібно бути бадьорим і зібраним , Скористайтеся ось таким методом. Спочатку розігрійте пальці рук, потерши долоні одну об іншу. Потім декількома швидкими рухами вгору-вниз потріть щоки, після цього постукайте пальцями по маківці. Далі, слід не напруженим кулаком погладити обидва передпліччя з внутрішньої і зовнішньої сторони. З великою обережністю натисніть не більше 3 разів нижче кадика на щитовидну залозу. Трохи притисніть сонну артерію на 2 секунди і відпустіть. Пошукайте западину, де череп з'єднується з хребтом, і великим пальцем натисніть на неї. Дорахував до 3 відпустіть, зробіть глибокий вдих-видих і ще раз натисніть.
Швидко призводить організм в тонус і масаж ніг, який займає всього лише кілька хвилин. Починайте масаж з масування подушечок великих пальців, якщо в якомусь місці відчуєте біль, розітріть його і переходите до поглаживанию ступні. Потім долонею поплескайте ногу по всьому периметру: збоку, ззаду, спереду. Рухи слід виконувати у напрямку знизу-вгору.
Точковий масаж ефективно допомагає при втоми і відновлює життєві сили. Є кілька точок, вплив на які відразу додасть вам тонусу і сил. Одна з таких точок розташована трохи вище вказівного пальця, інша - під коліном. Щоб відшукати її, потрібно сісти, поклавши руку на коліно, а потім з'єднати вказівний і великий пальці для освіти між ними шкірної складки. Визначте на цій складі найбільш виступаючу вперед частина, яка і є шуканої точкою. Для точкової стимуляції необхідно приблизно сто обертань подушечкою пальця, тільки така кількість дасть потрібний ефект процедури. Подібний масаж рекомендується проводити в ранкові години або до полудня.
Особливі точки є і на долонях, їх використовують у випадках втрати свідомості, непритомності і шоку. Всього їх три: перша знаходиться на середньому пальці, щоб її відшукати, необхідно відміряти 3 мм у напрямку до вказівного пальця; інші дві - на мізинці, з бічних сторін нігтьової пластини. Натискати на зазначені точки слід не більше 3 хвилин.
Порівняно недавно була виявлена точка збудження. Її місцезнаходження - область, що з'єднує першу та другу фалангу мізинця. Масажується вона особливим способом: стисніть мізинець лівої руки за допомогою великого і вказівного пальця правої руки і робіть ритмічні натискання кінчиком великого пальця близько півгодини. Через пару годин вправу можна повторити на іншій руці.
Якщо виникають сумніви, чи правильно ви знайшли активну точку, звертайте увагу на больові відчуття. Стимуляція точки повинна викликати невеликий дискомфорт і легкий біль. Можливо, для того, щоб краще розуміти і відчувати своє тіло, доведеться трохи потренуватися.
Для заспокійливого і розслабляючого масажу вибрані точки масажують, використовуючи прийоми кругових погладжувань і розтирань. Потім натискають з такою силою, щоб виникло відчуття оніміння і продовжують таку маніпуляцію до 30 секунд. Після цього повторюється кожен прийом, але вже в зворотному порядку. Середня тривалість масування кожної точки складає від 2 до 5 хвилин. За сеанс рекомендується впливати не більше ніж на 4 точки, краще 2 або 3. Періодично точки потрібно міняти, щоб організм не звикав, і не знижувалася результативність масажу.
Як додатковий засіб можна використовувати креми, гелі, мазі, що володіють охолоджуючим ефектом. Якщо стрес викликає повну апатію і позначається на роботі всього організму, слід звернути увагу на масаж з збудливим дією. Натискання при такому масажі швидкі, енергійні, на кожну точку впливають обертальними рухами до 40 секунд, а потім натискають до оніміння. При такому масажі наносять разогревающие препарати.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною зручний масажний стіл для проведення різних видів масажу!