Волосся без сумніву є окрасою людини. Їм надаємо значення не тільки ми, а й наші предки. Їх відрощували не тільки жінки, а й чоловіки. В ті часи позбутися волосся означало втратити сили. У цій статті зібрані рекомендації по догляду за волоссям, які допоможуть зробити їх красивими і здоровими.
Як правильно мити голову шампунем?
Для різних волосся підходять різні шампуні. Жорсткі, ламкі і сухе волосся потребують шампунях з зволожуючими компонентами. Кокосове масло і екстракт горіха макадамії - це ті компоненти, які необхідно шукати в складі. Тонким і жирним волоссям потрібен шампунь, який збільшує обсяг. У складі такого шампуню буде присутній пантенол і протеїн.
Кучеряве волосся часто бувають сухими, тому для догляду за ними потрібно вибирати шампуні з кремообразной текстурою, в складі яких є пропілен гліколь.
Досить часто можна зустріти рекомендацію про те, що волосся потрібно мити двічі. Спочатку засіб наноситься перший раз, масажується і змивається, а потім наноситься повторно. Це потрібно для того, щоб під час першого миття видалити залишки пилу і бруду, а вдруге - для того, щоб повністю промити коріння волосся від залишків сального секрету. Багато хто вважає, що це не більше, ніж маркетинговий хід, який змушує витрачати більше засоби і частіше його купувати. Для кого-то це може виявитися правдою, але жирне волосся з першого разу не вдасться промити.
Навіщо потрібен ополіскувач для волосся?
Ополіскувач для волосся потрібно використовувати при кожному митті волосся. Особливо, якщо для миття використовується жорстка вода. Такі кошти покликані пом'якшити волосся, зробити їх більш еластичними, тому під час розчісування знижується ризик пошкодження волосся. На полицях магазинів представлено досить багато бальзамів-ополіскувачів, але можна скористатися і народними рецептами. Наприклад, добре допомагає дубовий настій або кропив'яний ополіскувач. Вони подарують блиск волоссю і зроблять волосся шовковистим. Для темно-русявого і каштанового волосся потрібно використовувати настій з лушпиння цибулі.
Від чого страждають волосся?
Головною заповіддю в догляді за волоссям - це не нашкодь. Її порушення може мати серйозні наслідки у вигляді ламкості, лупи, сухості, тьмяності і випадання. Але з такими неприємностями можуть зіткнутися також ті, хто прикладає достатніх зусиль для догляду за волоссям. Чому так відбувається?
Приводів достатньо багато. Найчастіше вони діють разом, накладаються один на інший, і розплутати причинно-наслідковий клубок буває дуже складно. Отже, чого не потрібно робити, щоб волосся було здоровим і красивим?
1. Використовувати пластикові або металеві гребінці. Обидва види гребінців сприяє електризації волосся, яка збільшує їх сплутаність і кількість пошкоджень. Тому краще придбати щітку з натуральною щетиною або дерев'яний гребінь.
2. Захоплюватися стайлінгу. Лаки, муси, гелі не повинні тривалий час залишатися на волоссі. Вони створюють на їх поверхні плівку, яка їх висушує і робить ламкими. Тривале і часте використання таких коштів призводить до їх накопичення в стрижні волосся, в результаті чого пасма стають тьмяними і млявими. В
3. Часте використання фена, плойки і прасування. У деяких випадках без використання цих приладів не обійтися. Але хоча б варто постаратися звести до мінімуму їх використання. Необхідно наносити на волосся термозахисні кошти, вони захистять волосся. При виборі щипців варто віддавати перевагу тим, що мають керамічне покриття.
Що стосується фена, то він повинен бути оснащений іонізатором, який рятує волосся від електризації. Також не менш важливою функцією є подача холодного повітря. Він остудить гарячі пасма, пригладить їх, вони стануть блискучими.
4. Тривале тертя волосся рушником. Тривала сушка махровим рушником, мнучи пасма у всіх напрямках призведе до того, що будуть скуйовджене все лусочки.
В результаті їх структура буде порушена, вони втратять блиск, будуть плутатися, сіктися, втрачати вологу. Мокре волосся потрібно акуратно промакивать, просуваючись від коренів до кінчиків.
5. Відмова від головних уборів. Мороз, вітер, сонце згубно діють на волосся. З них йде волога і в результаті вони стають сухими, ламкими.
Причини випадіння волосся
У наш час розпрощатися з розкішною шевелюрою досить просто. Гормональні зміни, стреси, неправильне харчування, використання неякісної косметики, прийом лікарських препаратів - все це негативно позначається на стані волосся.
У більшості людей волосся починає стабільно випадати восени або навесні. Це так звана сезонна линька. Це нормальний процес, тому нічого не потрібно робити.
У деяких випадках волосся починає випадати через перевантаженість масками, бальзамами, емульсіями. Трапляється так, що силікони, присутні в складі коштів, обтяжують волосся настільки, що ті починають випадати. Тому єдиним виходом є дотримання міри, адже іноді краще недогодувати волосся, ніж перегодувати.
Волосся все одно продовжує випадати? Значить варто переглянути своє харчування. Потрібно споживати більше клітковини і вітамінів.
Також варто звернути увагу на зміцнюючі засоби для коренів, добре, що їх зараз досить багато. У їх складі присутні спеціальні компоненти, які фіксують волосся в волосяний цибулині.
Серед народних засобів справжнім помічником є настій лопуха. Його потрібно втирати в коріння перед кожним миттям.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!