Ще в давні часи люди помітили, що навколишні запахи здатні впливати на наше самопочуття, настрій і роблять цілющий вплив. Це дало початок новому напрямку альтернативної медицини, яке отримало назву ароматерапії. Головним лікувальним інструментом виступають ефірні масла.
Що собою являє ароматерапія?
Методика ароматерапії застосовувалася ще в IV столітті до н.е., коли східні люди стали використовувати технології пресування, нагрівання і вимочування рослин, що містять пахучі речовини. Ефірні масла - це рідини, які відрізняються високим ступенем біологічної активності. У їх складі присутні терпеноїди, органічні кислоти, терпени, складні спирти та інші сполуки. У порівнянні з жирними маслами ефірні вважаються більш легкими і летючими.
Активні компоненти масел можуть проникати в організм через органи дихання, шкіру та слизові. Взаємодія компонентів масел з гормонами, ферментами та іншими речовинами в організмі відбуваються хімічні зміни, а також активізується ЦНС.
Багато жінок практикують проведення ароматерапії в домашніх умовах, але не всі в достатній мірі знають тонкощі використання масел і їх правильний підбір. Потрібно враховувати, що терапевтичними властивостями володіють виключно натуральні ефірні масла, які добувають з рослин, а не синтетичні продукти імітують запах.
Показання і протипоказання ароматерапії
Виконувати ароматерапію потрібно правильно, щоб процедура принесла користь і була безпечною. Тому забороняється бездумно, не знаючи правил використання ароматичних масел застосовувати їх. Ароматерапія в домашніх умовах має певним діапазоном можливостей і є певні свідчення до цього. Існує чимало обмежень і заборон на проведення ароматерапії, якщо їх не враховувати, то можна зіткнутися з небажаними ефектами і заподіяти шкоду організму.
показання
Ароматерапія використовується при наявності таких показань:
- Інфекційні і простудні захворювання;
- Порушення в роботі різних систем організму;
- Захворювання суглобів;
- Психічні порушення;
- Розумовий і фізичне напруження, стрес;
- Погіршення стану волосся і шкіри голови;
- Післяопераційний період;
- Дерматологічні захворювання;
- Гінекологічні та урологічні патології;
- Наявність косметичних недоліків.
Протипоказання
Застосування ефірних масел володіє наступними протипоказаннями:
- Підвищена температура тіла;
- Гострі інфекційні та запальні недуги, які супроводжуються підвищеною температурою;
- Схильність до кровотеч;
- Онкологія;
- Порушення мозкового кровообігу;
- епілепсія;
- Важкі нервові розлади;
- Стан алкогольного або наркотичного сп'яніння;
- Період вагітності;
- Непереносимість ефірних масел, яке супроводжується свербінням, утрудненим диханням, висипаннями, сльозотечею, запамороченням.
Ефірні масла
Вибирати той чи інший ефір потрібно після визначення проблеми, для вирішення якої потрібне використання ароматерапії. Дуже важливо, щоб масло не тільки було розраховане на рішення конкретної проблеми, але також подобалося своїм запахом і викликало позитивні емоції. Якщо запах викликає неприємні відчуття, то такий продукт не варто використовувати. Тому перед використанням обов'язково потрібно понюхати ефірне масло, щоб зрозуміти подобається запах чи ні.
Властивості ефірних масел
Фахівці, які займаються дослідженнями і практикуючі лікування за допомогою такої методики перевіряють властивості масел дослідним шляхом. Коли шкіра і слизові контактують з ефірними маслами, відбувається подразнення і посилюється приплив крові. Масла через пори можуть проникати в кровотік і розносяться різними органами. У разі внутрішнього застосування вдається стимулювати шлункову секрецію, поліпшити функціонування підшлункової залози, печінки, покращуючи тим самим травлення.
При стимулюванні нюхових рецепторів масла надають спазмолітичну, діуретичну дію. Кожне ефірне масло має антисептичні властивості, якісь більше, якісь менше. Деякі з них мають переважний ефект. наприклад, масло чайного дерева використовується для боротьби зі стафілококами, пневмококами, грибками та іншими патогенами.
