банні процедури - це не тільки відмінне проведення часу, але і можливість оздоровити організм. Похід в баню у багатьох асоціюється з масажем за допомогою віників. Дійсно, такий масаж дуже корисний і виконується різними видами віників - дубовим, евкаліптовим, кропив'яним. Також можна використовувати віник, виготовлений самостійно з будь-якого дерева або трави. Варто сказати, що ефективність такого масажу досить висока. Подібна процедура дозволяє нормалізувати кровообіг, поліпшити обмін речовин, а також попередити старіння шкіри і організму. Правильна тактика виконання масажу віниками дозволить отримати від процедури максимум користі.
Базові прийоми масажу
Масаж віниками - це комплекс певних послідовних рухів. Такий масаж можна виконувати як за допомогою одного, так і за допомогою двох віників одночасно.
перший прийом - це погладжування або легке ковзання віниками по тілу. Віники при цьому не можна відривати від шкіри. Тричі потрібно провести віниками по тілу, починаючи від стоп і закінчуючи шиєю. Наступний етап - постегівающіе руху по одній хвилині на кожній ділянці тіла, а саме: стегна, стопи, таз, ікри. Намагатися виконувати постегивания кінчиків віника. Поступово слід переходити до похлестиванію. Спочатку віник піднімається вгору і утримується протягом кількох секунд у повітрі, а потім виконуються похльоскування по кожній ділянці тіла. Далі переходимо до опахіванія , Яке представляє собою легкі, чи відчутні дотику віниками до тіла. Такий прийом створює враження гарячого повітря, який обдуває шкіру. Завершальний прийом масажу - розтирання. Слід притиснути лиственную частина віника до тіла і розтирати шкіру.
Додаткові тактики масажу в лазні
Крім стандартних прийомів масажу віником існує ще кілька додаткових тактик. Як правило, такі додаткові прийоми доцільно використовувати, якщо людина бажає отримати від масажу лікувальний ефект. До лікувальних тактик належать компреси . Спочатку віник піднімається, захоплюючи гаряче повітря, а потім притискається до попереку на 3 секунди. Виконувати такий масаж можна при радикуліті, болях у м'язах, які спровоковані надмірними заняттями спортом. Для людей, які скаржаться на болі в крижах непогано проводити розтяжку. Слід покласти віники на поперек і розвести в різні боки - до потилиці і до ніг. Дану методику слід повторити 5 разів. При появі печії можна змочити віники в воді.
Особливості проведення масажу віниками
Щоб виконати правильний і якісний масаж в лазні, потрібно дотримуватися кількох важливих правил і враховувати деякі нюанси. Пам'ятайте, що під час масажу потрібно стежити за тим, щоб віники залишалися вологими. Не можна робити масаж сухими віниками, так як це негативно позначається на шкірі. Якщо ви використовуєте сухий віник, то його слід розпарити, для цього віник опускають спочатку в холодну воду, а потім в гарячу. Незважаючи на те, що в лазні висока температура повітря, все ж, віники потрібно регулярно змочувати у воді. Під час масажу стежте за тим, щоб всі рухи були дбайливими, не слід робити масаж в поспіху.
Різновиди віників для масажу в лазні
Березовий віник. Містить лікувальні ефірні масла і дубильні речовини. Гарячий пар в поєднанні з таким віником відмінно знімає ломоту в суглобах, очищає шкіру, а також заспокоює нервову систему. Якщо ви є завзятим курцем, то такий віник буде сприяти відходженню мокротиння після масажу.
дубовий віник . Відмінно підійде для людей, які страждають на гіпертонію, а також зніме нервову напругу. Крім того, масаж таким віником робить шкіру менш жирної і чудово очищає. Людям, страждаючим надмірною пітливістю ніг рекомендовано використовувати дубовий віник в лазні.
евкаліптовий віник врятує від нежиті, а також зніме біль у горлі. Віник можна використовувати в якості інгалятора. Для цього потрібно просто притиснути віник до обличчя і вдихати його пари протягом 5 хвилин.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!