Чтоб более выгодно: аренда или покупка помещения под салон красоты Вибір повинен прийматися кожним підприємцем самостійно виходи з фінансового становища. Купівля приміщення є більш привабливим варіантом, але через високу вартість нерухомості воно обійдеться досить дорого, особливо бізнесмену. Тому варто оцінити свій бюджет і орієнтуватися в ухваленні рішення тільки на нього. Якщо коштів недостатньо, то оренда приміщення стане наймудрішим і раціональним рішенням.

Приблизна вартість оренди приміщення в большом городе

У популярному торгово-розважальному центрі вартість оренди безпосередньо залежить від розмірів приміщення, які здаються під оренду, поверховості. У ТРЦ відкривати салон краси краще на першому поверсі, так як він буде помітний для більшої частини відвідувачів.

Виходячи з популярності самого торгового центру, у населення орендна ставка може варіюватися від 1 до 2,5 тис. Доларів за кожен квадратний метр.

У центрі міста, в так званих елітних районах орендна ставка буде варіюватися в межах 800-3 000 доларів за метр квадратний.

У спальних районах вартість оренди буде залежати від положення. Якщо всередині району, то вона буде нижче, а якщо на околиці з виходом на автомобільну магістраль - вище. Орендні ставки будуть коливатися в межах 350-700 доларів за метр квадратний.

Багато підприємців намагаються вигідно відкрити салон краси за рахунок оренди державного приміщення. В даному випадку варто враховувати обидва боки медалі. Такий варіант може бути вигідним для підприємця, так як оренда в муніципальних закладах набагато дешевше, але при цьому варто приготуватися до того, що незабаром вас можуть звільнити будівлю. Для зниження ризику необхідно при укладенні договору детально прописати все правила і обов'язки ваші і другої сторони.

Ідеальним варіантом розвитку стане оренда приміщення з прописаною в умовах договору подальшою можливістю викупу. Якщо заклад буде активно розвиватися і стане прибутковим, ви зможете без побоювань стати власником будівлі.

При прийнятті рішення про оренду якогось приміщення варто загострити увагу на наступному:

1. Вартість оренди. Сюди варто включити податки, членські та страхові внески, обладнання, ремонт.

2. Послуги. Крім площі приміщення варто додавати в вартість оренду. Це можуть бути послуги з охорони закладу, вивезення сміття, оплата комунальних послуг та податків.

3. Власник приміщення може встановлювати вимоги і обмеження. Вони можуть вас не влаштовувати, тому ви можете прийти до висновку, що відкрити салон саме в цьому положенні не вигідно.

4. Варто дізнатися хто був попереднім орендарем, з яких причин він розірвав договір. Це потрібно для того, щоб не наражатися на ті ж граблі.

5. Історія нерухомості. Уточніть, коли власник придбав приміщення, перевірте документацію. Якщо ви зацікавлені в питанні покупки нерухомості в подальшому обговоріть це з власником.

Для того, щоб укласти договір оренди приміщення для салону краси вигідно для себе також не варто ігнорувати такі аспекти:

1. З обережністю підходите до вибору арендодателя.Прі допомогою різних джерел інформації варто переконатися в тому, що фірма надійна. Якщо є сумніви або підозри, то не варто пускати справу на самоплив і звернутися до юристів.

2. У договорі обов'язково має бути прописано ваше право на продовження терміну оренди в разі потреби.

Якщо не прописати в договорі ці аспекти, то власник приміщення може в будь-який момент підняти вартість і зробить це на законних підставах.

Якщо ви вирішили відкрити салон у власному приміщенні, то це буде ваше власне вкладення в нерухомість. Надалі ви зможете використовувати приміщення, так як захочете.

Купівля приміщення є серйозною справою і вимагає великих інвестицій. Тому перш ніж затвердити такий спосіб розвитку подій необхідно зважити всі «за» і «проти». Якщо достатньо власного капіталу, то можна сказати, що ви нічим не ризикуєте, так як навіть якщо салон не буде забезпечувати прибуток, його завжди можна закрити і здати в оренду або продати. Але якщо для того, щоб купити приміщення приходиться лізти в борги, то краще відкласти таке рішення до кращих часів. Немає ніякої гарантії щодо того, вийти чи ні відкрити салон і почати прибутковий бізнес.

Якщо ретельного аналізу і всіх роздумів ви все-таки прийняли рішення про покупку приміщення, обов'язково загострити увагу на наступних моментах:

- вартості;

- можливість отримання прибутку за рахунок здачі в оренду;

- вартість приміщення, якщо не вдасться відкрити салон і доведеться продавати;

- наявність завіреного у нотаріуса дозволу на продаж;

- потреба в ремонті;

- розмір податків;

- вартість юридичного оформлення.

Тут так само як і з орендою варто уважно ставитися до складання договору про купівлю-продаж, упевнитися в надійності і сумлінності продавця. Недбале ставлення до угод може призвести до проблем у фінансовому і юридичному плані, які вирішити буде не так вже й просто.

Юридичний аспект угоди - це етап, коли потрібно відкинути недбалість, неуважність і самовпевненість. У ньому братимуть участь дві сторони.

Після складання договору варто вивчити всі умови, які встановлює продавець. Їх не потрібно відразу ж приймати, без узгодження з досвідченими людьми. Пам'ятайте, що можливо буде потрібно заново обговорити всі аспекти, щоб договір був вигідний вам. Це реально зробити поки ви не підпишете договір.

При покупці приміщення для салону краси обов'язково варто перевірити наявність у продавця всіх документів. Уточніть, чи немає на нерухомості, що купується оренда, застави. Якщо ви цього не зробите, то після покупки відвідування ви можете його позбутися. Для забезпечення грамотного і професійного юридичного супроводу можна звернутися за допомогою в ріелторську фірму, яка має підрозділ комерційної нерухомості. Вибір фірми повинен грунтуватися на аналізі інформації і відгуків про компанії.

У нашому інтернет-магазині "Укрсалон" Ви зможете придбати за доступною ціною салонне обладнання для організації будь-якого виду бізнесу в індустрії краси!