Важливе значення в медицині приділяється психоемоційного впливу масел
- Деякі надають стимулюючу дію, активізують нервову систему і психічні процеси;
- Інші надають розслаблюючу дію, усувають нервову напругу;
- Багато ароматичні масла надають стимулюючу дію, що потрібно після пережитих стресів, зміни клімату і т.п.
Як вибрати масло для ароматерапії?
Вибір масел для ароматерапії індивідуальний і залежить від наявних проблем і реакції організму. Перед використанням варто протестувати засіб, завдавши його після розведення з водою на шкіру на згині ліктя. Досить широко використовуються масла м'яти, цитрусових, хвойних та іланг-ілангу. При деяких патологіях використовують комбінації масел, при цьому важливо, щоб вони не чинили протилежну дію.
Щоб зробити вибір на користь того чи іншого масла було не так складно, варто розповісти про переваги і властивості тих чи інших масел. Йдеться про інгаляційній дії ефірних масел на організм, яке при домашньому застосуванні вважається безпечним.
Властивості ефірних масел
Розділяють такі типи дії масел на організм:
- Дезінфікуючий: кипарис, ялівець, евкаліпт, чайне дерево, чебрець, розмарин;
- Протизапальну: лимон, сосна, чебрець, лаванда і бергамот;
- Седативну: лаванда, троянда, меліса, сандал, жасмин, герань;
- Тонізуючу: грейпфрут, мандарин, м'ята, ялиця, розмарин;
- Антистресову: бергамот, пачулі, коріандр, пачулі, лаванда;
- Чуттєве: кардамон, апельсин, пачулі, троянда, сандал;
- Розслабляючу: ваніль, базилік, меліса, безсмертник, ромашка.
Як виконується ароматерапія?
Ефірні масла найчастіше використовуються для виконання таких процедур:
- масаж;
- інгаляція;
- ванни;
- ополіскування;
- компрес;
- обгортання;
- Сауна, баня.
Інгаляція може проводитися з використанням різних пристосування для розпилення масел в повітрі: ароматична лампа, інгалятор, ароматичний кулон, дифузор, зволожувальні повітря.
Ароматерапія для волосся і шкіри голови
лупа
Справитися з цією проблемою допоможуть ефірні масла чайного дерева, розмарину, кипариса, лаванди, апельсина і сандалу. Їх можна застосовувати окремо, а можна приготувати ароматичну суміш.
Масла можуть використовуватися шляхом додавання в шампунь, бальзам або маску для волосся. Можна також виконати на їх основі спрей, наносити на шкіру масла і виконувати легкий масаж.
випадання
Розмарин, коріандр, вербена, евкаліпт, м'ята стануть справжніми помічниками при випаданні волосся. Вони покликані оздоровити і наситити власний стрижень і цибулину, стимулюють обмінні процеси в шкірі голови.
Втирання збагаченими маслами відвару в шкіру, виконання зміцнювальних масок для волосся є чудовим способом вирішення проблеми.
повільне зростання
Пробудити сплячі волосяні фолікули, зміцнити і стимулювати їх допоможуть ефірні масла кориці, іланг-ілангу, гвоздики, ялиці і ялівцю. Вони діють на шкіру голови, прискорюють ріст волосся, надають оздоровчий, яка доглядає дію.
Можна збагачувати маслами маски на основі косметичних масел, меду і кефіру.
посічені кінчики
Ефірна олія герані, сандалу, ромашки при поєднанні з оливковою, реп'яховою і касторовою запечатує кінчики і запобігає поширенню проблеми.
сухість
Для пом'якшення, зволоження і живлення сухого волосся можна використовувати масла апельсина, іланг-ілангу, розмарину, сандалу, розмарину, рожевого дерева.
Маски також можна поєднувати з додаванням кількох крапель ароматичної суміші на гребінець.
жирність
Активна дія на шкіру голови надає ефірну олію шавлії, бергамоту, сосни, чайного дерева, імбиру, гвоздики, кедра, грейпфрута, зменшуючи вироблення шкірного сала, надаючи волоссю, пишність і обсяг.
тьмяний колір
Масло герані, кедра, лаванди, лимона і бергамота додають волоссю блиск і сяйво. Спреї, маски і ароматичні розчісування після першого застосування дозволяють добитися хорошого результату.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!