Виробництво шкірного сала є природним процесом для організму. Сальні залози - це мікроскопічні екзокринні залози на шкірі голови, які виробляють масляниста речовина, що захищає волосся від забруднень. Але якщо залози виробляють занадто багато шкірного сала, що призводить до підвищеної жирності волосся. Гиперсекреция обумовлена різними факторами. Тільки за умови усунення причини проблеми вдається домогтися гарного лікувального ефекту.
загальні рекомендації
На початковому етапі боротьби з надмірною жирністю волосся потрібно чітко розуміти, що посилює, а що вирішить проблему.
Що дозволяється робити:
- Використовувати для миття голови м'які шампуні в поєднанні з лужними миючими засобами. Буде добре, якщо в складі шампуню присутній кам'яно-вугільна смола, саліцилова кислота, селен, цитрусові і крохмальні активи. Вони будуть сповільнювати процес відновлення клітин;
- Обполіскувати волосся розведеним яблучним оцтом. Береться столова ложка оцту на половину літра води. Замінити його можна лимонним соком;
- Для догляду за шкірою голови і локонами можна застосовувати в'яжучі лосьйони, дезинфікуючі засоби, скраби на основі рослинних екстрактів;
- Для швидкого усунення жиру на корені волосся можна наносити тальк або дитячу присипку. Спочатку засіб втирається, а потім вичісується. Для застосування на темному волоссі тальк змішується з какао;
- Регулярно робити зарядку і прогулюватися.
Що заборонено робити:
- Використовувати гарячу воду для миття волосся;
- Застосовувати кондиціонер. Допускається рідкісне нанесення кондиціонера в невеликих кількостях на середину і кінчики волосся;
- Близько підносити фен до волосся;
- Часто стосуватися волосся руками;
- Використовувати брудну гребінець;
- Часто розчісувати волосся.
Правила догляду за волоссям
Щоб проблема жирних волосина не погіршилася потрібно виконувати всі Догляду процедури з обережністю.
миття волосся
Є думка, що частота миття безпосередньо впливає на виробництво жиру. Особливо часто можна почути, що чим жирніше волосся, тим рідше їх потрібно мити. Трихологи спростовують це припущення і радять мити голову у міру забруднення і необхідності.
Спосіб миття має велике значення. Щоб волосся менше забруднювались потрібно уникати гарячої води. Тепло діє на сальні залози і стимулює посилене вироблення шкірного сала.
Потрібно використовувати помірну температуру води. Під час полоскання струмінь води повинна бути холодніше. Це допомагає привести волосся в тонус і сприяє закриттю лусочок. Для кращого доступу до коріння варто нахилити голову вперед.
Перед нанесенням шампуня на волосся потрібно виконувати легкий масаж шкіри голови. Активні рухи будуть стимулювати секрецію жиру. Для миття досить невелику кількість шампуню - розміром зі столову ложку. Промивати шампунем потрібно тільки шкіру і прикореневу частину волосся, пасма по довжині промоются пінкою.
Волосся миються спереду назад. Шампунь не слід залишати на волоссі тривалий час, досить 1-2 хвилин. Сальні залози особливо активні в нічний час доби, тому мити волосся краще вранці.
Краще відмовитися від використання кондиціонерів і наносити їх виключно на сухі кінчики. У складі кошти не повинно бути силікону, адже даний компонент є досить важким і погано змивається з волосся.
Сушити волосся феном потрібно на самій низькій температурі, тримаючи на відстані 15-30 сантиметрів. Не слід затримуватися тривалий час на одній ділянці.
Укладання
Для укладання волосся слід використовувати пластиковий або кістяний гребінь з великими зубами або щітку з натуральною щетиною. Краще уникати використання професійних продуктів, які стимулюють вироблення шкірного сала. Йдеться про воску і гелі. Варто віддати перевагу продуктам, які роблять зачіску об'ємною - пінка, спрей і лак для волосся.
За допомогою деяких зачісок вдається замаскувати проблему - ефект мокрого волосся, начос, пучок, бублик, коси, укладання в стилі пін-ап.
вибір засобів
Якщо турбує проблема жирності волосся, то варто вибирати шампуні під тип шкіри голови. Як правило, в складі таких коштів присутні потужні миючі засоби, такі як лаурилсульфат натрію, сульфносукцінати. Вони допомагають, регулюють секрецію шкірного сала і якісно змивають.
Всі шампуні містять в своєму складі одні і ті ж основні компоненти:
- Первинні і вторинні пави;
- Конструктор в'язкості;
- Кондиционирующие агенти;
- Регулятор кислотності;
- розчинники;
- Аромати.
Шампуні вважаються безпечними продуктами, але можуть викликати роздратування шкіри голови і дерматит. У складі можуть бути присутні алергени:
- токоферол;
- парабени;
- бензофенони;
- пропіленгліколь;
- Консерванти.
У складі шампунів для жирного волосся присутні наступні пави:
- лаурилсульфат;
- Сульфосукцинат.
Вони чудово справляються з видаленням бруду, шкірного сала, сушать шкіру голови. Такі шампуні не слід використовувати більше рази в тиждень. Більш часте використання призводить до того, що волосся стає тьмяним, грубими і скуйовдженим. Тому застосування таких засобів слід чергувати із засобами для щоденного використання, які мають нейтральний рівень кислотності.
