Масаж поєднує в собі апаратний і класичний масаж.
Комбінований масаж використовується в спортивній практиці. Він виконується при наявності травм, захворювань опорно-рухового апарату і нервової системи.
Перевага масажу полягає в скороченні часу виконання сеансу і можливості виконання масажу більшій кількості пацієнтів. Додатково до всього комбінований масаж підсилює фізіологічну дію на організм.
Одним з переваг методики є висока ефективність при скороченні часових витрат.
Масаж допомагає відновитися після травм і нормалізувати стан організму після серйозних навантажень.
Процедура починається з проведення ручного масажу, після чого плавно перетікає в апаратний масаж з поступовим збільшенням кровообігу, створенням плавного переходу для інтенсивного впливу апаратного масажу.
Під дією комбінованого масажу прискорюється потік крові, тканини насичуються поживними речовинами, відновлюються функції м'язів, поліпшується м'язовий тонус.
Комбінований масаж - це хороший профілактичний засіб різних захворювань.
Протипоказання:
- Онкологія;
- ГРВІ;
- туберкульоз;
- Захворювання крові;
- Гнійні запалення;
- Варикозне розширення вен;
- Запалення кровоносних судин;
- Наявність апаратних стимуляторів.
Починати проведення масажу варто з ручного масажу. Здійснюється масаж спини, який починається з погладжування, після цього потрібно перейти до витискання однією або двома руками з обтяженням. Розтирається поперекова область, міжреберні проміжки,
фасції трапецієподібного м'яза, плечовий суглоб, область між лопатками. На наступному етапі опрацьовуються найширші м'язи спини за допомогою ординарного і подвійного кільцевого розминання.
Після виконання ручного масажу спини можна переходити до апаратного. Масаж слід направити на масаж найширшої, довге і трапецієподібної м'язів спини. На першому етапі масажується спина уздовж хребетного стовпа з обох сторін, далі - від крижів до шиї у напрямку до довгої м'язі. Від довгих м'язи переходять до найширших. Далі опрацьовується трапецієподібний м'яз.
Закінчується масаж спини виконанням ручного масажу. Після декількох погладжувань, виконується 2-3 вичавлювання, а потім розминається довгий м'яз спини з використанням Щіпцеобразное розминання. Потім може використовуватися подвійний гриф, подвійне кільцеве розминка і розминка зігнутими пальцями. Після цього здійснюється поштовхи найширшого м'яза спини. Завершується масаж спини погладжуванням.
Зовнішня поверхня рук опрацьовується погладжуванням і розминкою. Потім можна переходять до апаратного масажу, впливаючи на двоголову і триголовий м'язи. Посередині плеча знаходиться серединний нерв, тому здійснюється апаратний масаж дуже обережно. Закінчується апаратний масаж погладжуваннями, після якого слід ординарне і подвійне кільцеве розминка. Аналогічно здійснюється масаж внутрішньої поверхні рук.
Далі йде масаж тазової області. Він починається з погладжувань і вижимань з обтяженням. У ділянках, де кріпляться великі сідничні м'язи потрібно виконати розтирання. Далі здійснюються розтирання в області крижів, гребеня клубової кістки, сідничних м'язів і тазостегнового суглоба.
Апаратний масаж таза починають з крижів в сторони, після чого масажуються ділянки вздовж гребеня клубової кістки, а потім - сідничні м'язи. Масаж тазу закінчується ручним масажем з виконанням погладжування, розтирання і вижимання.
Задня поверхня стегна масажується за допомогою погладжувань, вичавлювання і розминання. Використовується поздовжнє розминання, подвійне кільцеве розминка і гриф. Далі йде апаратний масаж. Варто пам'ятати, що заборонено масажувати внутрішню частину стегна. Завершується масаж задньої поверхні стегна ручним способом із застосуванням погладжування, вичавлювання і розминання.
Виконується ручного масаж на задній поверхні колінного суглоба. Після цього слід апаратний масаж. Завершується масаж колінного суглоба потрібно колоподібним погладжуванням. Підколінна ямка не береться масування. Масування гомілки починається з ручного масажу литкового м'язів і ахіллового сухожилля. Далі буде апаратний масаж і ручний.
Поверхню стегна масажується із застосуванням прийомів погладжувань і вичавлювання з обтяженням. Далі йде розминка, після чого виконується апаратний масаж. Масаж стегна можна проводити двома приставками, при цьому вони розташовуються так, щоб одна була вищою, а інша - нижче. Завершується масаж стегна ручним масажем з погладжуванням, розминання і потряхиванием.
Починається масаж передньої поверхні колінного суглоба, слід прийомами кругообразно і щипкового розтирання подушечками чотирьох пальців, після цього здійснюються розтирання підставою долоні. Слід апаратний масаж в різних напрямках.
Масаж передньої поверхні гомілки виконується на витягнутому або зігнутому колінному суглобі ноги. Починається масаж з погладжування, вичавлювання і щипків. Далі виконується апаратний масаж.
Потрібно пам'ятати, що для проведення комбінованого масажу не рекомендується використовувати ударні прийоми - поплескування, рубані, биття. Необхідно, щоб близько 70% час відводилося на ручний масаж і 30% на апаратний.
Апаратний масаж можна замінити на деякі прийоми класичного масажу. Якщо комбінований масаж виконується із застосуванням прийомів вібромасажу, то вдасться замінити прийоми вібрації, потряхивания і розминання.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!