Для відрощування довгого і розкішного волосся потрібен час. У цій справі на допомогу прийдуть натуральні трави.
Принцип дії
Природа наділила рослини корисними і цілющими властивостями, які можна використовувати в догляді за своєю зовнішністю, в тому числі за волоссям. Переваги трав для догляду за волоссям:
- Комплексний вплив;
- Можливість використання трав зовнішньо і всередину;
- Доступність засобів;
- Натуральність і екологічність;
- Невелика кількість протипоказань;
- Бюджетна вартість і можливість самостійного збору сировини.
Щоб добитися позитивного результату лікування потрібно пройти курс лікування 1-2 місяці. Кращим варіантом стане регулярне використання коштів.
Властивості лікарських рослин:
- Прискорення росту волосся;
- Зміцнення коренів;
- Попередження випадання;
- Стимулювання кровообігу;
- Усунення лупи;
- Додання волоссю сили і блиску.
Кожна рослина має свої позитивними і унікальними властивостями. Вибираючи той чи інший засіб потрібно брати до уваги тип волосся і проблему, яка потребує вирішення.
Трави для зростання
кропива
Рослина багата на вітамін С, кількість якого в 10 разів більше, ніж в цитрусових. З його допомогою вдається відновити захисні функції. Кропива крім вітаміну С містить вітаміни Е, А, К і В. Відвари на основі кропиви підсилюють відновлення тканин, стимулюють ріст волосся.
Сірка в кропиві усуває свербіння, лупа, нормалізує водний баланс. Фітонциди - це природні антисептики, які живлять шкіру і структуру волосся.
Ромашка
Рослина застосовується для приготування відварів і настоїв. Аптечна ромашка містить комплекс корисних вітамінів, мінералів, ефірних масел.
За допомогою відвару вдається освітлити волосся, додати їм блиск, заспокоїти шкіру голови і стимулювати зростання.
календула
В її складі присутні флавоноїди, каротиноїди, кумарини, які потрібні для відновлення волосся. Компоненти календули відповідають за омолодження клітин волосся зсередини, захищають від ультрафіолету. Ефірні масла стимулюють ріст і борються з себореєю.
лопух
Містить вітаміни А, С, В, Е і D, білки і ефірні масла. Відвар лопуха регулює жирність шкіри голови, стимулює ріст і укріплює коріння волосся.
В аптеках представлений ще один продукт на основі даної рослини - реп'яхову олію. Корисні речовини олії проникають всередину волоса, відновлюють і підсилюють зростання.
Мати й мачуха
Трава особливо буде корисна для тих, хто страждає від випадіння волосся і лупи. Після її використання волосся стає блискучим.
Особливо добре використовувати кошти на основі мати-й-мачухи в період зміни сезону, коли волосся ослаблені. Рослина також підходить для догляду за жирним волоссям.
Шишки хмелю
Мають в своєму складі вітаміни, кислоти, гормони і алкалоїди. Їх допомогою вдається зміцнити венозну стінку, клітинні мембрани, зміцнити волосся, зупинити випадіння і прискорити зростання.
Завдяки красящему пігменту вдається надати волоссю цікавий відтінок за умови регулярного використання.
кульбаба
У складі рослини є вітаміни Е, В, карбонові кислоти, антиоксиданти, які захищають волосся від негативного впливу.
Використання коштів на основі кульбаби допомагає зволожити, оздоровити волосся, зробити волосся більш густими.
хвощ
Сапоніни в складі рослини при з'єднанні з водою утворюють щось на зразок мильного розчину, тому засіб можна застосовувати в якості шампуню.
Хвощ з'єднується з жирами і очищає структуру волосся. Антисептик, антиоксидант багатий поліеновие кислотами, які стимулюють клітинне відновлення і зростання.
Систематичне використання хвоща попереджає облисіння, робить волосся доглянутими і здоровими.
хрін
Сік хрону стимулює зростання, пробуджує сплячі цибулини за рахунок гірчичного масла. Для догляду за волоссям використовується саме корінь рослини.
Хрін має в своєму складі вітаміни, мікроелементи і фітонциди. Лізоцим руйнує мембрани бактерій за рахунок чого рослина має протівопаразітное і протимікробну дію. Використання хрону дозволяє позбутися від себореї, грибка, герпесу.
Правила та особливості застосування
Щоб процедури з використання трав були ефективними потрібно враховувати деякі нюанси і правила застосування природних компонентів:
- Перед застосуванням рослини слід провести тест на алергію, виключивши можливість негативної реакції;
- Засіб готується перед використанням, в холодильнику воно може зберігатися не більше доби;
- Маску наносять масажними рухами на вологе волосся перед миттям голови, ополіскуються волосся після миття;
- Після нанесення фітозасоби рекомендується на годину укутати волосся, щоб кошти встигли подіяти;
- Трихологи радять виконувати фітотерапію курсом.
