Красиві кучері різної величини і форми, які тримаються на волоссі кілька місяців - це процедура хімічної завивки волосся. Вона тримається на піку популярності протягом декількох десятиліть. За цей період часу якість складів змінилося, з'явилися нові різновиди бігуді і способи накручування волосся. Незважаючи на різні нововведення, хімія все одно вважається досить шкідливою і агресивної процедурою. У статті будуть розглянуті різновиди хімічної завивки, безпечне проведення процедури в домашніх умовах і догляд за волоссям після її виконання.
опис процедури
Відмінною особливістю хімічної завивки є зміна структури волосся за допомогою спеціальних розчинів. Пасма необхідно накручувати на бігуді обраної форми і діаметра, обробити їх складом, через час змити його. За 10-30 хвилин активні компоненти проникають всередину волосся, саме це і забезпечує стійкий результат. Випуском розчинів для хімії займаються багато косметичних компаній. Вибрати підходяще засіб необхідно з урахуванням типу і стану волосся. Є відповідні позначки на упаковках і флаконах.
Варто відзначити, що перші експерименти з хімічної укладанням волосся датовані початком 20 століття. Це були досить виснажливі процедури, що займають від 5 до 10 годин. Холодний спосіб укладання без застосування електричних приладів з'явився набагато пізніше і послужив основою для сучасного виду хімічної завивки.
різновиди
Є кілька класифікацій хімічної завивки:
- На бігуді. Використовуються бумеранги, коклюшки та інші;
- Накручування пасом. Вертикальний, горизонтальний, кругової і комбінований;
- Послідовність дії. Волосся можуть спочатку оброблятися розчином, а потім їх завивають папільйотках;
- Різновид хімічного препарату. Склади діляться на лужні, кислотні, нейтральні та інші. Всі вони мають чіткі показаннями до використання.
Лужний склад може не сформувати кучері на густих і жорстких волоссі, а кислотний - сильно псує м'яке волосся. Щоб не стати жертвою невдалої хімії, перед процедурою слід проконсультуватися з досвідченим перукарем.
Переваги та недоліки хімічної завивки
Основні переваги:
- Зміна іміджу і зачіски;
- Тривалий ефект;
- Можливість виконання на волоссі будь-якої довжини;
- Велика кількість варіацій;
- Скорочується час на щоденну укладку.
недоліки:
- Руйнівну дію на волосся. Залежно від використовуваного складу може бути більш-менш вираженим. Але при цьому все одно відбувається пошкодження структури волосся;
- Сохнут пасма, і змінюється їх колір;
- Наявність протипоказань і обмежень до виконання;
- Необхідно забезпечити особливий догляд, спрямований на відновлення волосся;
- Не рекомендується часто повторювати процедуру, волосся повинне відпочити якийсь час.
Протипоказання
Основний перелік обмежень до виконання процедури такий:
- Змінений гормональний фон. Не рекомендується виконувати хімічну завивку під час вагітності, лактації, місячних і клімаксу;
- Прийом антибіотиків та інших сильнодіючих препаратів;
- Алергія на використовувані компоненти розчину;
- Наявність ран, саден, тріщин, подряпин, печіння, лущення, свербіння і лупи;
- Сильне випадання волосся і ламкість;
- стрес;
- Загострення хронічних захворювань;
- Інфекційні захворювання;
- Недавнє фарбування волосся.
Різновиди бігуді і способи накручування
Склад для хімічної завивки впливає на якість змодельованих кучериків, а ось бігуді впливають на загальний вигляд зачіски.
Багато що визначаться товщиною пасом і способом накручування. Пишні кучері, які виглядають природно - це результат кругового накручування волосся на папільйотки. Щоб домогтися об'ємних локонів, можна використовувати горизонтальний варіант розташування валиків на голові. Такий спосіб часто використовується в домашніх умовах, так як він самий простий і зрозумілий для новачків.
Щоб створити красиві спадаючі кучері потрібно освоїти вертикальний спосіб. Досить часто його поєднують з горизонтальним, але таке укладання повинна виконуватися виключно професіоналом. Такий варіант вважається найбільш підходящим для довгого волосся.
Для створення пишної зачіски потрібно придбати папільйотки великого діаметру. Слід віддавати перевагу бумеранг і конусним виробами.
Найбільш придатними для виконання будь-якого виду хімічної завивки є пластикові папільйотки. Вони зручні у використанні, легко піддаються миттю. За допомогою пластикових паличок різного діаметру вдається змоделювати красиві вертикальні пасма від коренів. На виконання укладки потрібен час, але результат того вартий.
При виборі розміру виробів варто враховувати, в якому стані знаходяться волосся.
Палички-бігуді бувають гладкими або мають спеціальний жолобок. Другий різновид розрахована на виконання спіральної хімії. Процес накручування на коклюшки вимагає уваги і терпіння. Виконувати своїми руками досить проблематично. Завивку рекомендується виконувати тільки, якщо є помічник.
