Випадання волосся є нормальним і природним процесом, який не вказує на наявність порушень і захворювань.
Щодня у людини випадає від 40 до 100 волосин, а це менше 1% від загальної кількості. На місці випали волосся з'являються нові, які тільки починають свій життєвий цикл. Це природний процес оновлення волосся.
Якщо кількість випали волосся в день більше зазначеної норми, помітні перші ознаки порідіння, в такому випадку варто встановити причину подібних змін.
Чи можна швидко зупинити випадання?
Для здоров'я прискорене випадання волосся не становить небезпеку. Навіть часткове облисіння є не більше, ніж симптомом, який вказує на причину ослаблення організму. Тим, хто турбуватися про своє волосся, їх красу і здоров'я варто почати лікування в перші 2-3 місяці після виявлення проблеми.
Повний життєвий цикл волоса складає 3-4 роки. Істотні втрати обсягу доведеться компенсувати роками, особливо тим, хто любить довге волосся. Більшість небажаних змін є оборотними, але щоб впоратися з проблемою доведеться кардинально змінити спосіб життя.
загальні рекомендації
Життєвий цикл волоса визначається активністю волосяних фолікулів. При припиненні живлення структура волоса слабшає і трапляється надлом. Це причина не тільки випадання, але і посічених кінчиків.
Для безперервної роботи фолікулів варто змінити повсякденні звички:
· Встановлення графіка сну. Восьмигодинний сон є запорукою краси і здоров'я. Вночі активність волосяних фолікулів підвищується в 2-3 рази. Вони починають передавати поживні речовини, накопичені за день. Якщо не вдається дотримуватися графіка через раннього підйому, варто раніше лягати;
· Більше ходити пішки. Низька рухова активність говорить про уповільнення всіх процесів. Харчування волосся стає менш пріоритетним напрямком, ніж відновлення тканин. Недостатню навантаження можна компенсувати введенням пішої тридцятихвилинної прогулянки кожен день;
· Відмова від алкоголю і сигарет. Речовини, присутні в сигаретах і алкоголі отруюють організм і провокують випадання волосся. Це відбивається на стані волосся;
· Введення вітамінів в раціон. Збалансоване харчування це складно, але дієво. Якщо немає часу складати меню, то варто спробувати вітамінно-мінеральний комплекс;
· Закінчення суворої дієти достроково. У 30% випадків випадання волосся трапляється через дотримання жорстких дієт. Позбутися від зайвих кілограмів можна і без втрат. Для цього потрібно правильно харчуватися і виконувати фізичні вправи. Відмова від дієти дасть швидкий результат, адже більшість з них практично виключають споживання жирів. А для волосяних фолікулів головним джерелом харчування є жири;
· Використання правильних гребінців. Допускається використання гребінців з натуральних матеріалів. Це гребінь з деревини та щітка з щетини кабана;
· Масаж шкіри голови. Ніякі шампуні і маски не забезпечують швидкого результату. Легке масування 2-3 рази на день дозволяють поліпшити мікроциркуляцію крові в тканинах голови. Фолікули прокидаються і починають працювати в звичному режимі;
· Захист від холоду. Носка шапки взимку є обов'язковою умовою. Якщо температура нижче нуля, то волосяні фолікули потрібно захищати від негативного впливу холоду і вітру;
· Захист від сонця. Не варто влітку ходити з непокритою головою. Тривале перебування на сонці призводить до вигоряння волосся і як результат до випадання. Високі температури шкодять корінню точно також як мороз. Волосся втрачають джерела поживних речовин. Дуже небезпечні перегріви. Тепло йде під шкіру, тому фолікули відчувають стрес;
· Утримання від використання фена. Регулярне обдування волосся гарячим повітрям фена скорочує життя волоса в два рази. На волосся одночасно виявляється механічне і термальне вплив. Можна використовувати фен для сушіння, тільки в екстрених випадках. Краще дозволяти волоссю сохнути природнім шляхом;
· Вибір правильного шампуню, маски і бальзаму в залежності від симптомів. Велика кількість лупи говорить про підвищеної жирності. В такому випадку будуть потрібні кошти для жирного волосся і маски проти себореї. Тьмяним і слабким волоссю потрібні кошти з поживними речовинами;
· Відмова від оновлення фарбування. Якщо пріоритетним напрямком є кількість волосся, то з кожним фарбуванням волосся буде менше на 3-12%. Вартість фарби, колір фарбування і компоненти не мають значення. Будь-яке фарбування засноване на витіснення натурального пігменту з волосся;
· Відмова від хімії. Процедура є величезним стресом для волосся. При активному випаданні фахівці рекомендують відмовитися від будь-яких видів завивок. Небажано заплітати на ніч коси, бігуді.