Способи застосування трав в домашніх умовах
Є кілька варіантів застосування рослин для зростання і зміцнення волосся:
- Настоянки. Рослини змішуються зі спиртом і настоюють близько 10 днів. Це найкорисніший спосіб застосування трав, оскільки вдається зберегти максимальну кількість корисних речовин;
- Відвари. Для їх приготування лікарські трави кип'ятять 20-40 хвилин. Отриману сировину зазвичай використовується для полоскання волосся. У разі тривалого кип'ятіння багато трави втрачають корисні компоненти;
- Настої. Заварюються окропом. Виходить той же відвар, але тільки більш насичений. Може застосовуватися в якості теплих компресів, масок для зміцнення і зростання волосся.
Рецепти трав'яних відварів, настоянок і настоїв для прискорення росту волосся
В їх приготуванні немає нічого складного. Для приготування настою потрібно залити дві столові ложки сировини літром окропу. Засіб настоюється якийсь час, проціджують і може застосовуватися.
Для відвару потрібно взяти дві столові ложки лікарської трави, яка заливається літром води, і кип'ятити 40-60 хвилин.
Настій з кульбаби
Компоненти: 300 г квіток кульбаби і 2 л окропу.
Квіти потрібно залити окропом, дати настоятися протягом півгодини, остудити і процідити. Засіб втирається в коріння волосся і їм змочують кінчики. Голову слід утеплити і залишити на годину, не змиваючи.
Такий настій зможе стати гідною заміною магазинним тонікам, який наситить пасма вітамінами, корисними речовинами. Також стимулюється ріст, і волосся будуть захищені від негативного впливу зовнішніх факторів.
Відвар з кропив'яних листя
Компоненти: 80 г сухої трави або 250 г свіжої і 0,5 л води.
Траву потрібно залити водою і прокип'ятити протягом 10 хвилин на водяній бані. Засіб має настоятися протягом півгодини, після чого воно проціджують, розлучатися теплою водою до 2 л. Волосся потрібно обполіскувати після миття.
Відвар з шишок хмелю
Компоненти: 250 г шишок хмелю і 2 л води.
Шишки потрібно подрібнити на кавомолці, залити окропом і проварити на повільному вогні протягом 20 хвилин. Засіб настоюється дві години, після чого проціджують. Щоб стимулювати зростання отриманим відваром потрібно споліскувати волосся після миття.
Відвар з лопуха
Компоненти: дві столові ложки коренів будяків і 1 л води.
Подрібнені коріння реп'яха слід залити водою, проварити протягом 15-20 хвилин. Волосся потрібно сполоснути після миття.
відвар череди
Компоненти: дві столові ложки череди і 1 л води.
Рослина потрібно залити водою, проварити протягом 20-30 хвилин. На годину засіб потрібно поставити настоятися, накривши кришкою. Після цього його проціджують і застосовують для ополіскування голови.
Настій календули
Компоненти: дві столові ложки сухих квіток і 100 мл води.
Квіти календули слід залити спиртом в скляному посуді. Настоянка має постояти два тижні в темному місці, після чого її проціджують і сбалтивают. Перед використанням засіб розводять з водою в пропорції 1: 3, втирають в шкіру голови і обертають її на півгодини. Змивається засіб водою, без застосування шампуню.
Маска з реп'яхову олію і календулою
Компоненти: дві столові ложки календули, дві столові ложки реп'яхової олії і два жовтки.
Інгредієнти кошти потрібно з'єднати і перемішати. Засіб наноситься на коріння на 40 хвилин і утеплюється голова. Змивається маска теплою водою. Щоб стимулювати сплячі фолікули потрібно близько 12 процедур.
Маска з лимонним соком і хроном
Компоненти: 30 г кореня хрону, столову ложку меду і лимонного соку.
Інгредієнти потрібно змішати між собою і нанести на вологе волосся. Їх слід обернути поліетиленом і рушником на годину. Після цього маска змивається.
Маска з лопухом
Компоненти: дві столові ложки кореня лопуха, одна цибулина і чайна ложка горілки.
Корінь лопуха слід залити склянкою окропу, потримати на вогні протягом 10 хвилин. Цибулина подрібнюється, віджимається, так щоб вийшла столова ложка соку. Цибулевий сік змішують з водою і додають у відвар. Засіб наноситься на волосся, голова покривається поліетиленом і рушником. Через півгодини миють голову.
тривалість фітотерапії
Фахівці радять застосовувати трав'яні відвари і настої курсами з перервами. Так вдасться уникнути звикання і ефективність засобу не знизиться. Оптимальна тривалість становить 30 днів.
Ополіскування і маски виконують 2-3 рази в тиждень, а настої використовують кожен день.
Ефект від використання трав
Підтверджено ефективність фітотерапії щодо попередження випадіння волосся, відновлення і стимулювання росту. Головне правило лікування полягає в регулярності. Результату можна чекати, якщо рослинний догляд проводитися не рідше двох разів на тиждень.
Дотримання правил фітотерапії дозволить нормалізувати жировий баланс, усунути сухість, розшарування волосся і прискорити зростання. Волосся стають живими, блискучими, пишними, еластичними.
Переваги і недоліки використання трав
переваги:
- Натуральність складу і відсутність токсичних сполук;
- Простота використання;
- Відсутність витрат;
- Відсутність звикання.
недоліки:
- Необхідність тривалого і регулярного використання для досягнення результату;
- Результат проявляється не відразу;
- Є ризик розвитку алергічної реакції.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!