При випаданні волосся потрібно розібратися в тому, чи носить захворювання патологічний характер або це просто звичайна зміна старого волосся новими. У нормальному стані людина в день втрачає 30-100 волосків. І це не привід для переживання, оскільки старі віджилі волосся росте на місці старих.
Існує один простий тест на визначення патологічного випадіння волосся. Для цього потрібно взяти в руку пучок волосся і потягнути. Якщо залишається в руки 10 волосків, то це привід для хвилювання.
Найчастішою причиною патологічного випадіння волосся стає частий і тривалий спазм судин, які живлять зону росту волосяних фолікулів. Спазм судин може виникати на тлі стресу, тривалого впливу низьких температур. Набагато рідше причиною облисіння є грибкові інфекції, виконання хіміотерапії.
При грибкових інфекціях уражається зона росту волосся, через що припиняється ріст волосся в ураженій ділянці.
При виконанні хіміотерапії застосовуються препарати, які гальмують розмноження клітин в організмі. До них належать шкідливі клітини уражені онкологією, а також здорові клітини волоса. Після припинення курсу хіміотерапії ріст волосся відновлюється.
Причиною чоловічого облисіння є генетична схильність. Ген облисіння з'єднаний з Х-хромосомою і проявляється виключно у чоловіків. Жінки є лише носіями даного гена. Якщо у батька була лисина, його дочка не буде мати таких проблем, але вона передасть своїй дитині-хлопчикові дану проблему.
Якщо з генетикою складно щось зробити, то можна поліпшити кровопостачання і мікроциркуляцію в зоні росту. Тому всі заходи будуть спрямовані на це.
Способи боротьби з випаданням волосся
масаж
Масаж не можна виконувати при грибкових і гнійних ураженнях шкіри голови, гіпертонічної хвороби.
Процедуру слід виконувати не рідше 2-3 разів на тиждень перед миттям голови. Процедура виконується за наступним алгоритмом - подушечки пальців потрібно розташувати на вухах, а решта пальців - в області чола. Круговими руху здійснюються зміщення шкіри голови. Пальці потрібно просувати в напрямку потилиці, проходячи скроневу і тім'яну області. Напрямок від чола до потилиці.
Можна виконувати масаж за допомогою щітки з натуральною щетиною.
Миття волосся відварами і настоями
- Одним з кращих стимуляторів росту волосся є відвар з коріння лопуха. Для миття використовується 10-15 г сировини на півлітра води. Спочатку голову потрібно мити 2-3 рази на тиждень, а потім раз;
- Корисні нирки і листя берези, точки тополі. Готується відвар з склянки сировини на 1 л води. Після настоювання препарат використовують. З його допомогою вдається поліпшити зростання і зміцнити волосяні цибулини;
- Ріст волосся стимулює відвар з листя мати-й-мачухи і кропиви, які беруться в рівних кількостях;
- Розмарин. Цей рослина є відомим помічником для поліпшення росту волосся. Для приготування відвару береться дві чайні ложки сухих товчених листя розмарину, які кип'ятять 5 хвилин в 300 мл води. Після цього настій проціджують і втирається в волосяну частину голови. Виконувати настій і використовувати його краще на ніч, щоб відвар діяти, щонайменше 5 годин;
- Кропив'яний відвар. Це пекуче рослина потужним загальнозміцнюючу дію. Відвар слід використовувати ввечері для ополіскування волосся і випивати чотири рази на день до їди.
Щоб приготувати відвар для пиття береться дві столові ложки подрібненого листя і коренів. Вони кип'ятять 10 хвилин в половині літра води.
Для ополіскування відвар готується наступним чином: 100 г подрібненого сухого листя кропиви кип'ятять в половині літра води і такій же кількості яблучного оцту. Відвар наноситься на волосся по всій довжині і залишається на ніч. Такий рецепт не може застосовуватися блондинками, інакше колір волосся стане зеленим;
- Цибулева маска. Для її приготування потрібно натерти на тертці 2-3 великих цибулини, а отриману кашку разом із соком втерти в шкіру голови. Голову слід утеплити і залишити суміш до ранку. На ранок для усунення неприємного запаху слід вимити голову і прополоскати її гірчичним розчином;
- Часниково-перцева маска. Береться два стручки гіркого перцю, подрібнюється в м'ясорубці з головкою часнику. Все це потрібно залити склянкою окропу, додати 15 г спирту і дати настоятися засіб добу. Після цього засіб потрібно процідити через щільну тканину і втерти в коріння волосся на ніч;
- Свіжий сік алое потрібно втирати у вогнища облисіння;
- Гірчичний порошок слід змішати з теплою водою до отримання кашки. Після цього засіб наноситься на ділянки з порідіння волосся до появи інтенсивного печіння.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною все необхідне перукарське обладнання , За допомогою якого Ви будете завжди виглядати чудово!