Масаж спини - це ефективний засіб лікування і профілактики багатьох захворювань і патологій. Види масажу досить різноманітні, тому скласти класифікацію досить складно, адже одні й ті ж види масажу мають різну назву і різні теоретичні і практичні відмінності. Далі будуть розглянуті основні різновиди масажу спини, які використовуються на практиці.
різновиди
Всі масажі умовно поділяють на дві великі групи:
- Лікувальний. Так само як профілактичний і гігієнічний масаж;
- Розслабляючий. Він допомагає позбутися втоми, допомагає боротися з депресією, поганим настроєм. На практиці доводиться стикатися з лікувальним масажем, тому варто знати його види, показання та протипоказання.
Види лікувального масажу
- Класичний або шведський. Це найбільш поширений вид масажу спини, який може виконуватися пацієнтами будь-якого віку. Практично позбавлений протипоказань і володіє досить великим списком показань. Позитивно впливає на окремі системи і весь організм в цілому;
- Точковий (акупунктурний). Під час такого масажу фахівець впливає на певні рефлекторні точки на спині, які відповідають за роботу внутрішніх органів;
- Вібраційний. Це апаратний тип масажу, який виконується за допомогою спеціального приладу передавального вібрацію заданої амплітуди і частоти. Він досить ефективний щодо захворювань дихальних органів з застоєм мокроти;
- Гідромасаж. Належить до апаратних методик. На спину впливають різні струмені води. Прикладом може бути душ Шарко;
- Баночний або вакуумний масаж. Виконується спеціальними медичними масажними банками, збільшує кровообіг і покращує лімфодренаж в місці дії;
- Лімфодренажний. Належить до омолоджуючий процедурам, покращує стан шкіри;
- Спортивний. Приводить в тонус м'язи перед фізичними вправами, усуває втому, захищає від травм під час занять спортом і тренувань;
- Лікувальний масаж при патології хребта. Використовується при сколіозі, остеохондрозі, грижі, посттравматичних змінах. Такий масаж виконується фахівцем, який вибирає зону впливу, вид масажу, тривалість курсу і сеансів.
Класичний масаж спини
Класичний масаж найчастіше використовується. Методика його виконання включає 5 різних масажних прийомів, кожен з яких має свої цілі і завдання.
погладжування
Цим прийомом починається і закінчується будь-який масаж. Погладжування виконуються обома руками. Ефект від застосування: розслабляючий і заспокійливий.
розтирання
Виконується долонями обох рук шляхом зигзагоподібними рухами. Рухатися треба від попереку до плечах. Прийом дозволяє поліпшити місцеве кровопостачання м'яких тканин.
розминка
Рухи нагадують попередні. В такому випадку краще покласти одну руку поверх іншої. Так збільшується тиск на спину. Особливо добре розминка діє на м'язи масажованого ділянки.
поплескування
Виконується швидкими ударами ліктьового краю кистей рук по тілу клієнта. Виявляється виражене рефлекторне і місцеву подразнюючу дію на тканини спини.
вібрація
Методика полягає в швидкому струсі тіла вказівним і середнім пальцями від попереку до шиї.
Використання різних видів і масажних прийомів дозволяє активно і цілеспрямовано впливати на патологію в організмі. При деяких захворюваннях масаж стає важливою складовою лікування. Не варто нехтувати запобіжними заходами і виконувати масаж тільки у досвідченого і дипломованого фахівця, інакше є ризик погіршення ситуації.
Протипоказання
Серед обмежень до процедури варто виділити такі захворювання і стану:
- Серйозні пошкодження хребта;
- Поранення і пошкодження шкіри;
- Грибкові інфекції;
- Інфекційні захворювання;
- Шкірні гнійничкові захворювання;
- тромбофлебіт;
- Подразнення шкіри;
- гіпертонія;
- Серцева і судинна недостатність;
- Онкологія.
показання
Серед основних показань масажу спини варто назвати наступні:
- Гострий біль в спині. Поява болю в цій області пов'язана з перенапруженням м'язів. Це може статися при затисканні корінців спинного мозку. В такому випадку різкий біль не дозволить людині повноцінно пересуватися і в деяких випадках може прикувати до ліжка;
- Нервова збудливість. Масування спини надає розслабляючу і заспокійливу дію. Масаж замінює практично любо аптечний седативний препарат;
- Синдром хронічної втоми. Люди, що займаються розумовою працею, стикаються з постійним перенапруженням, яке призводить до ослаблення організму;
- Зниження імунітету;
- целюліт;
- сколіоз;
- М'язова гіпотонія;
- Зниження еластичності шкіри;
- Остеохондроз.
Правила
Перед виконанням масажу спини потрібно проконсультуватися з фахівцем. Чи вдасться визначити стан здоров'я, зрозуміти підходить саме ця техніка конкретному пацієнту.
Поверхня для виконання масажу повинна бути прямою і жорсткою, але при цьому повинна бути зручною і повністю поміщати тіло, щоб забезпечити рівномірний вплив.
Температура повітря повинна бути 18-22 градуса для забезпечення максимального комфорту відвідувачів.
Щоб забезпечити краще зчеплення рук з поверхнею шкіри використовують масажні засоби: масло або жирний крем. Для деяких видів масажу на кшталт баночного використовуються банки.
Перед процедурою потрібно прийняти душ, спорожнити сечовий міхур і кишечник.
техніка
Під час масажу забороняється тиснути на хребетний стовп, надавати максимальне механічне вплив на область між лопатками і попереком.
Рухи повинні направлятися від центру спини до периферії, від низу до верху.
У міру тривалості сеансу слід збільшувати силу впливу.
При гіпертонії масаж виконується зверху вниз - від шиї до куприка, щоб не збільшити кровоносне тиск.
У домашніх умовах не рекомендується виконувати масаж спини, адже є ризик травмування хребта, м'язів і зв'язкового апарату.
У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати масажний стіл на будь-який смак за доступною ціною!