Народні засоби для запобігання випаданню волосся
При найменшій підозрі на місцеве облисіння або порідіння волосся варто відвідати лікаря. Його завдання полягає в зборі аналізів, розшифровці результатів і розборі змін в образі життя пацієнта. Всебічна діагностика дозволяє встановити першопричину неполадок в активності фолікул, після цього призначається відповідне медикаментозне лікування.
Далі будуть запропоновані народні рецепти, які можна поєднувати з медикаментозним лікуванням.
Ополіскування з лопухом
Підживити волосяні фолікули можна змінивши дієту або прийом гормональних препаратів. Стимулюючий відвар з лопуха дасть результат протягом 2-3 тижнів. Буде зупинено випадання, збільшиться обсяг, і волосся придбають натуральний блиск.
Для ополіскування використовується свіжий лопух, коріння якого відрізаються і очищаються. Після видалення листя коріння варто скласти в каструлю і залити зверху воду до країв. Потім засіб відправляється варитися в духовці. Буде досить 3-4 годин, щоб коріння стали м'якими, а відвар змінив колір.
Готову суміш варто пропустити через марлю. Засіб використовується в чистому вигляді для зміцнення нігтів. Буде досить 2-3 обполіскувань в тиждень.
Використання масел
Велика концентрація жирів і амінокислот в касторовій олії робить його основним компонентом для масок, бальзамів і обгортань в домашніх умовах. Для боротьби з випаданням волосся варто приготувати засіб з декількох компонентів. Можна також втирати підігріте масло в корені волосся. Після цього варто обернути волосся в рушник на кілька годин, щоб створився ефект лазні.
Змивається маска теплою водою. При невдалих спробах промити волосся можна використовувати шампунь.
соляний масаж
Кухонна сіль - це дієвий засіб проти випадіння волосся. Результат особливо помітний буде у дівчат із сухою шкірою голови в місці зростання волосся. Раз в тиждень варто влаштовувати сеанс домашнього масажу з сіллю. Голову слід обполоснути підігрітою водою, взяти трошки солі і помасажувати шкіру голови. Через 15 хвилин голову потрібно сполоснути і видалити залишки солі. Такий скраб активізує волосяні цибулини, забезпечує приплив крові до волосяних фолікулів.
Цибулева маска
Одним з найпопулярніших рецептів проти випадіння волосся є цибульний. Він прийшов до нас із давнини, адже ще наші прабабусі використовували його при випаданні волосся.
Для приготування кошти потрібен ріпчасту цибулю, свіжий рідкий мед, рослинне масло і рожеву воду. Лук слід розім'яти, щоб вона пустила сік. У рідину із залишками м'якоті варто додати свіжий мед, масло і кілька крапель рожевої води. Компоненти потрібно ретельно перемішати і нанести на корені волосся в пошкодженій зоні. Засіб варто залишити на 45 хвилин, змити теплою проточною водою. Залишки кошти варто промити шампунем.
Цибулева маска особливо ефективна на сухій шкірі голови. Волосся стає блискучим, товстими.
Кропив'яне ополіскування проти облисіння
Такий засіб затребуване не тільки у жінок, але і чоловіків. З його допомогою вдається пробудити сплячі волосяні фолікули. Засіб ефективно при локальному і загальному облисінні, відновлює густоту і загальна кількість волосся.
Щоб приготувати відвар потрібна молода кропива. Аптечна не підходить, точно також як і листя відцвілої рослини. Незважаючи на те, що листя досить великі, в них набагато менше активних речовин. Варто постаратися відшукати молоді пагони.
На одне невеликої каструлі варто покласти листя кропиви, залити водою і поставити відстоюватися дві години повільному вогні. Готовий відвар потрібно процідити через марлю, помістити в тінь, в прохолодне місце. Засіб використовується для разової стимуляції.
Екстрена поживна маска
Якщо почали раптово випадати волосся, то можна спробувати рецепт, який відновить силу коренів. Потрібно змішати столову ложку запашного часнику, 50 г алое і столову ложку квіткового меду. У суміш варто додати яйце. Маска використовується відразу після приготування. Поживна суміш наноситься на коріння, покривається пакетом або харчовою плівкою на півгодини. Змивається засіб з використанням шампуню.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!