ru ua
0 0
Бонуси: 0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь
Каталог
0 грн.
Для використання накопичених бонусів, будь ласка авторизуйтесь

Особливості лікувального масажу.

Особенности лечебного массажа. Процедура масажу є дозованим механічним впливом на людське тіло руками досвідченого масажиста або спеціальними апаратами з метою оздоровлення, лікування та профілактики різноманітних захворювань.

На сьогоднішній день є такі ось види масажу:

1. Лікувальний. Такий вид масажу є відмінним методом профілактики, реабілітації і лікування величезної кількості захворювань. При процедурах лікувального масажу використовується безліч різних прийомів масажу. Головними з яких є: розтирання, погладжування, вібраційні руху і розминання. На сьогодні розрізняють місцевий і загальний лікувальний масажі. При загальному масажі здійснюється масування всього тіла. Місцевий масаж - це глибокий вплив на будь-які окремі частини тіла: живіт, спина, нога, рука.

2. Спортивний. Застосовується виключно для спортсменів з метою підтримання відмінній спортивній форми, прискорення відновних процесів після змагальних навантажень і інтенсивних тренувань, для досягнення найвищих результатів і відповідно для збільшення спортивної працездатності.

3. Косметичний. Такий вид масажу використовують в основному для профілактики старіння шкіри шиї, обличчя, рук. При різних шкірних захворюваннях використовують лікувальний масаж.

4. Гігієнічний. Такий масаж використовують для цілковитого зміцнення здоров'я, підтримки відмінної розумової і фізичної працездатності за допомогою вмілих рук масажиста.

Також є й інші різновиди масажу, такі як.

Сегментно-рефлекторний масаж.
Такий вид масажу був запропонований ще в 20-х роках 19-го століття в Росії доктором А.Ч. Щербаковим. Дія даного чудового масажу, як і ряду інших фізичних факторів, головним чином засноване на тому, що абсолютно будь-яке захворювання не є тільки лише місцевим, а викликає рефлекторного характеру зміни в самих сегментно-пов'язаних утвореннях, які іннервуються з тих же самих сегментів саме спинного мозку . Такі рефлекторні зміни з'являються в шкірі, сполучної тканини, м'язах, а вони, в свою чергу впливають на сам первинний осередок.

Масаж шкіри, м'язів і сполучної тканини сприяє зниженню всяких патологічних змін в органах. На шкірі при хворобах з'являються якісь зони збільшеної чутливості, в зв'язку з тим, що імпульси болю від внутрішніх органів через симпатичний відділ нервової вегетативної системи надходять саме в мозок і збуджують все найбільш чутливі клітини відповідного сегмента. І при всьому цьому і з'являється біль в зоні підвищеної чутливості, яка не збігається з локалізацією патологічного вогнища.

Є досить складні рефлекторні зв'язки як між собою внутрішніх органів, так і з різноманітними системами організму. Вісцеромоторние рефлекси при хворобах внутрішніх органів призводять до зміни тонусу м'язів і їх величезною хворобливості. При захворюваннях органів травного тракту з'являється змінна чутливість і збільшення тонусу м'язів в комірцевої зоні. Вісцеро-вісцеральні рефлекси відображають різні зміни тільки в одному внутрішньому органі, або при виявленні патології - в іншому. На цьому і грунтується використання сегментарно-рефлекторного масажу спрямованого на деякі області тіла.

Верхнегрудном і шийно-потилична області розташовані на задній поверхні шиї, надпліччя, потилиці, верхній частині грудей і спини. Це - коміркова зона, іннервує із сегментів дii-ДIV шийної частини, спинного мозку, симпатичного стовбура, вегетативними шийними гангліями, нервовими сплетеннями хребетних і сонних артерій, блукаючим нервом. Шийна частина нервової вегетативної системи безпосередньо пов'язана з усіма вегетативними центрами головного мозку. Масаж комірцевої області змінює в кращу сторону стан центральної нервової системи і рефлекторним шляхом дуже сприятливо діє на теплорегуляцию, обмін та інші важливі функції організму.

