Таке волосся позбавлені прикореневого об'єму, мають ламкі і посічені кінчики, стають недоглянутими через 2-3 дня. З сухістю кінчиків і жирністю коренів найчастіше стикаються власниці довгого волосся. Волосся виглядають неохайними, пушаться, розшаровуються і не тримають укладання. Голову доводиться мити щодня, але жоден шампунь навіть найякісніший не дозволяє повною мірою впоратися з проблемою.
Кінчики волосся стають сухими тому, що до них не доходять речовини, що виробляються сальними залозами. Причиною може стати міський зміг, часте застосування хімічних компонентів і рідкісне виконання стрижки. Негативно позначається на стані волосся тривале перебування на сонці, використання термо-бігуді і щипців. Все це призводить до висушування волосся.
Причини проблем з волоссям
Виділяють кілька проблем виникнення сухості кінчиків і жирності коренів:
- Генетична схильність;
- Зміна гормонального фону: захворювання щитовидної залози, захворювання нирок, печінки і шлунково-кишкового тракту;
- Порушення обміну речовин в організмі;
- Сильні стреси, велике емоційне навантаження;
- Відсутність повноцінного відпочинку і сну;
- Неправильне харчування;
- Тривалий прийом деяких лікарських препаратів;
- Негативний вплив факторів навколишнього середовища;
- Неправильно підібрані засоби для догляду;
- Неправильне миття;
- Часте виконання укладок і перукарень процедур.
Особливості догляду за волоссям змішаного типу
Головне завдання в догляді за волоссям такого типу полягає в стабілізації роботи сальних залоз і захисту расслоившихся кінчиків.
- Для миття не можна використовувати гарячу воду, вона повинна бути теплою. Надмірно висока температура замість видалення жиру буде стимулювати роботу сальних і потових залоз біля коріння, і висушувати волосся на кінчиках;
- Не потрібно старатися з кількістю шампуню. Не слід його лити безпосередньо на волосся. Потрібно видавити невелику кількість в долоню і збити з водою до стану піни. Тільки цього слід нанести на волосся, причому найкраще на потилицю. Кінчики мити не потрібно, адже це буде здійснюватися при змиванні піни;
- Для волосся змішаного типу забороняється використовувати масляні маски, тим більше не наносити їх на корені волосся;
- Шампунь потрібно ретельно змивати, адже його залишки можуть привести до жирності волосся;
- Після миття на волосся слід наносити кондиціонер для волосся. На відміну від шампуню він не наноситься на коріння волосся. Якщо наносити кондиціонер на корені, то це призведе до збільшення секреції шкірного сала. Кондиціонер змивається прохолодною водою для того, щоб закрилися лусочки волоса;
- Повністю від використання масок не варто відмовлятися. Корисно виконувати маски для голови з білою глиною і ментолом. Ментол заспокоює жирну шкіру голови, а глина - підсушує;
- Раз в тиждень на волосся слід наносити зволожуючий бальзам. На сухі кінчики можна нанести зволожуючий гель для відновлення, який слід залишити на кілька годин. Після цього слід вимити волосся;
- На сухі кінчики можна наносити масла, але тільки в невеликій кількості;
- Необхідно регулярно підрізати кінчики, щоб запобігти їх розшарування.
Народні рецепти для догляду за волоссям змішаного типу
Настій з герані і кропиви
Потрібно взяти по одній столовій ложці кропиви і лісової герані, які заливаються двома склянками окропу. Далі в суміш додається столова ложка яблучного оцту, настоюється протягом 30 хвилин і проціджують. Цей настій слід використовувати для ополіскування волосся.
Бальзам з мати-й-мачухи
Потрібно взяти по три столових ложки мати-й-мачухи, пекучої кропиви, листя свіжої капусти і 1 л води. Трави потрібно залити окропом, настояти протягом 30 хвилин, процідити і додати кілька крапель свіжої капусти. Такий склад може використовуватися для ополіскування волосся.
Настій з лопуха і трав'яного збору
Потрібно взяти по дві столові ложки листя і коренів лопуха, трави вересу, пекучої кропиви, столову ложку шишок хмелю і 1 л води. Трави заливаються окропом, настоюють протягом 40 хвилин, проціджують. Після цього настоєм слід споліскувати волосся.
Настій з кореня аїру
Потрібно взяти шість столових ложок кореня лепехи, трави мати-й-мачухи і пекучої кропиви. Трави слід залити 1 л окропу, настояти протягом 40 хвилин і процідити. Склад використовується для миття і ополіскування волосся.
Настій з квітів календули і лопуха
Буде потрібно взяти столову ложку кореня лопуха, квітів календули, три столові ложки шишок хмелю, які заливаються 1 л води, настоюють і проціджують.
Настій з лепехи і шишок хмелю
Потрібно взяти чотири столові ложки кореня лепехи, лопуха, шишок хмелю. Трави слід залити 1 л окропу, потримати на повільному вогні протягом 10 хвилин і процідити.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!