Під час масажу використовуються чотири основних прийоми:
- розтирання;
- вібрація;
- погладжування;
- розминка.
Правильно проведений масаж дозволяє досягти максимального ефекту. Фахівці в області масажу поділяють масажні прийоми на два види: ударні і ненаголошені. До ненаголошених відносяться: розтирання, розминка і погладжування, а до ударних технік належить вібрація. Кожен вид масажних прийомів включає в себе основні та допоміжні елементи. Проведення комплексного масажу з урахуванням анатомічних особливостей певної ділянки тіла, дозволяє досягти максимального ефекту від проведення процедури.
Розглянемо більш детально масажні прийоми:
1. Погладжування.
Цей масажний прийом належить до поверхневих прийомів впливу. Під час проведення масажу з використанням погладжувань видаляються ороговілі клітини, секрет сальних залоз і залишки поту. Погладжування дозволяє стимулювати кровообіг, обмін повітря і рідини в тканинах, підвищує м'язовий тонус і пружність шкіри. Хороший нетривалий масаж з використанням погладжувань надає болезаспокійливу, заспокійливу, протинабрякову дію.
Використання погладжують прийомів передбачає легкі руху долоні ковзного типу, яке виключає утворення складок шкіри. Саме з погладжувань починається і завершується комплексний масаж. Погладжують прийоми також чергуються з іншими масажними прийомами. Досвідчений масажист виконує масаж з використанням ритмічних, плавних і повільних рухів. Середня кількість рухів під час масажу не перевищує двадцяти шести в хвилину. Починається погладжування від кисті, плавно переходять до плеча. Далі від стоп до стегон, від грудей або хребта до пахвових западин.
Недосвідчені масажисти часто роблять такі помилки:
- виконують сильні рухи долонею, які викликають больові і неприємні відчуття у пацієнта;
- щільно підганяють долоні до шкіри пацієнта, в результаті цього вплив відбувається нерівномірно;
- зміщення шкіри під час впливу;
- прискорений темп погладжувань.
2. Розтирання.
Другий масажний прийом, без якого неможливо уявити хороший масаж - це розтирання. Розтирання є енергійні погладжування, які дозволяють активізувати кровообіг в тканинах. Використання цього масажного прийому стимулює обмінні процеси, насичення клітин киснем, а також їх харчування.
Цей прийом призначений для дроблення патологічних утворень в тканинах. Він також підвищує здатність мускулатури до скорочень, підвищує еластичність післяопераційних рубців. Хороший масаж з використанням розтирань дозволяє підвищити рухливість в суглобах. Якщо процедура виконана правильно, у пацієнта з'являється відчуття приємного спокою і тепла.
Розтирання припускають зміщення шкіри, а також її розтягнення в різних напрямках. Розтирання є підготовчим етапом перед розминкою. Темп розтирань повинен бути енергійним, до ста рухів в хвилину. Розтирання відбувається уривчасто, не затримуючись на одному місці більше десяти секунд.
Недосвідчені масажисти часто роблять такі помилки:
- хворобливе виконання рухів;
- розтирання прямий долонею (для хорошого масажу необхідно злегка зігнути пальці);
- виконання ковзних рухів, замість розтягування і зсувів.
3. Розминка.
Розминка є невід'ємною частиною професійного масажу. Цей прийом дозволяє підвищити еластичність м'язів. Хороший масаж з використанням розминання дозволяє значно поліпшити стан м'язів. Прийом дозволяє активізувати кровообіг, збільшує приплив лімфи, прискорює обмінні процеси. Якщо правильно використовувати цей прийом, то можна швидко позбутися від втоми. По тому, як масажист виконує розминка можна судити про його досвіді.
Прийом належить до комбінованих впливів. Розминка включає в себе три фази:
- захоплення, з обережним відтягуванням і фіксацією зони;
- стискання і легке здавлювання;
- розминка, розгортають і розчавлюють руху, які виконуються однією-двома фалангами пальців однієї або обох рук.
Розминання проводять повільно, коли м'язи розслаблені, не допускаючи різких ривків. За хвилину виконується не більше шістдесяти рухів. Розминають прийоми починаються від з'єднання з сухожиллям.
Недосвідчені масажисти часто роблять такі помилки:
- занадто сильні натискання подушечками пальців;
- слабке зміщення м'язів в третій фазі;
- ковзання пальців (коли масажист повністю втрачає пацієнт ділянку або щипає);
- нещільне прилягання пальців (не провадиться повноцінне розминання).
4. Вібрація.
Залежно від амплітуди, інтенсивності і частоти впливу вібрація здатна впливати на просвіт судин, артеріальний тиск.
Масажний прийом здатний відкоригувати частоту серцебиття, секреторну функцію залоз і шлунка, впливає на відділення жовчі.
Хороший масаж проводять руками або спеціальним апаратом. На обрану зону впливу надходять коливальні рухи певної частоти. Масаж можна виконувати кінцевий фалангою одного або декількох пальців. Під час масажу також використовують обидві долоні, кулак і підстава кисті.
Сила удару визначається величиною кута. Зверніть увагу, що він не повинен бути болючим. Найбільш відчутними є поплескування, які виконуються під кутом, близьким до правильного.
Під час масажу приділяється особливе значення змиканню пальців. При розімкнутих фалангах і в напівзігнутому стані удари наносяться м'яко і еластично, сильні удари виконуються класичним кулаком. Удари можуть бути спрямовані вертикально, косо, прямовисно, з нахилом. За своїм впливом найбільш м'яким є похиле вплив. Вплив на одній ділянці не перевищує десяти секунд.
Тривала вібрація з невеликою амплітудою надає заспокійливу і розслаблюючу дію. Виконання нетривалих, різких і переривчастих вібрацій дозволяє підвищити загальний тонус і підбадьорити.
Недосвідчені масажисти часто роблять такі помилки:
- докладають надмірних зусиль під час рубають і рухами, що б'ють;
- працюють з недостатньо розслабленими м'язами пацієнта.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!