Багато людей, перебуваючи на робочому місці, відчувають зайву сонливість, хоч бери і лягай біля комп'ютера. Але чому це відбувається? Як побороти себе і бажання в цей момент?
Сон на роботі.
Ви не будете винятком, якщо відчуваєте сонливість після прийняття їжі . У половини земного населення раптово виникає сонливість, дуже важко боротися з таким станом. Але якщо у вас є можливість трохи подрімати, то це спричинить за собою підвищену працездатність.
Психіатри вважають, що це залежить від біоритмів, ними було проведено дослідження. Люди на тривалий час були замкнені в темному будинку, вони втратили лік часу, не знали коли нічний або денний час доби. Орієнтуватися в часі вони не мали можливості, у них не було зв'язку із зовнішнім світом. Напади сонливості виникали у цих людей кожен день в один і той же час - вночі з 1 до 4 і вдень з 13 до 16 годин. Саме другий напад долає нас на робочому місці.
Точки опори і бадьорості.
Що робити якщо ви хочете спати, а у вас дуже важлива зустріч або переговори? Головне не залишати ситуацію під самоплив, потрібно діяти! Зараз навіть випускаються спеціальні крісла для сну, вони дуже зручні, та й одяг залишиться гідно після цього виглядати. Ще можна послухати тиху музику одягнувши навушники, включити розслабляючий вібромасаж. Таким чином, можна розслабити свій організм всього за двадцять хвилин, а аромат ефірного масла остаточно додасть комфортності організму. Були навіть створені спальні кабінети, вони дуже зручні для працівників офісу. Таке задоволення коштує всього чотирнадцять доларів. Крісло встановлене в спеціальному закладі, працює протягом двадцяти хвилин, після воно саме будить відпочиваючого клієнта. Персонал запропонує вам спеціальні тонізуючі напої з води з лимоном і м'ятним соком.
Дихати і жувати.
Коли ви на роботі краще свого часу поділити на рівні проміжки вони можуть бути по два або три години. У цей час найкраще встати, подихати, розім'ятися. Але не потрібно тримати напрямок в буфет. Не їжте поодинці, зробіть своє меню більш помірним. Хорошим рішенням буде, є трошки, але частіше ніж зазвичай. Це сприяє схудненню. Меню повинно включати йогурт, овочевий салат, фрукти, зелений чай, сухофрукти. В цьому випадку організму не доведеться перетравлювати важкі продукти, а мозок поліпшить свою функціональність.
Допомога залу.
Багато хто вважає, що біоритмам чинити опір не слід, краще подрімати ті самі 15- 20 хвилин. В цьому випадку не втрачайте можливості скористатися моментом полежати на дивані, якщо такий є у вашому офісі або кабінеті.
Багато роботодавців створюють спеціальну зону відпочинку для своїх працівників. Їх різновид досить обширна, це може бути їдальня з зручними кріслами і маленькими столиками, невеликий тренажерний зал, диван і акваріум. Багато хто може собі дозволити навіть сауну з басейном, бар і самого бармена, який готує міцні напої.
У всіх випадках дуже вагому роль відіграє кольорова гамма. Він залежить від змісту в розуміння керівником слова «відпочинок». Якщо передбачено тонизирование, то стіни і меблі повинні мати відтінки жовтого кольору, вони будуть нагадувати про дитячі ігри, подарують людям радість і безтурботність.
Затишну розслаблюючу атмосферу можна створити за допомогою інтер'єру з морськими нотками. Найбільш прийнятними в цьому випадку будуть коричневий, бежевий, болотний, террокотовий, пісочний, кораловий кольори, вони здатні транквілізіровать людський мозок. Зелений колір допоможе пристосовуватися до нового оточення, новим людям і обставинам. У такій затишній кімнаті кожному працівнику буде приємно проводити час серед своїх колег, випити з ними по чашці чаю і трохи подрімати.