Хна і басма є натуральними барвниками. Вони більш поширені в якості засобів для фарбування волосся. Жінки стали використовувати ці природні барвники для фарбування волосся досить давно. Первинне використання хни датувалися часом існування Стародавнього Єгипту. Єгиптяни використовували хну для фарбування нігтів. Батьківщиною хни і басми вважається Середня Азія і Близький Схід. Басма є нічим іншим, ніж висушеними і подрібненим листям індігосфери, а хна - листя лавзаніі.
Корисні властивості хни
1. Хна дозволяє домогтися кольору фарбування від золотистого до насиченого або глибокого каштанового. Початковий колір волосся і час використання фарби впливає на результат фарбування. У складі барвника містяться ефірні масла і корисні речовини. Завдяки такому складу процедура фарбування ставати корисною.
2. Хна дозволяє впоратися з будь-якими проблемами з волоссям. Вона відновлює блиск, повертає волоссю життєву силу і зміцнює їх, відновлює структуру.Полезние речовини, що містяться в хні, позитивно впливають не тільки на волосся, але і на його цибулину. Тому при регулярному використанні хни, прискорюється ріст волосся, зникає лупа, волосся стає блискучим. Хна після фарбування залишає на волоссі мікроплівку, яка візуально збільшує кожен волосок, в результаті цього зачіска ставати більш об'ємною. Перевага хни також в тому, що вона захищає волосся від сонця, морозу і вітру.
Позитивні властивості басми
Басма дозволяє домогтися темно-коричневого, чорного і навіть іссіня- чорного кольору волосся.
Якщо хну для фарбування можна використовувати самостійно, то басма використовується тільки в поєднанні з хною. Якщо використовувати басму самостійно, то вона забарвити волосся в болотно-зелений колір. Ці два природних барвника мають схожі властивості: поліпшують структуру, лікують волосся, надають їм блиск і гладкість. Басму рекомендується використовувати жінкам з дуже чутливою шкірою до хімічних барвником елементам.
Можливі проблеми при використанні фарбувальних засобів:
1. Цими природними барвниками можна фарбувати тільки натуральне волосся. В іншому випадку пофарбовані хімічної фарбою волосся можуть вступити в реакцію з природними барвниками, і результат вийде досить несподіваний. Якщо жінка після фарбування природними барвниками захоче пофарбувати волосся хімічної фарбою, то їй доведеться чекати того моменту поки волосся не відросте.
2. Фарбування волосся хною складно передбачити, який колір вийде в результаті. Тому дівчатам, які вперше фарбують волосся хною або басмою не завжди подобатися отриманий результат. До факторів, які впливають на колір фарбування, відносяться: вихідний колір, пропорції, час тримання барвника на волоссі. Гарного результату зазвичай досягають ті жінки, які мають хороший досвід і регулярно використовують натуральні барвники для фарбування волосся.
3. При неправильно складеної пропорції хни і басми, зростає ризик отримання зеленого або блакитного відтінку.
4. Хна і басма, точно також і, як і будь-які інші барвники з часом втрачають свою яскравість. Через кілька місяців з фарбованого волосся почне вимиватися фарба, і волосся можуть знайти синьо-фіолетовий або червоний відтінок. Тому необхідно повторно пофарбувати волосся по всій довжині.
5. Незручність у використанні. Процедура фарбування займає багато часу. Додатково до всього її досить складно змити з волосся, адже фарба є подрібненої в порошок травою. Після першого миття фарба частково залишається на волоссі.
6. Запах. Волосся, пофарбовані басмою і хною, перший час мають не дуже приємний запах.
Перш ніж вибирати засіб для фарбування волосся потрібно зважити всі «за» і «проти». Незважаючи на те, що басма і хна є натуральними барвниками, все ж існує ймовірність отримання зовсім несподіваного кольору.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!