Кожна людина, масажист він чи ні, знає, що хворе місце потрібно потерти. Це бажання виникає інстинктивно, як тільки ми вдарилися об щось, хай навіть і незначно. Тому немає ніякого сенсу переконувати людей в дію масажу. Звичайно, краще вибрати професійного масажиста, які має вже чималий досвід в масажі і про який ви можете з упевненістю сказати, що він хороший фахівець. Але, не завжди у нас вистачає можливостей знайти таку людину або ж постійно відвідувати сеанси. Наскільки базових рухів для масажу допоможуть принести задоволення вашим близьким. Можливо, вам сподобається робити масаж, і ви захочете вивчити цю справу детальніше.
Будь сеанс масажу починається з погладжування . За допомогою чого тіло розслабляється і готується до більш інтенсивним прийомам. Розтирання, вижимання - все це необхідні складові для масажу. У деяких випадках застосовується вібрація і різні ударні прийоми - по необхідності. Між різними примами також використовується погладжування, їм же і закінчується масаж.
Тепер розглянемо кожен прийом окремо.
Звичайно, погладжування - це найбільш поширений метод в масажі, навіть якщо людина новачок. Погладжування дає тілу приємне відчуття тепла і розслаблення, розширюються судини, посилюється відтік венозної крові і лімфи, активізується тонус м'язових волокон, підвищується еластичність шкіри.
Погладжування може проводитися однією рукою, двома, комбіновано, спиралевидно або концентрично.
Для початку руки кладуть на шкіру, рівномірно розподіляючи тиск на всі ділянки. Спочатку ступінь натискання не повинна бути великою, вона повинна збільшуватися з часом. Погладжування проводиться легкими, спокійними рухами, що дозволяє розслабити кістки. Напрямок погладжувань повинно відповідати ходу лімфатичних судин, а самі лімфатичні вузли не масажуються.
При виконанні масажу двома руками, він повинен проходити безперервно. Тобто коли одна рука закінчує рух, друга починає. На довгих м'язах виконується спиралевидное погладжування.
Комбіноване погладжування - це поєднання декількох основних видів погладжування, виконується двома руками. Одна рука робить спиралевидное погладжування, друга - прямолінійний.
Розтирання, на відміну від погладжування проводиться на певній ділянці тіла, руки повинні ковзати по шкірі, не зміщуючи, масажувати її. За допомогою розтирання борються з різними патологічними відкладеннями, підсилюють кровообіг, ліквідовують набряки, відновлюють нормальну рухливість тканин. Для посилення ефекту від розтирання на руку, якою робиться процедура, кладуть зверху другу.
Вижимання впливає, як на поверхневі, так і на глибокі тканини. воно робиться долонною поверхнею бугра великого пальця. Тому вижимання можна виконувати як однією рукою, так і робити другий додаткове обтяження.
Для виконання такого масажу великий палець притискається до вказівного, руху роблять прямолінійно, без обертань, з натисканням у напрямку лімфотоку. Чим більше маса тіла людини, тим сильніше повинні бути натискання.
розминка - це один з найбільш відомих прийомів при масажі, але в той же час він є і одним з найбільш складних. За допомогою розминки можна збільшити рухливість зв'язкового апарату, підвищити здатність м'язових волокон до скорочення, посилити крово- і лімфообіг, поліпшити обмін речовин, зменшити м'язове стомлення. Так як глибоке розминка позитивно впливає на нервову систему, тому воно позитивно впливає і на весь організм в цілому. Найбільш популярні способи розминання, це: однією рукою, подвійний гриф, подвійне кільцеве, довге і щипцеобразное розминка.
Ударні прийоми дозволяють викликати скорочення м'язових волокон, підсилюють приплив артеріальної крові, покращують живлення м'язів. До ударних прийомів відноситься поплескування, биття і рубление .
поплескування - це так само досить широко застосовуваний метод для масажу. Для його здійснення руки складаються в «коробочку». Тобто великий палець притискається до вказівного пальця, причому решта пальців згинаються в двох останніх фаланга. За допомогою так складених рук наносять вертикальні удари по шкірі. удар не вийде занадто сильним, так як ці «коробочки» утворюють повітряну подушку, яка і пом'якшує удар.
биття здійснюється кулаком з боку мізинця, перпендикулярно поверхні м'язи. Пальці не повинні бути стиснуті в кулак, вони повинні бути зігнуті, перебувати в середньому положенні. Проводячи серію ударів, потрібно підтримувати якомога швидший темп. Зазвичай таке биття не повинно викликати болі, якщо ж викликає, то її слід відразу зняти погладжуванням.
Для виконання рубления використовують ребро кисті. Удари проводяться в швидкому темпі, пальці повинні бути випрямлені і розслаблені. Удари будуть пом'якшуватися завдяки тому, що пальці при ударі змикаються.
Вібрація в процедурі масажу може здійснюватися як рукою, так і спеціальним апаратом. Вібрація допомагає поліпшити харчування тканин, посилити приплив артеріальної крові до м'язів. За допомогою вібрацій можна або заспокоїти нервову систему, або навпаки - порушити. Вібрація може допомогти позбутися від перевтоми, зняти м'язові спазми, надати знеболююче дію на організм .
Вібрація повинна виконуватися безболісно, чергуватися з погладжуванням. Вона може виконуватися кінцями чотирьох пальців, кулаком, долонею, варіантом безліч. Для цієї операції руки кладуть на пацієнт ділянку і роблять коливальні рухи.
Рухи при масажі діляться на активні і пасивні. Пасивні руху здійснює масажист, а активні - сам пацієнт. Не слід давати занадто велике навантаження, адже людина може виявитися просто непідготовленим до неї. Для початку слід вибрати не дуже велику.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!