Рекомендується вибирати продукти прозорого або напівпрозорого кольору, уникаючи тих, що мають кремову текстуру і колір.
У складі сучасних шампунів присутні вітаміни, рослинні екстракти. Але час контакт шампуню з шкірою голови і волоссям нетривалий для того, щоб домогтися істотних клінічних результатів. Добавки потрібні для того, щоб розмежувати кошти виходячи з вимог щодо збуту.
Єдиним маслом, яке може зволожити волосся є кокосове. Щоб воно принесло користь потрібно потримати його на кінчиках волосся не менше 14 годин.
Останнім часом стали активно просувати бессульфатние шампуні як ефективний засіб для балансу рівня секреції шкірного сала. Такі кошти не повинні завдавати шкоди волоссю при тривалому використанні.
Шампуні без сульфатів відносяться до засобів без аніонного поверхнево-активної речовини і створюють мінімальну електричну мережу. Але все одно в складі подібних засобів містяться сурфактанти м'якої дії.
професійні засоби
Професійні шампуні не повинні застосовуватися для щоденного догляду за волоссям. Вони мають в своєму складі високу концентрацію компонентів. Вони допомагають видаляти залишки хімічних речовин, які використовуються для фарбування волосся і виконання зачісок.
Справжнім порятунком для жирного волосся є сухий шампунь. У його складі присутній кукурудзяний крохмаль, рис або овес, екстракти розмарину, чебрецю. Сухий шампунь, який випаровується на волоссі, що не очищає їх, а нейтралізується жир і регулює надлишкове виробництво шкірного сала. Тому його краще не застосовувати кожен день, адже це може призвести до подразнення шкіри голови і ослабленням коренів.
фармакологічний догляд
- Лікувальні шампуні, які застосовуються при захворюваннях шкіри голови, таких як себорейний дерматит, псоріаз, бактеріальні або грибкові інфекції. У їх складі присутні смоли, похідні смоли, кортикостероїди, саліцилова кислота, сірка, комплекс йоду, цинк;
- Щоб нейтралізувати зайве шкірне сало використовується финастерид. Він володіє терапевтичною дією;
- Препарати для лікування жирного волосся.
народні рецепти
Крім шампунів потрібно також використовувати в догляді за волоссям народні засоби. Маска, яка готується з продуктів, чудово дезінфікує, очищає шкіру голови від надлишку шкірного сала.
лимонна маска
Потрібно змішати натуральний йогурт, два яйця, дві столові ложки лимонного соку. Засіб наноситься м'якими масажними рухами на шкіру голови і залишається на 15 хвилин. Волосся ополіскують дистильованою водою з додаванням ефірних масел шавлії, апельсина, лаванди і чебрецю.
Розмариновий ополіскувач
Береться чотири столові ложки сушеного розмарину, які заливають двома чашками кип'яченої води. Засіб настоюється 20-25 хвилин. Охолоджений склад використовується для ополіскування волосся.
Спосіб життя і харчування
Під шкірою розташовуються кровоносні судини, які живлять волосяні фолікули і цибулини мінеральними речовинами. Тому дуже важлива збалансована дієта, оскільки здоров'я волосся прямо пов'язане з раціоном. Завдяки правильному харчуванню вдається вирішити проблему.
Суть полягає в тому, щоб їсти менше жирів тваринного походження і уникати ліпідів. Надлишок масла проникає в організм і запускає процеси надлишкової вироблення шкірного сала. Продукти, оброблені в промислових умовах, підвищують рівень інсуліну, стимулюють секрецію андрогенів, підсилюють секрецію сальних залоз.
Корисні вітаміни і мікроелементи для жирного волосся:
- Вітаміни групи В, зокрема біотин. Активізують ферменти, які сприяють метаболізму вуглекислого газу, білків, жирів і вуглеводів. Брак біотину призводить до ламкості і випаданню волосся. Джерелом вітаміну є зернові продукти, яєчний жовток, печінка, соєве борошно, дріжджі;
- Вітамін В5. Надає волоссю гнучкість, блиск, силу і попереджає випадання;
- Вітамін В6. Обмежує виробництво шкірного сала і попереджає появу лупи;
- Вітамін В12. Попереджає втрату волосся;
- Вітаміни А і С. Регулюють шкірний жир і забезпечують природне кондиціонування шевелюри. Вітаміни присутні в овочах темно-зеленого кольору;
- Вітаміни С і Е. Вважаються антиоксидантами, тому так важливі для здоров'я волосяного покриву. Найбільше цих вітамінів в овочах і фруктах;
- Залізо, цинк, білок і біотин. Забезпечують ріст волосся і присутні в бобових;
- Селен. Перебувати в горіхах.
Потрібно відмовитися від вживання алкоголю, копчених продуктів, білого цукру. Віддавати перевагу потрібно продуктам з високим вмістом клітковини, молочним продуктам, сирим овочам і фруктам. Не потрібно забувати про необхідність випивати не менше 1,5 води в день з нейтральним рівнем кислотності. Так вдасться позбутися від токсинів.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!