Причина підвищеної жирності шкіри голови полягає в гіперактивності сальних залоз шкіри голови. Справитися з проблемою допоможуть народні рецепти і медикаментозні засоби.
особливості проблеми
Шкірне сало потрібно для здоров'я волосся. Воно захищає їх структуру від пошкоджень, пересихання, живить і робить волосся еластичними. Робота сальних залоз контролює ендокринна система.
Залежно від особливостей роботи ендокринної системи волосся можуть стає жирними на наступний день після миття волосся незалежно від догляду. Генетичні причини даного явища скорегувати не вдасться. Єдиний вихід із ситуації - грамотний вибір засобів для Догляду процедур і регулярно їх використовувати.
Якщо волосся жирніє не відразу після миття, то проблема не настільки серйозна. Процес підвищеного салоотделения піддається корекції за рахунок зовнішнього впливу на шкіру голови лікувальними засобами і нормалізацією гормонального фону.
Фактори і причини, які провокують виникнення підвищеної жирності
Підвищена жирність волосся виникає через неправильне і недбалого догляду за волоссям:
- Часте фарбування та знебарвлення волосся;
- Виконання хімічної завивки;
- Гаряче укладання щипцями і плойкою;
- Сушка гарячим феном;
- Захоплення використанням косметичних Догляду коштів;
- Вплив несприятливих факторів, таких як мороз, вітер, сонце, хлорована вода;
- Часте розчісування;
- Неправильна гігієна голови і волосся.
Проблеми організму, які можуть привести до жирності волосся:
- Захворювання волосся;
- Захворювання шкіри;
- Інші патологічні процеси: інфекції, інтоксикація, захворювання внутрішніх органів;
- Ендокринні порушення;
- Прийом деяких лікарських препаратів;
- Психічне перенапруження, перевтома, стреси;
- Неправильне харчування.
Під дією цих факторів порушується цілісність фолікулів волосся, пошкоджується корінь, порушується робота сальних залоз, пошкоджується шкіра голови.
Класифікація та ознаки
Ознаки підвищеної жирності шкіри голови:
- Жирний блиск;
- Лискучі засмальцьовані волосся;
- Поява лупи;
- Посилення випадання волосся;
- Злипання волосся;
- Сверблячка і печіння шкіри голови;
- Зміна кольору і відтоку волосся;
- Складність в укладанні;
- Надмірна жирність з утворенням комедонов, вугрів і прищів.
Підвищена жирність шкіри голови може бути ознакою таких захворювань:
- Аномалія розвитку волосся;
- алопеція;
- гіповітаміноз;
- Поразка волосся грибком;
- Себорейний дерматит;
- лупа;
- Період вагітності;
- Гострі інфекційні захворювання;
- Шкірні патології;
- Захворювання ендокринної системи;
- Прийом деяких лікарських препаратів.
Харчування і фізичне навантаження
При жирності шкіри голови більш значення має режим харчування. Щоб домогтися потрібного результату, важливо використовувати не тільки зовнішні засоби, але і правильна їжа.
Їжа повинна містити достатню кількість вітамінів. Корисні кисломолочні продукти, такі як кефір, сир, кисле молоко. Варто споживати такі овочі та фрукти: капусту, буряк, яблука. Вони містять солі кремнію, сірку, цинк, кобальт, мідь, які відіграють важливу роль в обміні речовин.
Потрібно постаратися обмежити споживання тваринних жирів - сала і свинини. Тваринне масло слід замінити рослинним. Також варто скоротити споживання жирної їжі, консервів, солоних, гострих страв, прянощів.
Потрібно пити трав'яні та вітамінні чаї.
Слід займатися фізичною працею або спортом, частіше гуляти на свіжому повітрі. Фізичні вправи нормалізують кровообіг, обмінні процеси, поліпшать засвоєння жирів в організмі.
правильне миття
Володарям дуже жирної шкіри голови доводитися дуже часто мити голову. В миття волосся головне дотримуватися певних правил - мити волосся по мірі забруднення, правильно вибирати температурний режим і правильно мити волосся.
Косметичні засоби по догляду
При надмірній жирності шкіри голови потрібно використовувати відповідні кошти.
шампунь
Засіб має бути призначене саме для жирного волосся. Воно буде їх очищати і не пересушить шкіру голови. При покупці засобу варто звертати увагу на склад. Буде добре, якщо серед компонентів будуть натуральні добавки. Вони повинні розташовуватися ближче до початку списку.
Засіб з силіконом краще не купувати. Ці речовини обволікають стрижень волосини, роблять його гладким, але саме вони призводять до обваження і жирності волосся.
