ru ua
0 0
Бонуси: 0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь
Каталог
0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь

Основи лікувального масажу

Основы лечебного массажа Масаж є процедуру, під час якої відбувається механічне вплив на тіло пацієнта за допомогою рук або спеціальних апаратів. Масаж можуть проводити в лікувальних, оздоровчих, профілактичних цілях.

Масаж буває спортивним, лікувальним, гігієнічним, косметичним.

1. Спортивний масаж. Багато хто, напевно, здивувалися, але такий вид масажу існує, причому досить давно. Його застосовують спортсмени для підтримки спортивної форми, для прискорення відновлення після інтенсивних тренувань, з метою підвищення спортивної працездатності і досягнення високих спортивних результатів.

2. Лікувальний масаж. Цей масаж являє собою прекрасний профілактичний, лікувальний і реабілітаційний метод.

Під час такого масажу використовують велику кількість масажних прийомів. До основних масажних прийомів, які використовуються в лікувальному масажі, належать: погладжування, розминання, розтирання, вібрація. Кожен з прийомів мають свої різновиди та додаткові прийоми.

3. Загальний та місцевий масаж. Під час загального масажу вплив направлено на все тіло. Місцевий масаж передбачає вплив на певні ділянки тіла.

4.Сегментарно-рефлекторний масаж. Даний вид масажу з'явився в 20-х роках ХХ століття в Росії. Масаж був запропонований А.Ч. Щербаком. Дія масажу заснована на тому, що будь-яке захворювання не тільки місцеве, але здатне викликати зміни рефлекторного характеру в сегментарно-пов'язаних утвореннях.

Рефлекторні зміни відбуваються в м'язах, шкірі, сполучної тканини. Зміни в цих системах впливають на первинний осередок.

Масування цих зон дозволяє зменшити патологічні зміни в органі.
Під час захворювання на шкірі утворюються зони підвищеної чутливості, це пояснюється тим, що больові імпульси надходять від внутрішніх органів в мозок, в результаті цього відбувається порушення чутливих клітин певного сегмента. Після цього виникають больові відчуття в області підвищеної чутливості, яка не збігається з локалізацією патологічного вогнища.

Між внутрішніми органами і різними системами організму існують складні рефлекторні зв'язку. Під час захворювання внутрішніх органів вісцемоторние рефлекси проявляються у вигляді змін тонусу м'язів і їх хворобливістю. Під час захворювань органів травлення виникає змінена чутливість і підвищується тонус м'язів комірцевої зони. Вісцеро-вісцеральні рефлекси відображають зміни в одному з внутрішніх органів, а під час патології - в іншому. Цей принцип ліг в основу застосування сегментарно-рефлекторного масажу на деяких областях тіла.

Шийно-потилична і верхнегрудном область розташована на задній поверхні шиї, надпліччя, потилиці, верхньої частини спини і грудей. Ця зона називається комірцевої. Масаж цієї зони дозволяє змінити функціональний стан ЦНС, а рефлекторний шлях робить позитивний вплив на обмінні і теплорегуляційні процеси.

Попереково-крижовий область - це область сідниць, нижньої частини живота, верхньої частини передньої частини стегон. Масаж цієї області застосовують при захворюванні на остеохондроз, який супроводжується радикулярним больовим синдромом. Масаж також застосовують при захворюванні судин, травмах ніг, для поліпшення функціонування статевих залоз.

Відмінність такого виду масажу полягає в тому, що вона впливає не на зону, де розташований хворий орган, а на зону відображеної болю.

5. Точковий масаж. Цей масаж був розроблений в Східних країнах. В основі масажу лежить вплив на певні точки, які називаються життєво важливими. Це ті самі точки, які використовують під час голковколювання. Фахівці виділили приблизно 700 точок, але на практиці використовується лише 150. Під час масажу використовується гальмівний і збудливий прийом. Гальмівний прийом передбачає безперервне медленноевращеніе в точці за допомогою подушечок пальців. Вплив здійснюється безперервно протягом двох-чотирьох хвилин. Під час збудливого прийому здійснюється нетривалий тиск і відведення пальця. Прийом використовується протягом двох-чотирьох хвилин.

6. Класичний масаж. Дія масажу схоже з дією точкового масажу, оскільки передбачає аналогічну дію на точки. Це точки, які розташовані у зовнішнього краю двоголового м'яза, на складці згину ліктя, в середині долоні між 2 і 4 п'ясткової кісткою, між остистими відростками 1 грудного і 7 шийного. На нозі точки розташовуються в центрі сідничної складки, у нижнього краю головки малої гомілкової кістки, у нижнього краю латеральної щиколотки, в місці, де сухожилля переходить в гомілку.

7. Апаратний масаж. Він є доповнюючим до всіх видів масажу. Апаратний масаж має кілька різновидів: вібраційний, вакуумний, водний та інші. Під час вібраційного масажу використовується тільки вібрація, або вібрація в поєднанні з теплом. Вакуумний масаж проводитися за допомогою спеціальних аспіратор, банок, які дозволяють створити підвищеної і знижений тиск повітря.

8. Водний масаж. Він поєднує в собі вплив води і масажних прийомів, які здійснюються руками або апаратами. Розрізняють підводний душ-масаж, ручний масаж, масаж щітками під водою та інші. Підводний масаж-душ здійснюється за допомогою спеціальних установок, які подають на тіло пацієнта струмінь води під тиском до 2-3 атмосфер в шлангу. Пристрій дозволяє регулювати силу тиску води. Ванну наповнюють водою (прісної / морської / мінеральної). Температура води повинна бути не нижче 35-38 градусів. Пацієнт розташовується у ванній в спеціальному гамаку. Струмінь води направлена по масажних лініях, прийнятим в ручному масажі. Нахил шланга імітує основні прийоми ручного масажу.

9. Гігієнічний масаж. Його застосовують, щоб зміцнити здоров'я, для підтримки гарної фізичної форми та працездатності.

10. Косметичний масаж. Застосовується для профілактики старіння шкіри обличчя, рук, шиї.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!

Передзамовлення
Передзамовлення успішно відправлен!
Ім'я *
Телефон *
Зворотний дзвінок
Запит успішно відправлений!
Ім'я *
Телефон *
Спитати у Instagram Спитати у Telegram Спитати у Viber