Сильний емоційний стрес є потужним поштовхом до розвитку патології волосся. Як правило, стрес передує розвитку алопеції і може закінчитися випаданням волосся. Патологічні процеси на обличчі, відкритих ділянках тіла і волосистої частини голови вказує на сильне психотравмирующее дію. У пацієнтів, які частенько звертаються до фахівців естетичної медицини, присутні супутні психоемоційні порушення.
Особливості будови волосся
Волосяний фолікул є досить складно організованою структурою, яка характеризується активними процесами, що забезпечують швидке зростання стержня в довжину. Волос проходить три цикли життя: зростання, регрес і спокій. У період активного росту волосяний стрижень щомісяця зростає на 1 см на місяць. На фазі активного зростання волосяний фолікул особливо чутливий до різних порушень в роботі організмі. Недолік харчування, системні та інфекційні захворювання, прийом лікарських препаратів можуть привести до випадання волосся.
Алопеція і стрес
Появі алопеції як уже зазначалося частенько передує стрес і тривале психологічне напруження. Феномен різкого посивіння в один момент в результаті сильного психоемоційного потрясіння розглядається в якості одного з варіантів захворювання з ураженням пігментація волосся.
Гнездная алопеція є ознакою аутоімунного захворювання, яке призводить до припинення росту волосся і формування вогнищевих ділянок облисіння в зоні росту волосся.
Психічні реакції і депресії
Різка втрата волосся ніколи не радує його володарів і дуже травмує. Людина починає сумніватися у власній привабливості і повноцінності. Таким чином, це обмежує його соціальну активність. Це сприяє розвитку социофобии. При цьому досить часто емоційне сприйняття дефекту не завжди відповідає дійсності.
заклопотаність
Незначним дефектом може часом досягати стану психічного розладу.
У тих пацієнтів, у яких діагностують патологію волосся, спостерігається депресія. За фазою гострого випадіння волосся слід стан депресії. Депресія спостерігається при тривалому існуванні вираженою втрати волосся. І це двох стороння зв'язок - втрата волосся викликає депресія, а депресія в свою чергу призводить до випадання волосся.
Найбільше схильні до випадання волосся молоді жінки, які дбають про свою зовнішність і бояться втратити привабливість. До проявів депресії відносяться: поганий настрій, занижена самооцінка, втрата інтересу до життя, підвищена стомлюваність, порушення сну і апетиту. В результаті депресивних змін знижується стійкість до емоційних і психічних навантажень.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!