Правила миття жирного волосся
Щоб не спровокувати підвищене вироблення шкірного сала потрібно правильно мити волосся.
Вода повинна бути теплою, але не гарячою і холодною. Перша стимулює роботу сальних залоз, а друга не здатна в достатній мірі промити волосся.
Не потрібно сильно і довго терти шкіру голови. Невелика кількість шампуню наноситься на волосся, і вони масажуються легкими круговими рухами.
Для ополіскування потрібно використовувати прохолодну воду, адже вона згладжує лусочки волосся.
ополіскувач
Для зменшення жирності волосся замість бальзамів слід використовувати трав'яні відвари для ополіскування волосся. Вони готуються на основі кропиви, шавлії і дубової кори. Такі засоби чудово нормалізують секрецію сальних залоз у разі регулярного застосування.
Для приготування потрібно взяти столову ложку сухої сировини і залити склянкою крутого окропу. Засіб має настоятися. Після цього засіб розлучатися 1 л теплої води і використовується для ополіскування волосся.
Сухий шампунь
Якщо недостатньо часу для миття голови, на допомогу прийде сухий шампунь. Якщо його немає, то можна використовувати дитячу присипку.
Невелика кількість кошти наноситься на коріння і масажується, щоб частинки шампуню втягнули весь жир. Після цього волосся потрібно розчесати, щоб видалити залишки кошти.
Сухий шампунь не призначений для регулярного використання. Це скоріше екстрена допомога.
Ефірні масла
Вони регулюють вироблення шкірного сала, усувають лупа, доглядають за шкірою голови і волоссям, оздоровлюють його.
Ефірні масла, які можна використовувати для жирної шкіри голови: грейпфрут, лимон, бергамот, сосна, кедр, пачулі, розмарин, чайне дерево, меліса.
Невелика кількість крапель ефірних масел наноситься на дерев'яний гребінь, після чого розчісується волосся.
Також ефірні масла можна додавати в шампунь і бальзам.
скраби
Під час звичайного миття голови не завжди вдається повністю видалити шкірне сало. Воно вбирається в ороговілі клітини шкіри, залишається в порах. Така ситуація сприяє швидкому забрудненню волосся.
Якісно очистити шкіру голову допоможе сольовий пілінг. Для його приготування потрібно взяти три столові ложки харчової солі, кілька крапель ефірного масла і невелика кількість води для отримання консистенції кашки.
Всі компоненти перемішуються і наносяться на шкіру голови. Засіб акуратно втирається м'якими масажними рухами 3-5 хвилин.
Перед процедурою рекомендується помити голову звичайним шампунем м'якої дії. Щоб захистити волосся і кінчики рекомендується використовувати бальзам для волосся.
Рецепти масок на основі бадягі
Бодяга має підсушують і очищує дією, нормалізує процес салоотделения. Маски на її основі допомагають підтримувати чистоту волосся між миттям. Також бодяга бореться з лупою, поліпшити кровообіг і усунути ламкість.
Для приготування маски в чисту неглибоку ємність потрібно покласти столову ложку бадягі, 5% розчин борної кислоти. Після цього ємність потрібно поставити на водяну баню і потримати 2-3 хвилини.
Поки суміш не повністю охолола її наносять на шкіру голови. На руці стоїть протестувати температуру складу, якщо при нанесенні на руку не палить, то можна наносити.
Акуратними рухами засіб наноситься. Виконується своєрідний масаж. Може спостерігатися незначна печіння, що є нормальним. За рахунок дратівної і розігріває ефекту стимулюється кровообіг. Шкіра голови масажується не менш хвилини. Засіб потрібно потримати на волоссі 5-7 хвилин.
Для підтримки ефекту процедура виконується раз в 5-7 днів. Лікувальний курс складається з 6-8 сеансів. Після цього потрібно зробити перерву на 1-2 тижні.
Догляд за волоссям
У ситуації з надмірно жирною шкірою голови потрібно подбати про правильний догляд.
- Волосся стає засаленими вже через 2-3 дні після миття. В такому випадку раз на тиждень потрібно протирати шкіру голови ватними тампонами, змоченими 5% розчином борної кислоти з додаванням десятої частини лимонного соку і такої ж кількості води. Органічні кислоти мають очищує і в'язким дією, усуваючи сальність;
- Для зниження сальності волосся потрібно протирати наступним складом: 3 г таніну, 1 г хініну і половину склянки горілки. Після протирання волосся потрібно розчесати для рівномірного розподілу складу;
- Для боротьби з лупою потрібно використовувати суміш з настоянки календули і частини касторової олії. Вона чудово очищає волосся і шкіру голови від сала. Також ефективна суміш з міцного настою ромашки і 70% спирту.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!