ru ua
0 0
Бонуси: 0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь
Каталог
0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь

Масаж в середні століття

Масаж в середні століття перебував на особливому рахунку у церковників. Адже в цей особливий час, все і вся знаходилося під гнітом церкви. Що стосується вчених того часу - вони були занадто «зайняті» перетворенням каменю в золото. Алхімія мала силу в ті часи і була в стадії розквіту. Отже, говорити про якісь звершення в науці, медицині та культурі - особливо не доводиться. Лише араби, пам'ятаючи про істинні цінності, продовжували використовувати масаж в своїх оздоровчих практиках.

Масаж в ці часи використовувався виключно в лікувальних цілях. Що стосується принципів масажу на Сході і нинішньої Європи - вони були більш ніж відмінні - починаючи від цілей, закінчуючи методиками. Найбільш чіткий опис методики східного масажу, відображено в книгах таджицького філософа Ібн-Сіни. Згідно з цим описом, масаж ділиться на: сильний, слабкий, тривалий, помірний, підготовчий і відновний.

сильний - застосовується для зміцнення тіла. слабкий - для приборкання і розслаблення тіла. тривалий - сприяє схудненню тіла, а помірний створений для процвітання тіла. Підготовчий - передує занять в спортзалі, а відновлювальний - розслаблює м'язи після тренувань.

Нині, кожен з перерахованих видів масажу, запропонований таджицьким філософом, знаходять своє застосування під іншими назвами. Наприклад, підготовчий і відновний - сьогодні це спортивний масаж.

середньовіччя, завдяки арабам, все ж «удостоїв» людство осягнути силу масажу, який благотворно впливав на людей. Виконувався він представниками азіатських і східних національностей. Техніка реалізації такого масажу здійснювалася за допомогою рук і ніг масажиста, який активно впливав на всі частини тіла і сестави. Додатково використовувалися аромати, масла, мильна піна і спеціальна рукавиця.

Найбільш яскраво, техніка виконання масажу в ті часи, відображена в творчості А. С. Пушкіна, який докладно описав особистий досвід перебування на сеансі масажу в тифлисской парної. Подія це сталося в 1829-му році в Арзрум і виглядало, приблизно так: «Безносий татарин, якого називали Гассан, розташував поета на теплій підлозі з каменю, слідом за цим, він почав ламати мої руки і ноги, витягати суглоби, бити мене кулаком ... при цьому, я не відчував болю. лише полегшення і звільнення ». Подібне дійство - і є особливістю масажу тих часів. Крім таких маніпуляцій, азіатські банщики, перебуваючи в особливому захваті, можуть сплигує на ваші плечі і спину, ковзати ногами по оной, аж до танців. Після всього цього, за описами самого Пушкіна, банщик почав довго терти тіло спеціальної рукавицею. Далі він облив тіло теплою водою і продовжив маніпуляції за допомогою мильної бульбашки. Приголомшливе відчуття, що нагадує палаючий повітря.

Особливу увагу, поет приділив вовняний рукавиці, якій виконувалася частина масажу. На його думку, таку рукавицю слід запозичити російським традиціям банної культури.

Описаний Пушкіним масаж, завершився тим, що банщик опустив його в ванну.

Крім нашого великого співвітчизника, цілющу силу східного масажу, випробував генерал М.М. Муравйов-Карський і описав це так: «Вийшовши з води, я наказав банщикові купати себе і ламати все тіло згідно їх традиції. Він знав про спритності східних банщиків, які примудрялися танцювати на спині, ковзати п'ятами по стегнах, бити по ребрах і витягати суглоби, всіляко ізламивается кістки. І все ж, кулак він завжди тримав напоготові. Хіба мало трапиться, що хтось із масажистів заподіє біль. моторність банщиків дивувала і надихала, викликала позитивний сміх, яким піддавалася вся компанія товаришів разом з генералом.

Всі ці описи великих предків наших, актуальні й донині. Сьогодні кожен з нас може відвідати сеанс східного масажу і упевнитися в спритності «Гассанов».

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!

Передзамовлення
Передзамовлення успішно відправлен!
Ім'я *
Телефон *
Зворотний дзвінок
Запит успішно відправлений!
Ім'я *
Телефон *
Спитати у Instagram Спитати у Telegram Спитати у Viber