Масаж допомагає впоратися з багатьма захворюваннями. Всього виділяють кілька масажних прийомів: погладжування, розтирання, розминка, биття і вібрація.
погладжування
З цього прийому починається і завершується будь-який масаж. Він може використовуватися в якості релаксирующей паузи між іншими масажними прийомами. Під час погладжування рука масажиста ковзає по шкірі без зрушування складок. Виходячи з цілей процедури може варіюватися натискання: від легкої до інтенсивної.
Під час погладжування здійснюється механічне очищення шкіри. Її звільняють від залишків виділень сальних і потових залоз, залишків ороговілих лусочок. В ділянці виконання масажу відбувається поліпшення циркуляції, підвищується обмін речовин і тонус. Шкіра набуває гладкість, пружність і еластичність.
Погладжування надають знеболюючу і розсмоктуючу дію.
розтирання
Це один з варіантів погладжування, але він має свої особливості:
- Під час розтирання рукою здійснюються розтягування і зміщення шкіри;
- Шкіра піддається інтенсивному тиску.
Масажні рухи можуть виконуватися проти і по току лімфи.
Розтирання знижують больові відчуття, розширюють судини і покращують кровообіг.
розминка
Прийом задіє глубокорасположенних м'язи. Це основний і самий тривалі за часом прийом. До того ж він вважається досить складним. Розминка проводитися повільно, плавними рухами рук. Під час розминки захоплюється, піднімають і стискаються тканини.
Розминка може виступати в якості пасивної гімнастики м'язів. Це особливо актуально при зниженому м'язовому тонусі.
вібрація
Масажист масажує рукою передає вібрацію різної амплітуди і частотою. Вібрація зачіпає м'язи і тканини. Інтенсивність вібрація впливає на збудливість м'язів. Слабка вібрація підвищує збудливість м'язів, а сильна - знижує м'язовий тонус. Вібрація має глибокий і різнобічним дією на тканини, судинну і нервову систему.
Цей прийом має знеболюючу і анестезуючу дію. Вібрація здатна знижувати артеріальний тиск, прискорений серцевий ритм, підсилює моторну і секреторну роботу шлунка, активізує процеси відновлення.
биття
Цей масажний прийом є різновидом вібрації. Він надає прилив крові до масажованих ділянках тіла, стимулює м'язове скорочення і позитивно позначається на стані організму. Рекомендується застосовувати биття для підвищення м'язового тонусу або після тривалого перебування в одному положенні.
Після застосування такого прийому пацієнт відчуває бадьорість і енергію.
Биття застосовується для масажу спини, сідниць, стегон і литкових м'язів. Прийом виконується ребром розслабленої долоні або тильною поверхнею пальців. За масажується ділянці швидко наносяться удари. Інтенсивність впливу визначається місцем проведення масажу і суб'єктивних відносин пацієнта.
шиацу
Головною особливістю Шиацу є використання натискань і відпускання. Окремі точки на тілі опрацьовуються великими пальцями рук з великим тиском.
При це не здійснюється масаж точок. При масажі одна і та ж група точок опрацьовується до тих пір, поки не відбудеться зміна стану тканин на яких здійснюється тиск. Масаж точки починається з легкого натиску, з поступовим його посиленням і опрацювання тканин, м'язів, розташованих глибоко під шкірою. При такому натисканні пальцями протягом декількох секунд опрацьовуються глибокі тканини.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!