Точковий масаж є одним з найдавніших методик лікування вашого тіла.
Стався на Сході, десь на території Кореї, Китаю, Японії і Монголії. В основу покладено принцип масажу життєвих точок при впливі кінчиків пальців. Вплив на ці точки не тільки покращує стан хворого, але і відновлюють функціональність організму. Описано більш ніж 720 точок, але в застосуванні бере участь десь 160-180.
Принципи для точкового масажу:
1. Індивідуальний і комплексний підхід до лікування захворювання.
2. Ґрунтовне і без поспіху проведення всіх прийомів лікування.
3. Лікування суто індивідуально.
Визначають точки простими надавливаниями при попаданні на які у людини виникають відчуття оніміння, болі або ломоти. Перевагою є простота проведення і не вимагає додаткових дорогих приладів і непотрібних обладнань. Він може поєднуватися з іншими методами лікування.
Протипоказання:
- вагітність;
- різні захворювання крові;
- психологічні розлади;
- виразка шлунка, туберкульоз;
- наявности будь-яких пухлин.
Також масаж не проводять в стані сп'яніння, під час менструації і натщесерце. Обмеження у віці, до масажу не допускаються люди похилого віку, і дітки віком року. Для того що б уникнути неприємних побічних дій, точковий масаж не проводиться при змінах атмосферного тиску. Під час всього курсу заборонено вживати, міцні чаї, спиртні напої, кава, гострі, солоні страви.
Види точок: вони діляться на 2 групи.
1 Група
Холм торговця, вища атака, прохід в інь, три милі, біла сторона, небесна вісь, море енергії, ставок вітру, центр шлунка, нижній канал, прикордонний джерело, риб'ячий хвіст, голубиний хвіст, променистий ян, господар аромату, стовп на горі, середина підколінної ямки, ко-ті, опорна місце, очні точки, велика істина.
2 Група
Досягнення інь, допомога домашніх духів, великий застій, точка зустрічі трьох інь, біла сторона, вигин ставка, врата богів, через протоку, низина в долині, доповнення інь, тім'яна точка, потилична точка, молодий торговець, згасаюче озеро, серединний острів, велике об'єднання, задня борозна, спеціальна зона, покупець світу, зв'язок з внутрішнім світом.
Прийоми точкового масажу і рекомендації до них:
Безперервне погладжування, легке торкання, натиснення за допомогою подушечок великого та середнього пальців або долоні, глибоке натиснення.
1. Будь-який вплив на будь-яку точку повинно бути обережним і направлено перпендикулярно вашої шкіри.
2. Безперервне погладжування поверхні.
3. Прийоми можуть бути обертальні і вібруючі.
4. З невеликим тиском може виконуватися погладжування з обертаннями.
5. При глибоких натисканні не допускається тривалість.
Для визначення потрібної точки, потрібно мати чуттєві пальці, в деяких випадках таке місце може бути болючим або є неглибоке поглиблення. Організм вам сам зможе підказати чи знайшли ви точку.
Прийоми і техніка проведення точкового масажу.
Акуратно впливаючи пальцями, перпендикулярно до поверхні шкіри і тільки в строго вказану точку. Дотик легке, безупинно погладжуєте, легенько натискаєте, і використовуєте тяжкість пальців. Глибоке натиснення при цьому на цьому місці в області точки утворюється помітна ямка.
Рухи за годинниковою стрілкою горизонтально- обертальні або вібруючі, і безостановачно, тиск виробляють завжди подушечкою середнього і великого пальців. Використовуючи 2 методу: 1 заспокійливий, він триває приблизно 5-7 хвилин, і 2 тонізуючий діє від 1 до 2 хвилин.
Напрями дій точок в точковому масажі:
1. Сегментарние- впливають на органи і тканини, хоу- сі і ся- сі;
2. загального дії-Хе- гу, гао-хуан, ян-ляо;
3. спинальні точки- легкі (фей-шу), серце (синь-шу), нирки (шень-шу), селезінка і підшлункова залоза (пі-шу);
4. регіонарні точки- печінку (ци-мень), шлунок (чжун-вань);
5. локальні точки-вони розташовані в судинах, м'язах, суглобах і зв'язках.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною зручний масажний стіл для проведення різних видів масажу!