Сушка феном, пересушене повітря в приміщенні, використання стайлер, фарбування, хімічна завивка, стрес, неправильне харчування послаблюють волосся. В результаті вони стають сухими, тьмяним, ламким, сповільнюється їх зростання, вони розшаровуватися. Тому волосся мають потребу в харчуванні.
Для харчування, зміцнення і зволоження волосся маски необхідно виконувати 1-2 рази на тиждень. Маска наноситься на чисте волосся, масажними рухами втираючи в шкіру голови. Якщо це магазинні маски, то в їх складі повинні бути присутніми вітаміни, натуральні масла, масло жожоба, касторове масло.
Реп'яхову олію є універсальним засобом проти всіх проблем, з якими стикаються волосся. Реп'яхову олію потрібно втирати в шкіру голови і коріння до миття голови на 30-40 хвилин. Масло допомагає впоратися з випаданням волосся, сухістю, сверблячкою, лупою, підсилює капілярний кровообіг і відновлює обмін речовин, зміцнює структуру, стимулює зростання.
Масло можна наносити перед кожним миттям голови. Через 2-3 тижні використання можна буде помітити поліпшення стану волосся.
Рецепти засобів для харчування волосся
саморобні шампуні
- Потрібно додати 5 крапель ефірного масла в дитячий шампунь. Для жирного волосся підійде ялівець, розмарин, бергамот, лимон. Для сухих - сандал, лаванда і кедр;
- Якщо волосся надмірно жирні, то слід взяти чотири столові ложки блакитної глини. Її розводять теплою водою до кремоподібного стану, додавати 5 крапель олії розмарину, по ложці борошна нуту і яблучного оцту. Такого складу вистачить на кілька використань.
Завершувати миття голови слід нанесенням бальзаму або ополіскувача. Може використовуватися відвар ромашки, кропиви, лопуха, череди, мати-й-мачухи, листя берези, м'яти, материнки, шавлії, липового цвіту. Лікувальний складу гранично простий в приготуванні - дві столові ложки подрібнених трав потрібно заварити склянкою окропу і потримати протягом 10 хвилин. Настій потрібно остудити і промити їм чисте волосся.
живильні маски
- З'єднується жовтки двох яєць, сік половини лимона, 8 крапель реп'яхової олії. Засіб втирається в коріння і залишають на півгодини. По закінченню часу засіб змивають. В якості альтернативи реп'яхової олії підійде оливкова, мигдальне;
- До м'якоті авокадо потрібно додати сік лимона і алое. Отриманий склад дозволить зменшити жирність і додасть блиск волоссю;
- Гірчичний порошок слід змішати з жовтком одного яйця. В отриману масу додають зелений чай, все ретельно перемішується і наноситься на волосся. Коли гірчиця почне обпалювати шкіру, маску можна змити. Такий засіб допоможе поліпшити кровообіг і наситить шкіру голови;
- Окропом потрібно залити м'якуш чорного хліба. Після того, як він розмокне, його слід втерти в мокре волосся і обернути плівкою. Така процедура тривати не менше години;
- Три столові ложки оливкової олії потрібно злегка підігріти. Туди вбивається по столовій ложки меду, коньяку і лимонного соку. Маска втирається в шкіру голови, обертається рушником і витримується протягом 20 хвилин. При бажанні масло можна замінити мигдальним.
Продукти, які потрібні для живлення волосся
Птах і м'ясо
Для нормального росту волосся їх потрібно забезпечити достатню кількість білка і амінокислот. Стрижні волосся складаються з особливого білка, кератину, тому для краси і здоров'я волосся в першу чергу потрібні м'ясні продукти. Яловичина, курка, індичка багаті залізом, яке підвищує гемоглобін і насичує організм киснем. Вживання цих продуктів покращує кровопостачання і стимулює ріст волосся.
Трихологи вважають, що нежирне м'ясо і птицю потрібно вживати в їжу не менше трьох разів на тиждень. Готувати м'ясо краще на пару.
риба
Морська риба є важливим продуктом, який прискорює ріст волосся. Вона в надлишку містить ненасичені жирні кислоти омега-3. Брак цих речовин призводить до жирності шкіри, появі лупи і випадання волосся. Щоб зберегти здоров'я волосся потрібно якомога частіше вживати в їжу рибу.
зелень
Листові овочі і зелень є джерелом всіх необхідних вітамінів, кальцію і заліза. Волосся отримують природне кондиціонування і захист від пошкоджень.
- Петрушка. Є джерелом вітамінів Е, С, В, бета-каротину, фтору, цинку, заліза, магнію, калію, селену. Петрушка допомагає поліпшити процес кровотворення, знижує рівень цукру в крові, зміцнює волосся і протидіє випаданню;
- Кріп. Містить вітаміни С, В1, РР, В2, Р, фолієву кислоту, кальцій, бета-каротин, залізо, фосфор, магній. Під дією кропу активізується обмін речовин, нормалізується тиск і знижується вага;
- Селера. Коріння і листя рослини містять вітаміни С, В2, В1, Е, К, а також корисні мінерали - цинк, натрій, калій, магній, каротин.
Молочні продукти
Молочна продукція корисна для росту і зміцнення волосся. Для досягнення максимального ефекту потрібно вибирати кисломолочні продукти. У холодильнику завжди повинен бути кефір, сир, свіжі йогурти, сметана. У кисломолочних продуктах присутня казеїн і вітаміни групи В.
яйця
Вони є джерелом білка, фосфору, кальцію, калію, вітамінів А, В, D. Вживати їх у їжу можна кожен день, але не більше 1-2 штук, адже в жовтку багато холестерину.
Висівки та злаки
Пророщені злаки, цільнозерновий хліб і пластівці корисні для росту волосся. Для збереження максимальної кількості корисних речовин, потрібно вживати їх у сирому або напівсирому вигляді. Досить замочити жорсткі насіння у воді на кілька годин до їжі або перемолоти на кавомолці.
Овочі
Для росту волосся особливо корисна капуста і морква. Остання є джерелом кератину, який забезпечує міцність і густоту волосся. Для росту волосся корисні всі сорти капусти - білокачанна, кольорова, китайська та інші. У складі є всі вітаміни, які потрібні для здоров'я волосся. Є моркву і капусту можна в сирому та обробленому вигляді.
Доречно також збільшити кількість споживаних овочів зеленого кольору. Плоди цього кольору сприяють виділенню натурального бальзаму для волосся - шкірного сала. У складі зелених овочів є вітамін С, що зміцнює стінки судин і попереджає руйнування цибулини.
фрукти
Для здоров'я волосся найкориснішими фруктами є цитрусові, хурма і яблука. З їх допомогою вдається відновити нормальний баланс волосся. Серед корисних ягід варто виділити чорницю, смородину, малину, суницю, агрус, вишню.
Горіхи і боби
Квасоля, боби, сочевиця, горіхи є джерелом рослинного білка, цинку, селену і біотину. Під їх дією виробляються корисні бактерії для поліпшення роботи внутрішніх органів, зміцнення кісток і волосся.
Біотин, який ще називають вітамін Н має такі властивості:
- Підсилює підшкірне кровообіг;
- Зменшує салообразованіе;
- Підтримує нормальний рівень цукру в крові.
Вітамін також бере участь у виробленні кератину, який є важливим будівельним матеріалом волосся. У горіхах присутній омега-3 жирні кислоти і альфа-лінолева кислота.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!