Такі коклюшки виявляться, до речі, тим, хто хоче створити хімічну завивку з ефектом мокрого волосся. Також можна використовувати бігуді-ВаГер, японські та американські палички. Всі види папільоток допоможуть домогтися потрібного ефекту вологих волосся.
Правильно підібрані коклюшки, оптимальний склад для типу волосся і покрокова інструкція - це все запорука якісного результату.
Чи можна виконувати хімічну завивку на тонких або пофарбоване волосся?
Фарбування волосся, яке доповнюється хімічної завивки є серйозним випробуванням для волосся. Незважаючи на це, багато дівчат поєднують новий колір волосся і тривалу укладку. Головна порада - дотримуватися інтервалу між процедурами. Потрібно, щоб після фарбування пройшло не менше 2-3 тижнів. Якщо волосся піддавалися знебарвлення кілька разів, то від виконання хімічної завивки слід відмовитися.
Через постійне фарбування волосся частково втрачають еластичність, стають більш вразливими, тому додатковий вплив за допомогою агресивних препаратів може істотно відбитися на їх здоров'я.
Якщо волосся міцні, сильні від природи, не наражалися на частому фарбуванню, то це хороший бонус на користь проведення хімічної завивки. Таким станом волосся може похвалитися далеко не кожна жінка. Це не означає, що дівчатам з тонкими, ослабленими волоссям не можна думати про хімічну завивку. Щадні препарати дозволяють проводити будь-які експерименти із зачіскою.
Досить часто до хімії звертаються дівчата, які прагнуть надати обсяг волоссю. В такому випадку не обов'язково застосовувати агресивні препарати по всій довжині волосся. Альтернативою повноцінної хімії є прикоренева. З її допомогою тонкі і рідке волосся стає пишним, коригуються відросло пасма, які були штучно завите. Як і будь-які інші види хімічних завивок, прикоренева укладання має свої особливості.
Особливості завивки, пов'язані з довжиною волосся
Кудрі можуть стати гарною прикрасою і доповненням зовнішності в разі правильно підібраною величини і форми. Великі локони краще не виконувати на тонких, рідкісних волоссі, рекомендується віддати перевагу дрібним. Кругле обличчя слід обрамити завитками, діаметр яких поступово зменшується від коренів до кінчиків. З прямокутним і квадратним обличчям добре виглядають об'ємні горизонтальні буклі. Особливе значення при виборі розміру і типу бігуді є довжина волосся.
Цікаво виглядає хімічна завивка на градуювальних волоссі і стрижці каскад.
довгі
На волоссі довжиною нижче середини спини будуть добре виглядати завитки будь-якої форми і розміру. Довге волосся демонструють всю красу майстерно виконаною завивки. У такому випадку вона буде особливо трудомісткою. Першу завивку можна виконувати тільки на кінчиках або з середини локонів. Якщо результат не сподобається, то кучері можна зістригти.
Середні
Таке волосся гарні для використання різних видів бігуді і способів накручування. На волоссі середньої довжини може виконуватися хімія в прикореневій зоні, на кінчиках. Для цього можуть використовувати коклюшки, бумеранги. При цьому слід пам'ятати про те, що деякі види хімічної завивки здатні візуально вкорочувати волосся.
короткі
Незважаючи на невелику довжину волосся завивати таке волосся руками досить проблематично. Залежно від густоти волосся, стрижки спосіб накручування може бути прямокутним, шаховим і вертикальним. Особливе значення має форма, діаметр бігуді, якість використовуваного розчину.
Виконання процедури в домашніх умовах
Підготовка пасом до хімічної завивки починається за кілька тижнів до безпосереднього виконання процедури. Особливу увагу потрібно приділити догляду за волоссям. Потрібно виконувати живильні маски, зробити відпочинок від плойки, фена і прасування. Якщо потрібно слід оновити стрижку і попередньо пофарбувати волосся.
Тривалість результату і корекція
Хімічну завивку не вдасться виконати назавжди. Тобто волосся весь час не можуть залишатися кучерявим. Незважаючи на розвиток технологій, подібний спосіб поки що ні був винайдений. В середньому ефект від виконання хімічної завивки зберігає 2-6 місяців, в окремих випадках - 9. Загальна тривалість результату залежить від обраного складу, типу, структури пасом, їх довжини, крупності завитка, індивідуальних особливостей.
Під час хімічної укладки межа між відрослими і завитими волоссям стає більш помітною. Тому через кілька тижнів зачіску потрібно буде коригувати. В такому випадку краще виконати прикореневу хімічну завивку.
Повторна хімія може виконуватися не частіше 1-2 рази на рік.
Укладання і подальший догляд
Перші кілька днів після завивки волосся потребують спокою. Їх не потрібно мити і укладати, по можливості не варто їх розчісувати і заплітати. Цього часу буде достатньо для того, щоб волосся прийняли остаточну форму. Можна придбати стайлінгові кошти, які допоможуть підтримувати зачіску в доглянутому стані.
Гелі, пінки, спреї та інші продукти зроблять кучері оформленими.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!