До попереково-крижової області відносяться нижня частина живота, сідниці і верхня третина передньої частини стегон. Иннервируется з нижніх грудних ДХ-ДХII дii-ДIV, попереково-крижових сегментів LI-SY спинного мозку. Проведення масажу попереково-крижової області показаний людям страждають на остеохондроз з больовим радикулярним синдромом, захворюваннями судин і травмами нижніх кінцівок. Він сприяє поліпшенню функцій статевих залоз.

Сегментарно-рефлекторний лікувальний масаж відрізняється від всіх інших методах масажу тим, що діє не в самій зоні хворого органу, а саме в зоні відображеної болю (так званої зони Захар'їна-Геда).

Точковий масаж.
Такий вид масажу з'явився в країнах Сходу. Його мета полягає у впливі на певні життєво важливі точки для поліпшення загального стану. Це ті ж самі точки, які застосовуються в голкорефлексотерапії. Дані точки ніяк не пов'язані з анатомічним субстратом. На людському організмі виділено 700 точок, однак на практиці використовується всього лише 150. Застосовують збудливий і гальмівної прийоми. При гальмівному прийомі повільно і безперервно в точці проводять обертання подушечками 2-х 3-х пальців не відриваючи пальці від точки протягом двох-трьох хвилин. Хвилюючий прийом полягає в не тривалого тиску і відведенні пальця, повторюють дані прийоми протягом двох-п'яти хвилин.

Класичний масаж.
У класичному вигляді масажу використовують аналогічні впливу на певні точки які в типографським плані повністю відповідають проекції нерва з місцями виходу нерва на поверхню тіла. На руках - це точки у зовнішнього краю 2-х главою м'язи (тобто біцепса) на складках згину ліктя, в самій середині долоні між III і IV п'ястно кістками, між остистими відростками I грудного і VII шийного відділів хребта, а також II і III поперекових хребтів. На нозі ці активні точки розташовані в самому центрі складки на сідницях, у нижнього краю мало гомілкової кістки, в місці переходу литкового м'яза в пяточное (ахіллове) сухожилля, а також в місці нижнього краю щиколотки літеральної.

Апаратний масаж.
Цей вид масажу служить доповненням до всіх вище перерахованих методів масажу. У апаратного масажу є свої різновиди: вакуумний, вібраційний, гідромасаж (водний) та інші. Вакуумний масаж (також званий як пневмомассаж) проводиться за допомогою спеціальних банок, аспіратор, якими і створюється зниження або підвищення тиску повітря. У вібраційному масажі застосовують вібрацію в поєднанні з тепловим дією.

Водний масаж.
Даний вид масажу є комбінована дія води і різноманітних масажних прийомів, які проводяться руками фахівців-масажистів або за допомогою спеціальних апаратів. Водний масаж підрозділяється на: ручний масаж, підводний душ-масаж, масаж під водою щітками та іншими предметами. Для здійснення підводного душ-масажу використовуються особливі установки, за допомогою яких на тіло клієнта подається струмінь теплої води під тиском 2-3 атмосфери в шлангу. В даній установці присутній пристрій, який дозволяє легко регулювати силу тиску водного струменя. У спеціальну ванну наливається мінеральна, солона або прісна тепла вода, температура якої не повинна бути нижче 35-39 градусів за Цельсієм. Далі в цю наповнену водою ванну лягає людина на спеціальний гамак в горизонтальне положення. Сам напрям струменя води з шланга ведуть за прийнятими лініях в ручному масажі. Нахил шланга зі спеціальною насадкою дозволяє відмінно імітувати головні прийоми ручного масажу - розтирання, погладжування, вібрацію і розминка.

Будьте завжди здорові і бадьорі не тільки тілом, а й духом!

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!

Передзамовлення
Передзамовлення успішно відправлен!
Ім'я *
Телефон *
Зворотний дзвінок
Запит успішно відправлений!
Ім'я *
Телефон *
Спитати у Instagram Спитати у Telegram Спитати у Viber