Стрес вже давно став частиною нашого життя. Він підстерігає людини в самих різних ситуаціях. Стрес - це сукупність фізіологічних і психологічних реакцій на певний стимул.
Вплив стресу на організм
Стрес є природною реакцією організму на вплив життєвих обставин. Але постійний або сильний стрес може привести до виникнення серйозних проблем зі здоров'ям. Організм починає посилено виробляти гормони. В результаті настає сильна психологічна і фізична навантаження.
Так як люди по-різному справляються зі стресом, симптоми і ступінь вираженості можуть відрізнятися. Загальні ознаки для багатьох людей:
- Вегетосудинні симптоми: головний біль, пітливість, тремтіння, похолодання кінцівок, стомлюваність;
- Прискорене серцебиття, біль у грудях, бруксизм;
- Розлади шлунково-кишкового тракту - діарея, запор, колька і нудота;
- Порушення харчової поведінки;
- Простудні та інфекційні захворювання, викликані зниженням імунітету;
- Почуття пригніченості, замкнутість, тривога, песимізм, зниження лібідо;
- Забудькуватість, проблеми з концентрацією;
- Порушення сну.
Тривале стан стресу може привести до збільшення проблем зі здоров'ям і послужити стимулом для розвитку нових захворювань:
- Гіпертонія, інфаркт, аритмія. У групі ризику знаходяться люди з зазначеними захворюваннями. В такому випадку стрес погіршує їх перебіг;
- Набутийімунодефіцит. Активність гормонів стресу призводить до пригнічення роботи клітин імунної системи;
- Синдром роздратованого кишечника, виразковий коліт, гастрит;
- Псоріаз, акне, алопеція;
- Метаболічний синдром;
- Депресія, невроз, когнітивні і поведінкові порушення.
прийоми самомасажу
Масаж - це кращий засіб для боротьби зі стресом. Основою запропонованого масажу є вправи, які допомагають заспокоїти нервову систему. Перед початком сеансу потрібно ретельно підготувати руки до впливу. Досить струсити кисті, тіло і постаратися розслабити хребет. Струшувати тіло потрібно за прикладом мокрою собаки, яка позбавляється від залишків вологи на шерсті. Перед кожним новим вправою потрібно струшувати кисті рук.
Починається самомасаж з шкіри голови. Голову краще починати масажувати з кінчиків пальців рук, використовуючи кругові і хвилясті руху. Починати варто з периферії, просуваючись до верхівки. Вправу потрібно виконувати 3-4 рази. Далі його слід повторити. Далі виконується вправа постукивающими рухами пальцями.
Далі слід затиснути пучки волосся в кулаки і натягнути шкіру голови, але без старанності. На останньому етапі виконується погладжування. Процедура виконується в області потилиці і шиї до виникнення тепла і розслабленості.
Після всіх маніпуляцій можна приступати до масажу обличчя за допомогою погладжування. Спочатку масажується лоб у напрямку до скронь, потім пощипувати брови. Такі процедури слід виконувати 3-4 рази. Легкими постукуваннями опрацьовуються повіки. На завершення масажуються вушні раковини.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!